haluz33
26.01.08,21:25
Dobry den
Som tu prvy krat a pripada mi to ako velmi dobre miesto na moje otazky.Uvazujem o dovoze tovaru s Ciny.Cital som aj tu na porade podobne temy.Zaujimalo by ma ako to bude s fakturami ak budem chciet tovar ponukat dalej ci uz v malom (vo vlastnom Eshope) alebo vo velkom ako dodavatel.

A tiez sa chcem spytat ci ma niekto z vas osobnu skusenost s alibaba.com - zohnal som si cez nich dodavatela a momentalne si dopisujeme a preposiela mi cenniky.Chcel by som si na zaciatok objednat vzorky a nasledne ak to bude OK spravit vacsiu objednavku..

dakujem
JohnSo
26.01.08,20:57
Na tvoje vsetky otazky ti odpovedat neviem, ale ohladne alibaby by som len podotkol ze je to jeden z poprednych a uznavanych portalov sustredujucich vyrobcov a dodavatelov na jednom mieste. Kazdopadne ak by si mal nejaky problem ohladne tovaru, alebo dodavatela ktory by akokolvek svojim jednanim poskodzoval teba alebo podmienky, portal alibaba sa do toho bude angazovat a vlastne hajit tvoje zaujmy, kedze dodavatela ti sprostredkovali oni a urcitou castou za neho aj rucia a samozrejme je v ich zaujme propagovat spolahlive a serizne spolocnosti. Pre zaciatok by som ale odporucal spolupracovat so spolocnostou oznacenou na Alibabe ako "Gold Supplier" co znamena ze spolocnost uz ma vybudovanu historiu a kladne ohlasy od obchodnych partnerov, takze sanca na "neseriznu spolocnost" je minimalna... Drzim palce a daj nam potom vediet svoje skusenosti...
Milos76
30.01.08,15:46
Dobry den,

Nespoliehal by som sa na Alibabu, ak uvazujete nakup znackovych odevov. Kontaktoval som vela dodavatelov cez Alibabu, avsak ani jeden mi neponukol orginal veci, ale repliky, alebo velmi kvalitne repliky. Taktiez platby cez Western Union tak na to bacha. Pozrite si aj Emailove adresy danych dodavatelov, adresy a tel. cisla. Seriozny dodavatel nebude mat Email na yahoo alebo velne dostupnych portaloch. Mal by mat svoju stranku kde ma aj Email. Neodporucam Cinu pre malych obchodnickov. Ine je ked ste velkopodnikatel a vycestujete do Ciny, kde si dohodnete konkretne podmienky....to asi tak v skratke.