Emilia Horvathova
25.01.08,20:01
Ahojte poradaci.
Som tu nová a pomerne nová aj v podnikaní. Pracujem na živnosť ako kaderníčka 7 mesiacov. Teraz mám prenajatú stoličku v jednom salóne, kde ma bez opýtania sa prihlásila majitelka, ako zodpovednú vedúcu. Myslím, že inak by kaderníctvo ani nemohla mať otvorené. Pracujem tam sama ako kaderníčka.
Neviete ni poradiť, či nemá za mňa odvádzať sociálne a či si to môže dovoliť
aj keby tam zamestnala ďalšiu kaderníčku?
A ešte sa chcem spýtať či neviete o nejakom salóne v Bratislavskom III. obvode, kde prenajímajú stoličku za rozumnú cenu. :---:---
zalobaba
25.01.08,19:33
Na výkon funkcie zodpovedného zástupca na Živnostenskom úrade sa na tlačive vyžaduje podpis Zodpovedného zástupcu, ktorý tým súhlasí s ustanovením do tejto funkcie. takže predpokladám, že si majiteľke salónu zrejme niečo podpísala, bez toho to nie je možné. Majiteľka salónu je povinná za teba robiť odvodovú povinnosť iba v tom prípade, ak si u nej zamestnaná na Pracovnú zmluvu. Predpokladám však, že to tak nie je, keďže píšeš, že ti stoličku prenajíma, a predpokladám, že ty sama tiež vlastníš Živnostenský list. V tom prípade jej nevzniká odvodová povinnosť za teba.
Zoltán Kovács
25.01.08,20:12
Zodpovedná osoba musí mať pracovnoprávny vzťah.
Blanka Š
25.01.08,20:15
Zodpovedný zástupca musí byť v pracovno-právnom vzľahu,pokiaľ to nie je manžel,spoločník...Pozri §11ods.1 živnost.zákon.Ja si práve rozširujem živnosť ,ale kedže mi zodpovedného zástupcu robí manžel,nemusím ho zamestnať-tak mi to vysvetlili na ŽU
Zoltán Kovács
25.01.08,20:19
Do 30.09.2007 to musela byť klasická pracovná zmluva. Od 01.10.2007 to môže byť napr. aj Dohoda o vykonaní práce.

DoVP asi ťažko, skôr dohoda o pracovnej činnosti, čo je tiež pracovno-právny vzťah, ktorý sa riadí zákonníkom práce.
STRELEC
30.01.08,12:41
Do 30.09.2007 to musela byť klasická pracovná zmluva. Od 01.10.2007 to môže byť napr. aj Dohoda o vykonaní práce.

Aj od 01.10.2007 sa naďalej požaduje pracovná zmluva. Žiadna forma dohody a ani žiadna zmluva mimo rámec ZP nie je možná, akceptovaná. Citovaný príspevok treba opraviť , aby neskôr nevznikol omyl u niekoho!
Znenie §11 bolo sice upravované, ale inak.

Prikladám citát §11 Živnostenského zákona :

(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen a ak ide o obec, jej starosta.
ALDA
30.01.08,13:04
Ahojte poradaci.
Som tu nová a pomerne nová aj v podnikaní. Pracujem na živnosť ako kaderníčka 7 mesiacov. Teraz mám prenajatú stoličku v jednom salóne, kde ma bez opýtania sa prihlásila majitelka, ako zodpovednú vedúcu. Myslím, že inak by kaderníctvo ani nemohla mať otvorené. Pracujem tam sama ako kaderníčka.
Neviete ni poradiť, či nemá za mňa odvádzať sociálne a či si to môže dovoliť
aj keby tam zamestnala ďalšiu kaderníčku?
A ešte sa chcem spýtať či neviete o nejakom salóne v Bratislavskom III. obvode, kde prenajímajú stoličku za rozumnú cenu. :---:---

Ak Ti prenajíma stoličku a si SZČO ona nemusí mať v živnosti káderníctvo, predsa iba prenajíma a komu na tom nezáleží.
Káderníctvo máš Ty. Preto ak by mala káderníctvo ona, musela by si byť v pracovnoprávnom vzťahu ako tu už bolo upozornené.
A koľko je rozumná cena?
STRELEC
30.01.08,14:07
Ak Ti prenajíma stoličku a si SZČO ona nemusí mať v živnosti káderníctvo, predsa iba prenajíma a komu na tom nezáleží.
Káderníctvo máš Ty. Preto ak by mala káderníctvo ona, musela by si byť v pracovnoprávnom vzťahu ako tu už bolo upozornené.
A koľko je rozumná cena?

Cena by ma zaujímala kvôli jednej dievčine. Od nej chceli 8 tis / mesiac. + podiel na energiách a nejakých službách.
Videlo sa mi to moc. Navyše kaderníctvo vyzeralo skoro ako blcháreň.
ALDA
30.01.08,17:51
Cena by ma zaujímala kvôli jednej dievčine. Od nej chceli 8 tis / mesiac. + podiel na energiách a nejakých službách.
Videlo sa mi to moc. Navyše kaderníctvo vyzeralo skoro ako blcháreň.

Ano je to bežná cena. Podmienky ništ moc.
Emilia Horvathova
30.01.08,20:52
Ano, viem 8000 je este normálna suma, ale podla toho kde.
V centre BA pytajú aj 15000, to je už vela. Záleží či je to fefrekvetnované miesto, alebo nie. Petržka je najlacnejšia, myslím si.
Pehinka2
25.10.09,13:15
Hladám do dobre zabehnutom kaderníctva kaderníčku zo živnostenským listom. Je to v Bratislave 4. Kaderníctvo je zabehnuté 10r. Kaderníčka bude na svojej smene pracovať sama. Pracuje sa jeden týždeň krátky a druhý dlhý. Cena za prenájom 200eu. (dohoda možná.). 0904256652
mysimis
25.10.09,15:00
Prečo si nedáš inzerát na voľné pracovné miesto????
kuk sem:http://www.porada.sk/inzercia/showcat.php?si=&perpage=12&sort=1&stype=&cat=15&ppuser=
adam
10.01.10,13:54
Chcela by som Vás poprosiť, ak by dakto vedel, koľko litrov vody sa priemerne minie pri umývaní vlasov v kaderníctve ( myslím pri jednom umývaní ) ? Potrebujem zistiť približnú spotrebu vody za mesiac. Pekne ďakujem...