Pavla P
14.03.05,09:15
Sú od dane oslobodené (v roku 2004) výsluhové príspevky, na ktoré vznikol nárok podľa § 211 ods 1 písm. d a § 211 ods.2 zákona č. 73/1998 Zz o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, SIS ........ ?
Jedná sa o zákon DzP §9 ods. 2 písmeno g), kde je napísané, že dávky výsluhového zabezpečenia sú od dane oslobodené a zaroveň posledné slová znejú: okrem výsluhového príspevku, obchodného a rekreačnej starostlivosti.

Mám bývalého policajta, ktorý má v rozhodnutí nasledovné: výsluhový príspevok, ktorý sa považuje za výsluhový dôchodok § 1245 ods.2 zákona č. 328/2002 Zz.

Ako mu spraviť DP, nakoľko teraz je SZČO?
Origos
14.03.05,09:11
Výsluhový dôchodok je oslobodený, ale príspevok sa mi zdá ,že nie.

Skús na www.vusz.sk

Tam sú ľudia aj s ICQ cislom, alebo priamo e.mail na pplk.Ing. Vyskup Pavol.
olgaduri
14.03.05,13:15
AHOJ Pavla P , ak máš napísané, že sa výsluhový príspevok považuje na dôchodok tak je OSLOBODENÝ. Mám doma tiež takého ktorý odpracoval 31 rokov v polícii a ešte nemá dôchodkový vek, ktorý je u policajtov 55 rokov veku.
Pavla P
14.03.05,13:38
Jéj, ďakujem, lebo to rozhodnutie same sebe odporovalo. Prvá veta bola že výsluhový príspevok ... bla bla ... ktorý sa považuje za výsluhový dôchodok. Tak som bola dopletená a nevedela som, či zdaniť, či nezdaniť.
A môžem mu uplatniť 80832,-- Sk??
Origos
14.03.05,13:42
Podľa mňa už u policajtov zle zadefinovali uvedené výrazy.

Buď je to príspevok, alebo je to dôchodok.Ale nemôže byť príspevok ako dôchodok. Je to blbosť!!
Pavla P
14.03.05,14:13
Ja ti to pošlem naskenované, ak mi s tým potom budeš vedieť pomôcť.
Veď to práve, aj mne sa to zdá ako blbosť.
Tak neviem, či policajt, ktorý robil rozhodnutie len prepísal údaje a na tento zabudol.
anka1
14.03.05,14:31
My máme taktiež takýchto zamestnancov, ktorí sú poberateľmi výsluhového príspevku. Tento príspevok som im pri ročnom zúčtovaní dane nepočítala do príjmu.

Opravujem, výsluhového dôchodku, nie príspevku. Teraz som to pozerala v osobných spisoch.
Pavla P
14.03.05,15:14
My máme taktiež takýchto zamestnancov, ktorí sú poberateľmi výsluhového príspevku. Tento príspevok som im pri ročnom zúčtovaní dane nepočítala do príjmu.

Opravujem, výsluhového dôchodku, nie príspevku. Teraz som to pozerala v osobných spisoch.
Tak ten je určite oslobodený.
Origos
15.03.05,13:40
Práve rozdiel je v tom či poberá dôchodok alebo príspevok. Príspevok je po kratšej dobe služby a dôchodok je po výslužbe ale pred starobným dôchodkom.

Ja som tiež poberataľom dôchodku. A keď som sa pýtal práve na tento prípad, tak mi bolo povedané , že len príspevky sa zdaňujú.
Ale príspevok ako dôchodok... nnnno, neviem čo je to za výraz!
Tak zatial čau!
martaf
12.04.05,06:43
cau,
prosim o radu, ak zamestnanec poziadal o rocne zuctovanie vo firme a okrem prijmov zo zamestnania ma este aj vysluhovy prispevok do ktorej kolonky v rocnom zuctovanie mu mam uviest tuto sumu vysluhoveho prispevku?
dakujem
Naile
12.04.05,06:59
To Martaf:
1) Je neskoro na RZD.
2) Aj keby Vas požiadal včas, nemôžete zamestnancovi urobiť RZD, pretože má výsluhový príspevok, ktorý je zdaniteľným príjmom. Má podať DP typ B a uviesť sumu vysluhového príspevku v tabuľke č. 3 príjmy podľa § 8 ods. 1 písm. h) "dôchodky a podobné opakujúce požitky". Vydavky neuplatní. ZD v § 8 = sume vys. príspevku.
martaf
12.04.05,07:11
dakujem,
ja som mu uz urobila RZ ale toto mi povedal az teraz v aprili len tak medzi recou, asi si bude musiet podat dodatocne DP. Este raz dakujem