Janurka
26.01.08,17:56
Dobrý večer, chcem sa opýtať, či sa niekto stretol s takýmto problémom:
keď vytlačím hlavnú knihu, tak niektoré účty textovo nezodpovedajú číselnému označeniu. Napr. v hlavnej knihe-skrátenej pri účte 112 je text predaný materiál, 221 dodávatelia, 501 úroky. V hlavnej knihe - podrobnej pri tých istých účtoch je úplne iný text, napr. pri 112 je text: dodávatelia, pri 501 ostatné záväzky voči spoločn. Skontrolovala som cez Funkcie-Účtovná osnova-Kontrola-Použitie účtov v denníku. Výsledok: neboli nájdené žiadne chyby. Ďakujem.
Janurka
26.01.08,21:25
Nikto nemá takúto skúsenosť?
Stefan2005
27.01.08,07:31
Skúsenosť nemám, ale na prvý pohľad to vyzerá na poškodené indexové súbory. Napísala si veľmi málo, či to aj predtým robilo, alebo iba od určitej doby, či iné zostavy sú v poriadku, či samotná účtovná osnova je v poriadku, či si urobila opravu (údržbu) databáz, alebo obnovu dát....
Janurka
27.01.08,10:14
Robím prvýkrát uzávierku v MRP. Ostatné zostavy vyzerajú byť v poriadku. Dokonca, keď si otvorím hlav.knihu a vyberiem jednotlivo účty, tak je názov v poriadku. Len keď otvorím hlav. knihu za všetky účty, robí to takéto sprostosti. Urobila som aj opravu indexov, aj optimalizáciu dát a nič. Ďakujem za ochotu.
lenkak
27.01.08,19:12
predvaha je ok?
Janurka
29.01.08,08:23
Včera som to konzultovala v MRP a samozrejme, že som ja urobila chybu. Vytvorila som si analytiku priamo k syntetickému účtu, to znamená, že som nevytvorila syntetický a potom k nemu analytický. Zase som o niečo múdrejšia. Ďakujem.
Stefan2005
29.01.08,08:28
Včera som to konzultovala v MRP a samozrejme, že som ja urobila chybu. Vytvorila som si analytiku priamo k syntetickému účtu, to znamená, že som nevytvorila syntetický a potom k nemu analytický. Zase som o niečo múdrejšia. Ďakujem.

Aj my ďakujeme. Spätná väzba na riešenie danej otázky pomáha aj mám. Tiež som týmto poznatkom múdrejší.
majernikova
30.03.08,20:51
...ak je nevysvetliteľná suma v predvahe? V spodnom riadku kde je napísané "celkom" je určitá suma a neviem nájsť kam ju zaúčtovať. Počatočné stavy su OK.