mertinkova
25.01.08,11:14
12.10.2007 som kúpila kúpnopredajnou zmluvou a 12.10.2007 zaradila do podnikania. suma auta 250 000 môžem si uplatniť DPH alebo nie ? zaplatila som aj poistku ale už z firmy
mertinkova
25.01.08,10:21
Prosím pomožte mi
Anja111
25.01.08,10:22
12.10.2007 som kúpila kúpnopredajnou zmluvou a 12.10.2007 zaradila do podnikania. suma auta 250 000 môžem si uplatniť DPH alebo nie ? zaplatila som aj poistku ale už z firmy
Pri kúpe osobného auta nie je nárok na odpočet DPH...
mertinkova
25.01.08,10:26
Dakujem krásne a vedeli by ste ma aj odkázat niekam alebo na zákon kde sa o tom viem dočítať viac. Som totiž začínajúci účtovník a este som toho vela prečítať nestihla ale snazím sa. Este raz dakujem.
Mikolajova
25.01.08,10:29
paragraf 49 odst.7 písm.a zákona o DPH
mertinkova
25.01.08,10:35
Dakujem
Anja111
25.01.08,10:36
Dakujem krásne a vedeli by ste ma aj odkázat niekam alebo na zákon kde sa o tom viem dočítať viac. Som totiž začínajúci účtovník a este som toho vela prečítať nestihla ale snazím sa. Este raz dakujem.
(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
d) kúpe vratných fliaš s výnimkou vratných fliaš, ktoré predá z tuzemska do iného členského štátu alebo vyvezie na územie tretieho štátu (§ 47),
e) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.
mertinkova
25.01.08,10:53
Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?
Zoltán Kovács
25.01.08,11:04
Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?

Pripojím ti zaujímavý link na čítanie:

http://www.porada.sk/t68691-skoda-octavia-n1-a-odpocet-dph.html
Anja111
25.01.08,11:06
Dakujem krásne a este ked sa môžem opýtať tu M1 charakterizuje bližšie vyhláška Min. dopravy pôšt a komunikácii?
Osobný automobil podľa § 2 a § 3 ods. 5 vyhlášky Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR č. 116 /1997 Z.z. o podmienkach premávky vozidiel na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhlášky MDPaT SR“) je definovaný ako motorové vozidlo kategórie M1 určené na prepravu sediacich osôb a ich batožín, ktoré má najviac deväť miest na sedenie vrátane miesta pre vodiča a celkovú hmotnosť neprevyšujúcu 3,5 t, a ktorého priestor na batožinu nie je väčší ako priestor na prepravu osôb.
mertinkova
25.01.08,11:30
Supe dakujem akurát som si ten článok o tej octavke dočítala aj ja som ho nasla ale aj tak dakujem
majka555
29.01.08,19:25
Chcela by som sa opýtať v súvislosti s paragrafom 49 odst.7 písm.b zákona o DPH - kúpa príslušenstva ako napr. el. okná, autorádio a pod., o ktorom sa píše vtejto téme, ako to vlastne účtovať u SZČO-JU-platca DPH.
Po kúpe vozidla M1 sme dali namontovať bezpečnostné zariadenie Defend-lock. Máme doklad faktúru s vyčíslenou DPH. V inej firme sme kúpili autorádio na bloček z ERP. Môžem to dať vôbec do výdajov. Ak áno ako? Nerozumiem tomu celkom presne. Podľa zákona o DPH zrejme DPH pri kúpe týchto vecí nemôžem odpočítať. Alebo áno?
majka555
31.01.08,11:05
Chcela by som sa opýtať v súvislosti s paragrafom 49 odst.7 písm.b zákona o DPH - kúpa príslušenstva ako napr. el. okná, autorádio a pod., o ktorom sa píše vtejto téme, ako to vlastne účtovať u SZČO-JU-platca DPH.
Po kúpe vozidla M1 sme dali namontovať bezpečnostné zariadenie Defend-lock. Máme doklad faktúru s vyčíslenou DPH. V inej firme sme kúpili autorádio na bloček z ERP. Môžem to dať vôbec do výdajov. Ak áno ako? Nerozumiem tomu celkom presne. Podľa zákona o DPH zrejme DPH pri kúpe týchto vecí nemôžem odpočítať. Alebo áno?