virka
26.01.08,19:46
Ahojte poraďáci nieje niekde na porade alebo internete vzor na vyplnenie daňového priznania na tento rok. Minulého roku sa DP dalo stiahnuť na stranke www.kros.sk. Bola to pre mňa veľká pomoc. Ak by ste niekto mali
aktuálne na tento rok, ďakujem.
Zuziana
26.01.08,18:59
Zatiaľ ešte na stránke krosu nie je nové tlačivo, ale určite bude. Editovateľné tlačivo by malo byť aj na stránke www.drsr.sk
jamis
26.01.08,19:04
Zatiaľ ešte na stránke krosu nie je nové tlačivo, ale určite bude. Editovateľné tlačivo by malo byť aj na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

Tlačivá DP na rok 2007 na uvedenej stránke sú, ale cez internet sa ešte nedajú vypĺňať.
ickom
26.01.08,19:26
Na stránke krosu by malo byť nové tlačivo podľa mojich informácií dostupné zhruba v polovici februára.
virka
29.01.08,11:16
Ďakujem Vám za odpovede.
Zuziana
02.02.08,08:27
Alfa od krosu má už aktuálne DP na internete
STRELEC
02.02.08,08:40
Vypĺňanie daňových priznaní - ide v tomto prípade zrejme skôr o tie jednoduchšie veci - percentuálne uplatnenie výdavkov a podobné jednoduchšie, je dobré robiť aj priamo do tohto programčeka Krosu, ale veď rovnaký výstup hodia aj viaceré účtovné softvéry. Načo potom Kros.
Mám to tiež stiahnuté, ale používam z rksoft.sk tlačivá, výstupy, pravda jedná sa o prepisovanie. T.r. skúsim či budú brať vytlačené priznania z MRP JU/PU. To by bolo najmenej prácne.
Adaka
02.02.08,09:07
tlačivo sa dá vyplniť na www.formstudio.sk akurát že sa nedá vytlačiť na bokoch strán bude ich logo
STRELEC
02.02.08,09:31
tlačivo sa dá vyplniť na www.formstudio.sk (http://www.formstudio.sk) akurát že sa nedá vytlačiť na bokoch strán bude ich logo
S logom je to predsa úplne nanič. Je možné, že je to len na nalákanie záujmu a po zaplatení to logo už nebude. Ináč predsa ten program by nemal absolútne žiadnu cenu!
Braňo
02.02.08,09:56
áno, logo je iba v štart verzii.
xanderhell
28.03.10,11:01
Prosim vas súrne o radu, mam už len par dni a potrebujem vediet či musím podavat danove priznanie.
Moja situácia je takato:
V roku 2009 som bol zamestnaný do oktobra, potom sa firma rušial, tak som dostal výpoved, hned som sa zaevidoval na urade prace a 9. decembra som si otvoril živnost, pretože som si našiel prácu v ktorej to bolo potrebné.
Ak by som teda musel podavat danove priznanie, mam ho podat len od toho deviateho decembra (to je asi blbost), alebo za celý rok, ale z firmy už nedostanem žiadne papiere ani nič a takisto za december nemam žiadnu faktúru.
Prosím poradte mi niekto.Dakujem
Melnick
28.03.10,11:07
Ak si zo živnosti nemal žiadny príjem-nemusíš podávať DP. Ja ale vždy podávam aj keď nulové. Ty si asi nepožiadal žiadneho zo svojich zamestnávateľov o RZD takže DP si urob sám ak Tvoje príjmy zo závislej činnosti presiahli sumu 2012,85 €. Do DP priznania zahrň všetky svoje príjmy zo závislej činnosti podľa potvrdení od zamestnávateľov.
Je možné ,že Ti vyjde aj ZP, za predpokladu, že si zo živnosti nevykázal ani príjem, ale ani stratu.
Pozor!!! si povinný dať aj RZZP za rok 2009
Robina
28.03.10,11:16
Prosim vas súrne o radu, mam už len par dni a potrebujem vediet či musím podavat danove priznanie.
Moja situácia je takato:
V roku 2009 som bol zamestnaný do oktobra, potom sa firma rušial, tak som dostal výpoved, hned som sa zaevidoval na urade prace a 9. decembra som si otvoril živnost, pretože som si našiel prácu v ktorej to bolo potrebné.
Ak by som teda musel podavat danove priznanie, mam ho podat len od toho deviateho decembra (to je asi blbost), alebo za celý rok, ale z firmy už nedostanem žiadne papiere ani nič a takisto za december nemam žiadnu faktúru.
Prosím poradte mi niekto.Dakujem


Keď sa firma rušila, tak bola povinná ti dať potvrdenie o príjme, bola by veľká škoda keď si tam robil, určite ti stiahli nejakú daň, aby si nepodal DP. Potrebuješ k tomu to potvrdenie o príjme, z ÚP odkedy - dokedy si tam bol a keď si nemal nič zo živnosti tak tam budeš mať nuly. Ale ako SZČO musíš podať RZZP a taktiež si musiš splniť oznamovaciu povinnosť do SP /aj keď nebudeš mať ten príjem - čiže nebudeš od 1.7. platiť do sociálky ale povinnosť ti vzniká do 30.06 a to je na základe DP/. Z tej stiahnutej dane od zamestnávateľa by ti možno aj vrátili. Ja by som si podala.
xanderhell
28.03.10,12:07
Dakujem všetkím za odpovede.