ajka11
25.01.08,20:24
Mam uzavretu pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 8/2007. Avsak od 1/2007 som dlhodobo PN. Ukoncim PN 31.1.2008. Mam uz podanu ziadost o priznanie inval. dochodku, do 70 percent poklesu prac. schopn. Zamestnavatel mi oznamil, aby som si dala vypoved, nakolko pov. pracu nemozem vykonavat a inu pre mna nema. Ako je to s prac. pomerom na dobu urcitu? Ako mam postupovat ? Dalej sa chcem spytat, ci sa mi ten posledny rok na PN pocita ako obdobie invalid. poistenia. Obavam sa ci nan budem mat splnenu podmienku obdobia poistenia. Za datum vzniku naroku na ID sa povazuje den spisania ziadosti? Dakujem
ajka11
26.01.08,07:30
Prosim Vas ako je to s ukoncenim prac. pomeru na dobu urcitu? Ak sa zamestnanec stane v case trvania takehoto PP invalidnym, nemoze uz vykonavat povodnu pracu a zamestnavatel pre neho inu nema? Podla akeho paragr. mu ma dat vypoved ? Ma narok na nejaku vypovednu lehotu, alebo odstupne ? Nejaky doklad o ukonceni PP by mal dostat. Dakujem.
jankasm
27.01.08,16:57
Prosim Vas ako je to s ukoncenim prac. pomeru na dobu urcitu? Ak sa zamestnanec stane v case trvania takehoto PP invalidnym, nemoze uz vykonavat povodnu pracu a zamestnavatel pre neho inu nema? Podla akeho paragr. mu ma dat vypoved ? Ma narok na nejaku vypovednu lehotu, alebo odstupne ? Nejaky doklad o ukonceni PP by mal dostat. Dakujem.

Pracovný pomer na dobu určitú končí ukončením tejto doby.
Pokiaľ ide o výpoveď, nevidím dôvod, prečo by si ju mala dávať ty. Prišla by si tak o odstupné. Keďže nemá pre teba vhodné pracovné miesto, tak nech Ti dá výpoveď on.
Výpovedná doba je 2 mesiace, v prípade, že nepožiadaš pred začatím jej plynutia o zrušenie VD a zoberieš radšej odstupné.
Pokiaľ PP skončí ukončením doby určitej, tam vlastne asi žiadny doklad nedostaneš, jedine ak by Ti zamestnávateľ napísal nejaký list, kde Ti oznámi, že tvoj PP dňom .... končí.
Pokiaľ by ste ukončili PP skôr, výpoveďou, tvojim dokladom bude výpoveď. ;)
Ešte doplním: ak náhodou tvoj PP trval viac ako 5 rokov, výpovedná doba je 3 mesiace.
ajka11
28.01.08,12:03
Janka, prepac ze som tu nebola. Tzn., ze ak nemaju pre mna inu pracu, nemusim podpisat vypoved dohodou ? Patri mi vypovedna lehota alebo odstupne ? Jaaaj, nejako sa v tom nevyznam. Nikdy som nemala PP na dobu urcitu. Az teraz. Ak by mi dali vypoved s VD, mam pisomne poziadat ze ju nechcem ? Prosiiim, ozvi sa este. Mooooc dakujem.
ajka11
31.01.08,11:08
Dobry den
Chcem sa spytat, ak moj PP trval do 31.9. 2007 a tc.som bola PN, zamestnavatel mi neoznamil ukoncenie PP, neposlal zap. list ani ma neodhlasil zo ZP a cakam na priznanie ID, môze mi dat vypoved aj s nejakym starym datumom? Nepresiel mi nahodou PP na dobu neurcitu? Mam narok na odchodne z dôv. ID, alebo na odstupne? Na preplatenie dovolenky? Dakujem
ajka11
31.01.08,18:33
Dobry den
Mala som PP na dobu urcitu. Ta uplynula pocas dlhodobej PN. PP mi zamestnavatel ukoncuje teraz, ked mi skoncila PNka a ja mam priznany ID do 70.
Nakolko nemozem vykonavat pov. pracu a inu pre mna nema. Vo vypovedi udava par.60. Musim s tym suhlasit? Myslela som ze mi patri par. 69 aj s nejakym odchodnym ci odstupnym. Prosim poradte. Dakujem pekne.