pit6
25.01.08,19:39
Prosim poradte mi som zacinajuci slov. zivnostnik a pracoval som cely minuly rok (2007) v CR. Kolko dni si mozem dat diet v roku do nakladov, ked som tam robil cely rok. Mam pozicane auto na podnikanie od mamy a neviem ci si mozem uctovat naklady 6.20 sk/km(auto nie je v mojom majetku a nie je za neho zaplatena dan z MV za rok 2007).Dakujem za odpoved.
Zoltán Kovács
26.01.08,11:58
Prosim poradte mi som zacinajuci slov. zivnostnik a pracoval som cely minuly rok (2007) v CR. Kolko dni si mozem dat diet v roku do nakladov, ked som tam robil cely rok. Mam pozicane auto na podnikanie od mamy a neviem ci si mozem uctovat naklady 6.20 sk/km(auto nie je v mojom majetku a nie je za neho zaplatena dan z MV za rok 2007).Dakujem za odpoved.

Treba porozmýšlať nad tým, či nebola splnená podmienka vzniku stálej prevádzkárne v ČR, ak práca bola vykonávaná celý rok v ČR. Z toho vyplývajú ďalšie povinnosti.
Auto ak nie je na tvojom mene, tak na základnú náhradu za kilomere vo výške 6,20 Sk nemáš nárok. Mal si to riešiť nájomnou, resp. zápožičnou zmluvou, a potom by si mohol uplatniť skutočne tankované PHL podľa bločkov.