petra7979
26.01.08,07:15
Naši zamestnanci (pracovná zmluva, trvalý PP) sú niekedy vysielaní na niekoľko dňové pracovné cesty (často sú to konferencie, školenia ale aj stretnutia u klientov) do zahraničia. Treba im vybaviť v soc. poisťovni formulár E101 alebo Žiadosť o posúdenie a určenie príslušnosti k právnym predpisom podľa ustanovení Nariadenia Rady...? Treba im vôbec niektorý z nich? Keďže sa často o ceste dozvedia len niekoľko dní vopred a sociálka na vybavenie potrebuje zo zákona tuším 30 dní, ako máme toto poriešiť?
Vybavenie týchto tlačív je povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca?

Majú mať aj európsky zdravotný preukaz? Ak áno, je to povinnosť zamestávateľa alebo zamestnanca?
Ďakujem pekne za pomoc.
Marína
26.01.08,06:40
Janaex
26.01.08,07:15
ak budú v štátoch Eu vykonávať práce potrebujú E101, ak idú len na služobnú cestu,tak nie. E101 je možné vystaviť aj spätne, hlavne si podajte žiadosť.
viac na http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1561#Vyslanie zamestnancov

europasky zdravotny preukaz sa vydava bezplatne ale vydanie trva 30 dni, osobne by som ho odporucila kazdemu, zide sa aj pocas dovoleniek, vcera som vydela na urazovke polskeho turisku a hned na mieste ho skasli o 2000 sk nemal preukaz. Poistenec si ziada sam
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=458
myma
19.05.08,04:51
Dobrý deň!
Mám aj ja jednu otázku ohľadne formulára E101:
Kolega bol zvolený za člena dozornej rady vo firme, ktorá má sídlo aj miesto podnikania v ČR. Má uzatvorenú Zmluvu u výkone funkcie. Kolega sa zúčastňuje na pravidelných zasadnutiach raz mesačne. Dostáva zároveň odmenu 8000,-- Kč mesačne. Chodí tam ako "občan", nie ako SZČO /nemá oprávnenie na výkon žiadnej zárobkovej činnosti/ ani ako zamestnanec našej firmy.
On je zamestnaný len u nás.
Musí mať vystavený formulár E101? Pokiaľ áno, ktoré časti žiadosti treba vyplniť?
Ďakujem za odpoveď.
rommy
03.10.08,07:19
Ahoj poraďáci vyplňam žiadosť o posúdenie príslušnosti a neviem vyplniť jednu vec, je tam otázka 19 či je zamestnanec z tohoto zamestnania poistený. Myslí sa tým normálne zdravotné poistenie alebo nejaké iné?
Marína
03.10.08,11:32
Myslí sa tým sociálne poistenie a v 19-ke uvádzaš aj dátum vzniku tohto poistenia.
rommy
03.10.08,11:40
Aha sociálne. to ma nenapadlo:D
čiže tam dám dátum nástupu do zamestnania lebo vtedy som ho aj prihlásila do SP...