jankasm
25.01.08,18:58
Prišiel mi výpis z DSS. :eek:
Ako je možné, že mi od nástupu na MD nepripisujú na účet žiadne korunky?
Mala som urobiť ešte niečo iné ako:
1. prihlásiť sa na SP do 15. dní od narodenia dieťaťa
2. podpísať prehlásenie
To všetko som urobila. Takže nechápem. :confused:
Nemá niekto podobnú skúsennosť?
Zoltán Kovács
25.01.08,18:06
Prišiel mi výpis z DSS. :eek:
Ako je možné, že mi od nástupu na MD nepripisujú na účet žiadne korunky?
Mala som urobiť ešte niečo iné ako:
1. prihlásiť sa na SP do 15. dní od narodenia dieťaťa
2. podpísať prehlásenie
To všetko som urobila. Takže nechápem. :confused:
Nemá niekto podobnú skúsennosť?

Za mamičky na MD štát neodvádza,asi.
Janaex
25.01.08,18:26
s výpisom z DSS choď na pobočku SP, prešetria prečo ti príspevky nešli
jankasm
25.01.08,18:27
Za mamičky na MD štát neodvádza,asi.

Viem určite, že odvádza počas RD, pretože už pri prvej RD mi tam štát odvádzal. Počas MD II. pilier ešte nebol, takže to neviem.
Ale aký by potom mala význam tá zmena v zákone, ktorú teraz od 1.1.2008 zaviedli? Že mamička, najneskôr v deň, kedy sa prihlási na dôchodkové poistenie, musí SP aj oznámiť, že si žiada aj počas MD a RD zasielať peniažky na účet v DSS. A treba to spraviť do 15. dní od narodenia dieťaťa.
Takže podľa mňa, logika hovorí, že posielajú aj počas MD aj RD.
Ale prečo ich tam potom nemám?
Asi budem musieť zájsť na SP.
jankasm
25.01.08,18:28
s výpisom z DSS choď na pobočku SP, prešetria prečo ti príspevky nešli

Ďakujem, to sa aj chystám urobiť.
Len som bola zvedavá, či niekto nemá rovnakú skúsennosť, či som náhodou naozaj na niečo nezabudla. ;)
Janaex
25.01.08,18:37
takúto skúsenosť má dosť ľudí, pobočka prešetrí správnosť registra poistencov a sporiteľov, skontroluje odoslané príspevky po svojej linke, a ak je chyba na strane SP, snažia sa chybu napraviť čo najskôr, lebo za takéto omeškané prípsevky platia penále DSS zo správneho fondu.
Ak je na strane SP všetko OK, odporučia ti obrátiť sa na tvoju DSS, lebo ona ti vedie účet.
jankasm
30.01.08,12:14
Za mamičky na MD štát neodvádza,asi.


s výpisom z DSS choď na pobočku SP, prešetria prečo ti príspevky nešli

Bola som teda na SP. Štát za mamičky poistné odvádza odo dňa narodenia dieťaťa, pokiaľ má mamička povybavované všetky náležitosti na SP.
Tam sme zistili, že je všetko v poriadku. Dokonca mali v počítači aj pekne vyčíslené moje príspevky za každý mesiac. Keď mi však potom vytlačili výpis s odchádzajúcimi platbami do mojej DSS, tak sme zistili v čom bude asi problém. DSS to chvíľku trvá kým platbu pripíše na môj účet, a v SP som zistila, že prvá platba, čiže za 8/2007, bola odoslaná až na konci 10/2007. Je veľmi pravdepodobné, že DSS to ešte nemá spracované. :mad:
Takže budem čakať, kontrolovať priebežne cez internet stav môjho účtu, a ak to tam v blízkej dobe nepripíšu, obrátim sa na DSS. :cool: