juraj16
25.01.08,11:12
Neviem si rady, tak pisem:Slovensky podnikatelsky subjekt A,platca DPH vykonava prace v krajine EU, konkretne montazne prace, avsak fakturacia bude taktiez slovenskemu podnikatelskemu subjektu platcovi DPH. Je v tomto pripade poskytnuta sluzba v ramci EU a fakturacie platcovi DPH registrovaneho v SR dodanim sluzby, ktora podlieha DPH.Dakujem.
Vladimír Ozimý
25.01.08,23:13
Treba skúmať o aké práce ide. Píšete že o montážne práce. To sú práce čo súvisia s nehntuetľnosťou. to znamená zdaňuje sa v krajine kde sa nehnuteľnosť nachádza. Nejde o službu ktorá je predmetom dane na území SR. Takže dodávateľ SR1 nezdaní túto službu voči SR2 slovenskou DPH. Druhá vec a otázka je či jej vzniká, keďže nemá na koho preniesť daňovú povinnosť, povinnosť registrácie. To jest dodávateľ takýchto služieb nemá povinnosť vystavovať FA so slovenskou Fa ale podľa všetkého jej vzniká povinnosť registrácie v ČR a odviesť DPH tam..Mám však názor taký ak je to súčasť subdodávky to jest službu dodáva hlavný investor do ČR a tam má na koho preniesť daňovú povinnosť potom nie je povinnosť registrácie. Názory na to sú však rozdielne
juraj16
28.01.08,10:47
no vsak prave, ze nazory su rozdielne. Podla mna je to subdodavka a niekto musi vyfakturovat objednavatelovi z CR tie prace a nakoniec sa prenesie danova povinnost prave na toho objednavatela.
Vladimír Ozimý
28.01.08,11:32
no vsak prave, ze nazory su rozdielne. Podla mna je to subdodavka a niekto musi vyfakturovat objednavatelovi z CR tie prace a nakoniec sa prenesie danova povinnost prave na toho objednavatela.

hm ja s Vami súhlasím bohužial ale keď som volal DRSR tak tam ma zrušili že nemám pravdu že ak by nastala takáto situácia v SR tak sa musí takáto firma registrovať tu...