K.A.T.K.A
25.01.08,13:54
Dobrý deň, asi sa pýtam na niečo čo je každému jasné, ale začínam mať v tom chaos

Keď mám niečo na sklade - tovar na ďalší predaj, ale použijem to pre firmu, tak urobím výdajku do spotreby...
Treba potom ešte niečo účtovať v peňožnom denníku?
Naposledy som to len výdajkou dala do spotreby, v PD som už neúčtovala nič, ale teraz mi akosi padlo do očí, že interných dokladom by sa to malo preúčtovať do PR. Treba či netreba?
Keď je platca DPH tak to nejak ovpyvňuje DPH ?
holubička1
25.01.08,14:35
KeĎ nakupuješ tovar tak ti to ide do nákladov nie? a následne to prijmeš na sklad, mýlim sa pri výdaji zo skladu je to len skladová operatívna evidencia, tam by si nemala v peňažnom denníku opäť účtovať o nákladoch.
Anja111
25.01.08,14:37
Dobrý deň, asi sa pýtam na niečo čo je každému jasné, ale začínam mať v tom chaos

Keď mám niečo na sklade - tovar na ďalší predaj, ale použijem to pre firmu, tak urobím výdajku do spotreby...
Treba potom ešte niečo účtovať v peňožnom denníku?
Naposledy som to len výdajkou dala do spotreby, v PD som už neúčtovala nič, ale teraz mi akosi padlo do očí, že interných dokladom by sa to malo preúčtovať do PR. Treba či netreba?
Keď je platca DPH tak to nejak ovpyvňuje DPH ?
Správne. Preúčtuješ to mínusom z tovaru a plusom do PR...
K.A.T.K.A
25.01.08,19:48
Správne. Preúčtuješ to mínusom z tovaru a plusom do PR...

Dobre, ale čo sa týka dph, má to nejaký vplyv?ň
stačí keď preúčtujem len ZD (bez DPH)

Je veľký problém, keby sa to cez peňažný denník - interné doklady - neurobilo? Predtým ma to totižto vôbec nenapadlo, žeby sa to tak malo robiť
Zoltán Kovács
25.01.08,20:31
Dobre, ale čo sa týka dph, má to nejaký vplyv?ň
stačí keď preúčtujem len ZD (bez DPH)

Je veľký problém, keby sa to cez peňažný denník - interné doklady - neurobilo? Predtým ma to totižto vôbec nenapadlo, žeby sa to tak malo robiť

Na DPH to nemá vplyv. Ak si to nepreúčtovala, tak ti nesedí sklad a výdavky na nákup tovaru.