macusita
25.01.08,15:15
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či zamestnanec, ktorý používa súkromné auto na služobné účely tento príjem zdaňuje. Zákon o dani z príjmu uvádza v §5 ods.5, že od dane sú oslobodené cestovné náhrady. Neviem, či sa použitie súkromného auta na služobné účely zahrňuje medzi tieto cestovné náhrady alebo nie. ďakujem
Vladimír Ozimý
25.01.08,14:19
je to cestovná náhrada zamestnanec nezdaňuje
dvojča
04.02.08,17:11
ahojte, mám otázku, ktorá priamo nesúvisí, ale skúsim to. 1. Počula som, že od 01.01.08 platí, ak zamestnanec vykoná služobnú cestu pre firmu, musí mať k vyúčtovaniu bloček o kúpe phm, nestačí info o cene zo štatistiky, je to pravda?
Som účtovníčka a pravidelne na svojom aute chodím na poštu,do banky, jediné služobné auto má konateľ, môžem si robiť cesťáky? ďakujem veľmi veľmi
Johanka
04.02.08,17:14
V § 7 ods.4 Zákona o cestovných náhradách sa nič nemenilo, naďalej platí cit.
(4) Náhrada za spotrebované pohonné látky patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla, prepočítaných podľa spotreby pohonných látok (ďalej len "spotreba") uvedenej v technickom preukaze cestného motorového vozidla takto:
...

Zmena je pre daňovníkov s príjmami podľa § 6 ods.1 a 2 pri použití MV na pracovné cesty - novoelou § 19 ods.2 písm e/ Zákona o dani z príjmov;).
Johanka
04.02.08,17:15
Som účtovníčka a pravidelne na svojom aute chodím na poštu,do banky, jediné služobné auto má konateľ, môžem si robiť cesťáky? ďakujem veľmi veľmi
Ďalšia zmena je, že za Tvoje MV bude zamestnávateľ platiť daň z MV (ak si v TP uvedená ako držiteľ MV).
dvojča
04.02.08,17:22
Johanka si úžasná, ďakujem. porada pre nás účtovníkov je parádna vec, zaberie aj veľa času, no zároveň sa veľa na človeka nalepí.
dvojča