Maja75
25.01.08,11:07
Sme gastronomické zariadenie, ktoré účtuje v JÚ. V našom podniku môže klient platiť stravnými lístkami, ktoré potom ja zasielam spolu so súpiskou ( originál zasiela stravovacia spoločnosť ). Mám danú súpisku zaradiť medzi moje pohľadávky? Účtovný program mi vtedy automaticky po zaradení medzi pohľadávky priradí k danej súpiske nové poradové číslo faktúry.
Vladimír Ozimý
25.01.08,11:54
no vy ste to dostali do príjmov v tržbe - časť bola uhradená stravnými lístkami v čase kedy si nárokujem preplatenie týchto stravných lístkov by som účtoval v knihe pohľadávky, veď vám aj vznikla nie? Prijaté peňažné prostriedky si zúčtujem v rámci pokladne a nedaňového príjmu.
BOBY
26.01.08,04:52
a ja by som to riešila cez priebežné položky. Tržba je zaúčtovaná a časť finančných prostriedkov v stravných lístkoch odvádzam stravovacej spoločnosti - výdaj z pokladne na PP a inkaso finančnej protihodnoty ako príjem v hotovosti alebo na účet z PP.
Eva99
20.10.09,05:33
Mohol by sa prosím Vás ešte niekto vyjadriť, ako to účtovať? Či teda cez nepeňažný príjem, alebo cez PP? Veľmi by mi to pomohlo...
vikinka
20.10.09,05:41
Platbu strav.poukážkami účtujem mínusom v pokladni hotovosť a navýšením stavu cenín,po prijatí preplatených poukážok ako PNZD,platba bola realizované cez ERP v tržbe,kde bola zaradená do POZD.
Eva99
20.10.09,05:51
Platbu strav.poukážkami účtujem mínusom v pokladni hotovosť a navýšením stavu cenín,po prijatí preplatených poukážok ako PNZD,platba bola realizované cez ERP v tržbe,kde bola zaradená do POZD.
No mne to dnes akosi nepáli... :o Klient mi odovzdáva tržby, kde neviem, koľko z toho bolo prijaté v stravných lístkoch, ani kedy s nimi platí, takže o žiadnych lístkoch neúčtujem. Mám len nákup tovaru v hotovosti a tržby v hotovosti. Viem, že to nie je správne, ale už je to tak... A teraz túto faktúru. Keď budem účtovať POZD v hotovosti, nebudem mať 2 krát v tej hotovosti sumu stravných lístkov? Raz v tržbe a raz teraz, keď boli vymenené?
vikinka
20.10.09,05:58
Hodnotu strav.poukážok eviduje klient cez ERP,takže platbu strav.pouk.nablokuje ako ceniny,túto sumu vidím na mesačnej uzávieke a podľa toho účtujem.
Na uzávierke mám tržbu celkom,kde je zahrnutá aj platba strav.pouk.v príjmoch celkom,ale hotovosť je menšia o platbu strav.pouk.
Eva99
20.10.09,06:03
Hodnotu strav.poukážok eviduje klient cez ERP,takže platbu strav.pouk.nablokuje ako ceniny,túto sumu vidím na mesačnej uzávieke a podľa toho účtujem.
Na uzávierke mám tržbu celkom,kde je zahrnutá aj platba strav.pouk.v príjmoch celkom,ale hotovosť je menšia o platbu strav.pouk.
Áno, chápem a ďakujem, ale prosím o pomoc v mojom prípade, kde nemám menšiu hotovosť o stravné lístky a ani túto sumu nevidím v mesačnej úzávierke... :)
Badko
20.10.09,06:06
Ja účtujem takto:
tržbu cez reg. pokladňu na konci mesiaca rozdelím na príjem v hotovosti a na príjem cenín, zároveň ceniny zapíšem do Knihy cenín. Keď odovzdávam poukážky spoločnosti tak cez PP - interným dokladom a príjem v hotovosti na BU zase cez PP a poplatok ktorý si sťahuje spoločnosť ten dávam na réžiu.
Treba upraviť reg. pokladňu aby sa aj tržba nahadzovala ako hotovosť a stravná poukážka.
vikinka
20.10.09,06:11
Áno, chápem a ďakujem, ale prosím o pomoc v mojom prípade, kde nemám menšiu hotovosť o stravné lístky a ani túto sumu nevidím v mesačnej úzávierke... :)
Je potrebné aby klient začal platbu evidovať ako príjem cenín na ERP,spätne neviem ako to dať do poriadku,možno urobiť knihu cenín a podľa preplatených strav.poukážok to upraviť v pokladni ako hotovosť mínusom.
Eva99
20.10.09,06:19
Ďakujem Vám obom...