Bejky
26.01.08,09:40
Dcera dostala darom USB Flasch Drive PQI i810 Pink 2GB no v baleni nebolo prilozene ziadne CD na ktorom by boli ovladace k zariadeniu. Mam OS WinVista zariadenie rozpozna ale pyta ovladace a tie mi najst nedokaze (ani na nete). Bola som na webside vyrobcu no ovladac je tu iba pre Win98 s tym, ze vyssie verzie OS Win su so zariadenim kompatibilne a mali by sa automaticky prihlasit a byt hned pouzitelne. Pokusila som sa kluc pripojit k PC s OS WinXP a na moje pocudovanie rozpoznalo mi ho, ale tak isto si pytalo CD s drivermi... Obratila som sa s radou na predajcu na slovensku no on ma odkazal znovu na vyrobcu zariadenia, kde som vlastne uz bola a nic som nezistila a nenasla. Je chyba v zariadeni? Malo by byt kompatibilne s oboma OS a napriek tomu... nefunguje. Prosim o radu. Dakujem
JohnSo
26.01.08,22:26
USB kluce su standardne podporovane systemom WIN98 a vyssie a teda ako vyrobca uvadza, pri pouziti v tychto systemoch by mal USB kluc pracovat, a teda po zasunuti do USB portu by ich mal system rozpoznat ako vymenitelny disk a priradit im pismeno diskovej jednotky. Su vsak aj USB kluce ktore maju vlastny system suborov a zloziek a maju rozsirene moznosti ako napr zaheslovanie obsahu a pridelovanie pristupu k zlozkam a pod... A prave tu bude asi problem... klasicky "prazdny" USB disk je zvacsa bezproblemovy a obsahuje len tabulku FAT32 alebo NTFS podla toho na aky format je disk formatovany. USB kluce s vlastnym formatom, resp softom na pristup k udajom, mozu byt nespravne rozpoznane alebo nerozpoznane vobec, pokial sa nenainstaluje ovladac k nim dodavany. Ako ste pisali v systeme WinXP s klucom nebol problem, tak by som ho vyskusal v tomto systeme naformatovat, najlepsie na FAT32 a nasledne znova odskusat v systeme Vista. Nemusi to pomoct ale moze... Zial to uz je asi individualne a ak to nepomoze, mozno bude naozaj potrebny konkretny ovladac k zariadeniu...

Ale niekedy moze byt problem aj technickeho smeru a teda moze byt USB Disk vadny od vyroby, moze byt vadny konektor, alebo aj konektor na Vasom PC so systemom Vista, staci nedostatocny kontakt a zariadenie nieje rozpoznane. Osobne som mal podobny problem s USB mysou, ktorej konektor bol o nejaky milimeter kratsi a nedoliehal spolahlivo do portu a trebalo ho silnejisie dotlacit nadoraz a mys potom pracovala ok, ale ako som pisal, je to individualne a teda by som ten USB kluc odskusal vo viacerych PC a potom by sa lahsie lokalizovala chyba, teda ci sa to tyka konkretneho operacneho systemu, alebo konkretneho PC a podobne....

Tak poskusajte a dajte vediet svoje skusenosti...
Bejky
27.01.08,15:46
Ďakujem moc. Teraz som si uvedomila, že som stiahla ku kľúču z domovskej stránky firmy nejaký program a po jeho otvorení (nebola potreba ho inštalovať) sa mi obajvila tabuľka v ktorej boli možnosti na zaheslovanie, prezeranie dokumentov ... asi tak 4 položky a exit. Myslela som si, že ide iba o niečo navyše... Tak sa pokúsim popracovať aj týmto smerom. Neviem či ste mal konkrétne tento typ kľúča v rukách ale nemá štandardnú koncovku ale taký malý vysúvací čip (vyzera presne ako čip na platobných kartách a telefónnych kartách. Preto je možné že sa s ním aj inak zaobchádza ako so štandardom. Potom dám vedieť čo sa mi podarilo vykumákovať. Moc ďakujem.
JohnSo
27.01.08,18:15
Nemam s tymto diskom skusenosti, ale tento konektor sa pouziva na mini a mikrodisky, ktore su rozmerovo miniaturne ale stale sa bezne pouzivaju do USB portu a teda by mali pracovat priamo bez nejakeho adapteru a pod... odskusane to nemam, pisem len podla mojich vedomosti... Takze v type konektoru by problem byt nemal... Ved ak nieco nove sa podari vykoumat, napiste skusenosti... Tak vela zdaru... ;)
Bejky
28.01.08,11:03
Tak pustím fantáziu na špacír a uvidíme čo z toho vznikne. Ak na to prídem ako na to tak napíšem. Ešte raz dík.:cool:
Braňo
28.01.08,11:22
Bejky
28.01.08,15:40
No práve z tejto stránky som si stiahla aj driver a aj soft... Keď som spustila soft, vybehla mi malá tabuľka, ktorú som už popisovala a keď som sa pokúsila nainštalovať driver tak mi systém vypísal, že ovládače sú pre Win98 a že ja mám nainštalované novšie... začarovaný kruh. Kľúč sa riadne prihlási, začne samočinne inštalovať ovládač a po chvíľke mi vypíše, že ovládače sa nenašli a aby som použila originálne CD s ovládačmi. Aj keď som dala hladať, cestu či prostredníctvom webu v konečnom dôsledku som dostala od PC oznámenie, že ovládače sa nenašli a že inštaláciu zariadenia nebolo možné korektne ukončiť. Tým som vybavená. Keby bolo možné zariadenie vyhľadať a naformátovať tak by som to urobila, no ani táto cesta mi jednoducho nevyšla. Musím kľúčik znovu vytiahnúť a až keď ho znovu zasuniem začne sa nová procedúra dookola tá istá. Preto som začala hľadať riešenie na webe. Ešte vyskúšam nejako rozhýbať ten soft a uvidím, či mi to pôjde aspoň cez neho. Dám určite vedieť, len momentálne riešim pripojenie na net... aj tak dík za ochotu.
Beáta
JohnSo
29.01.08,22:04
Treba skusit v inom PC pripadne na inom operacnom systeme, aspon sa uistit ze zariadenie pracuje spravne a chyba je len s tym konkretnym systemom, potom sa uz lahsie postupuje....
Katabaticky
31.01.08,22:21
1. predvcerom som zakupil rovnake zariadenie len grey nie pink ;)a ziaden problem
2. pqi kupujem uz dost rokov a je o nich zname ze sa niekedy sprajcnu a idu len so svojim programkom :)
cize ten co mas... v nom to naformatuj na ntfs odpoj a pripoj a malo by to ist
vela zdaru