evae
25.01.08,12:34
chcela by som sa spytat ci sa uz niekto stretol s tym, ze bol osloveny reg. uradom verejneho zdrav. o zaslanie podrobnej prac. anamnezy (po tel. rozhovore podrobny opis pracovnej cinnosti) na urad ohladom konkretneho zamestnanca (skrz profesionalne ochorenie). vyplyva nam z toho nieco? sme stavebna firma, avsak dany zamestnanec u nas nic "zlozite" nerobi a je u nas len pol roka :(
pracovisko
25.01.08,14:10
chcela by som sa spytat ci sa uz niekto stretol s tym, ze bol osloveny reg. uradom verejneho zdrav. o zaslanie podrobnej prac. anamnezy (po tel. rozhovore podrobny opis pracovnej cinnosti) na urad ohladom konkretneho zamestnanca (skrz profesionalne ochorenie). vyplyva nam z toho nieco? sme stavebna firma, avsak dany zamestnanec u nas nic "zlozite" nerobi a je u nas len pol roka :(
Pri podozrení na možné poškodenie zdravia pri práci, chorobu z povolania, Regionálny úrad verejného zdravotníctva je vyzvaný Klinikou alebo ambulanciou pracovného lekárstva alebo kožným lekárom zaoberajúcim sa kožnými chorobami z povolanie, na vypracovanie tzv. hygienického prieskumu pracoviska pracovníka, k čomu je potrebná aj pracovná anamnéza, teda podrobný popis pracovnej činnosti.
wagner
25.01.08,18:29
Tiež som túto anamnézu robila, ale asi pred tromi rokmi. Treba podrobný opis práce, ktorú zamestnanec vykonáva a čo sa pri danej práci namáha. Či je možné z uvedenej práce získať aj ochorenie. Pokiaľ bude priznaná choroba z povolania, tak z toho vyplývajú aj ďalšie povinnosti pre zamestnávateľa.
evae
28.01.08,05:18
cize ak aj ma chorobu z povolania a u mna je kratko, vyplynie z toho nieco? majitel je zdeseny ...
pracovisko
28.01.08,06:37
cize ak aj ma chorobu z povolania a u mna je kratko, vyplynie z toho nieco? majitel je zdeseny ...
Ak pracovník regionálneho úradu verejného zdravotníctva nepríde k vám na hygienický prieskum pracoviska, ale stačí mu váš podrobný popis pracovnej ananmnézy-pracovnej činnosti "poškodeného pracovníka", je potrebné , aby ste sa sústredili na kvalitnú odpoveď. Teda riadny popis činnosti, s akými faktormi pracovného prostredia prichádza do kontaktu. Či má k dispozícii predpísané OOPP, či má možnosť používať zariadenia na osobnú hygienu (šatňa, umyváreň- sprcha, umývadlo, WC, čistiace prostriedky). Doklad o školení BOZP. Doklad o vstupnej lekárskej prehliadke a s akým záverom. Vhodné by bolo aj uviesť, kde a ako dlho pracoval predtým, než nastúpil k vám a s akými faktormi pracovného prostredia prichádzal do kontaktu.
evae
28.01.08,09:40
dakujem velmi pekne. skusime to podla toho spracovat :)