tonkat
25.01.08,13:59
Prosím, bol niekto už na vyšetrení čriev na gastroenterolog. ambulancii? Je to bolestivý zákrok, alebo nie? Máte niekto s tým skúsenosti? Čaká nás v rodine takéto vyšetrenie a chcela by som vedieť niečo bližšie, načo sa treba pripraviť. Ďakujem
dana9
25.01.08,13:07
je to uplne v pohode, len musi s zhlboka dychat a nepanikarit. Vtedy sa ti "stiahne hrdlo" a od toho sa odvodzuje neprijemny pocit. Ja som uz na tom bola asi 5 krat a nemam s tym ziaden problem.
tonkat
25.01.08,13:21
Ale toto by malo byť vyšetrenie cez konečník. Alebo som to zle pochopila? Cez hrdlo sa vyšetruje len žalúdok, nie? Ďakujem
Marína
25.01.08,13:27
tonkat
25.01.08,13:39
Vďaka Marína, teda je to bolestivé, ako sa tam píše. No čo už ...
Marína
25.01.08,13:47
Neboj Tonka, manžel bol na kolonoskopii. Dá sa to zvládnuť. Brucho bolí preto, lebo sú nafúknuté črevá. Po vyšetrení vzduch "vyfučia".
holubička1
25.01.08,13:47
Prosím, bol niekto už na vyšetrení čriev na gastroenterolog. ambulancii? Je to bolestivý zákrok, alebo nie? Máte niekto s tým skúsenosti? Čaká nás v rodine takéto vyšetrenie a chcela by som vedieť niečo bližšie, načo sa treba pripraviť. Ďakujem
Včera som absolvovala kolonoskopiu. Deň pred tým bol tzv. čistiaci deň dostala som dve fľaštičky takej sladkej"žbrndy" , ktorú ráno treba vypiť a potom som mala vypiť cca do 15,00 5 litrov senného čaju. Bolo to dosť ťažké, s tým pitím ja ledva za deň vypijem 1 liter tekutín, ale zvládla som to. No a k tej kolonoskopii, najprv mi zobrali krv, výsledok do hodiny. Potom som dostala injekciu do žily taký " oblbovák", ak máš dobré žily tak v pohode u mňa bol problém s praskaním, tak polovica išla bokom... Dosť som to cítila, ale prežila .... Netrvalo to dlho asi poil hodinu. Treba aby Ťa niekto zaviezol, lebo vyjdeš odtiaľ taká malátna... Ak ešte niečo podroibnejšie chceš vedieť napíš ..
kitky
25.01.08,13:54
Kolonoskopia s da vysetrit aj virtualne, je bezbolestna ale je to ziarenie.
Robia ju na Kramaroch, ale iba tym, ktori maju priznaky choroby.
Mozno neskor sa bude dat na to objednat aj preventivne.Je to CT vysetrenie.
Vypoctova tomografia.
Ked si kupite nove Zdravie , tam sa to docitate.
tonkat
25.01.08,14:49
Ďakujem vám za ochotu, dúfam že to zvládneme. Syn sa ide ešte len objednať na toto vyšetrenie. Má asi4-5 dní bolesti v ľavej časti brucha, je to iba na dotyk, alebo pri nejakom pohybe, keď sa vykrúti. Bol na všetkých ostatných vyšetreniach a bolo to negatívne.(sono, urol. chirurg.) Dnes náhodou tie bolesti sú slabšie, ináč ani predtým ich nemal také neznesiteľné, iba že ho to znepokojovalo. Tak neviem, čo to môže byť. S trávením nemá problém, ani s vyprázdňovaním.
JAJA11
25.01.08,15:05
Ďakujem vám za ochotu, dúfam že to zvládneme. Syn sa ide ešte len objednať na toto vyšetrenie. Má asi4-5 dní bolesti v ľavej časti brucha, je to iba na dotyk, alebo pri nejakom pohybe, keď sa vykrúti. Bol na všetkých ostatných vyšetreniach a bolo to negatívne.(sono, urol. chirurg.) Dnes náhodou tie bolesti sú slabšie, ináč ani predtým ich nemal také neznesiteľné, iba že ho to znepokojovalo. Tak neviem, čo to môže byť. S trávením nemá problém, ani s vyprázdňovaním.

Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno. :o
Zoltán Kovács
25.01.08,15:07
Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno. :o


Za toto máš bodík u mňa. :D
tina1
25.01.08,16:24
Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno. :o
Je to neprijemne vysetrenie, ale da sa zvladnut. Nie vzdy podavaju injekciu na ukludnenie, preto ak by mu chceli to robit bez nej, nech si pyta. Potom je to OK.
Drzim palce
Rozalka
25.01.08,17:14
Je to neprijemne vysetrenie, ale da sa zvladnut. Nie vzdy podavaju injekciu na ukludnenie, preto ak by mu chceli to robit bez nej, nech si pyta. Potom je to OK.
Drzim palce
U nás sa injekcia podáva za príplatok.
tina1
25.01.08,18:13
U nás sa injekcia podáva za príplatok.
Ano, ta injekcia je za priplatok. Nie je to vsak tak drahe asi 290Sk
nanik
25.01.08,18:48
U nás injekciu " ten oblbovák" nedávajú,tak som si tiež zistila že u ktorého lekára a išla som tam.Ja si nepamätám vôbec nič,ani ma nič nebolelo a prišla som k sebe až keď som už sedela v aute.Preto musí byť doprovod.Neviem,čo je to za oblbovák,ale som rada že to dávajú,lebo sestra mala rakovinu čriev a vždy o tomto vyšetrení hovorila hrozne.Ten oblbovák na mne nebolo zbadať,dcéra,čo bola so mnou hovorila,že som bola úplne normálna,len ja som si nič nepamätala čo som hovorila a ako som prišla do auta.
Stefan2005
26.01.08,09:03
Gastroenterologické vyšetrenia možno absolvovať s čiastočným utlmením alebo v celkovej krátkodobej anestézii tak, že pacient si potom výkon vôbec nepamätá.

Veľmi dobre celý priebeh gastroenterologického vyšetrenia i odvolávka na cenové relácie aplikácie anestézie je uvedené na http://www.gastroenterolog.com/rady_uvod.htm
tonkat
26.01.08,18:11
Ďakujem všetkým za cenné rady a poznatky. Prajem pekný večer .
Stefan2005
02.03.08,09:32
Pre všetkých, ktorým odborné články sa zdajú byť suché a nudné.
Aj o vážnych veciach sa dá s úsmevom. Roztomilá forma osvety.

link: http://blok.rozanek.cz/?p=2021
kaake
29.08.10,07:52
Ja som bol na kolonoskopii v piatok... A boli ma brucho v lavej casti... Asi pojdem zajtra k lekarovi...