namornicka
26.01.08,22:00
zakazdym ked chcem zatvorit okno na noteboku vyskoci mi v strede obrazovky male okno od Internet Explerer a toto mi pise

Internet Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
a teda bud mam send error report alebo don't send.
Jedna sa o to, ze mi to ide riadne na nervy, lebo si musim otvarat okienka v novych tab, a tak ich aj zatvarat, lebo akonahle otvorim nove okno a chcem ho zatvorit, tak mi vyskoci toto cudo a ked stlacim DONT SEND, tak mi vypne vsetky okna internetu...
co mam robit...vdaka:mad:
Chobot
26.01.08,21:10
zakazdym ked chcem zatvorit okno na noteboku vyskoci mi v strede obrazovky male okno od Internet Explerer a toto mi pise

Internet Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
a teda bud mam send error report alebo don't send.
Jedna sa o to, ze mi to ide riadne na nervy, lebo si musim otvarat okienka v novych tab, a tak ich aj zatvarat, lebo akonahle otvorim nove okno a chcem ho zatvorit, tak mi vyskoci toto cudo a ked stlacim DONT SEND, tak mi vypne vsetky okna internetu...
co mam robit...vdaka:mad:

Nainštaluj si iný prehliadač, napr. Firefox alebo Operu. Ak sa problém tým neodstráni, budeme riešiť ďalej.
namornicka
26.01.08,21:43
firefox som uz raz mala a podla mna je ako prehliadac dost pomaly, operu nepoznam....
je nejaka ina moznost ako problem odstranit bez tych instalacii ???? tx
chlap
26.01.08,21:48
firefox som uz raz mala a podla mna je ako prehliadac dost pomaly, operu nepoznam....
je nejaka ina moznost ako problem odstranit bez tych instalacii ???? tx

mimotemyhmmm, podľa mňa (a aj podľa anlýz) je FireFox oveľa rýchlejší ako IE.mimotemy


Ako problém odstrániť bez tých inštalácií ? Takéto problémy zvyknú mať na svedomí vírusy alebo spyware a adware (alebo inak háveď v PC) ....

..... treba skúsiť skontrolovať PC. Moja obľúbená a účinná kombinácia je ESET Smart Security a Spyware Doctor ...... po aplikácii týchto dvoch programov sa väčšina "nevysvetliteľných problémov" v počítačoch, ktoré som dával dokopy, stratila.
mladymuz
26.01.08,21:57
kamarat mal takyto problem aj ked prehliadal cez firefox. Preinstalovali sme pocitac, a stale hned po novej instalacii mu toto robilo problemy.
Nakoniec sme zistili ze akosi HDD zle komunikuje. Vymenili sme ho, a odvtedy problemy prestali.

Treba to aspon tym firefoxom skusit.
namornicka
27.01.08,00:25
Moja obľúbená a účinná kombinácia je ESET Smart Security a Spyware Doctor ...... po aplikácii týchto dvoch programov sa väčšina "nevysvetliteľných problémov" v počítačoch, ktoré som dával dokopy, stratila.

Ten ESET Smart Security ale nie je free download, ze >????

idem vyskusat Spyware Doctor, a ak toto nepomoze, tak budem asi musiet skusit ten Firefox..:rolleyes:
dam Vam vediet...
JohnSo
27.01.08,01:10
Ak trvas na IE a chces ho pouzivat, vlastne aj ked nechces, je tam nieco co nieje v poriadku takze kazdopadne by som osobne ako prvy krok preinstaloval IE (nie cely OS, aspon zatial). Kedze IE je sucastou WINdowsov, a ako komponentu ju mozes pridavat a odtranovat(relativne) skus nasledovny postup. Otvor si control panel a tam polozku pridat alebo odobrat programy(add/remove). Su tam zalozky ako pridat programy, zmenit a odstranit programy ale hlavne, co nas zaujima je "pridat alebo odobrat komponentu win" otvor tu zalozku. Najdes tam internet explorer takze ho odskrtni a daj vykonat zmeny... potom znova zaskrtnes IE ako sucast win a das znova vykonat zmeny, cim sa komponenta znova nainstaluje, co by mohlo napravit tvoj problem... Kedze samovolne chybove okna su zvacsa pricinou poskodenej instalacie, alebo chybajucej ci poskodenej casti programu. Ak by nezabralo, tak je tu ten bod dva, preinstalovat resp obnovit system nanovo, kedze moze byt poskodena ina komponenta, nakolko win je system celku poskladaneho z mnoho malinkych komponent a sucasti... ale do toho sa nepustaj ak to nieje nevyhnutne, to uz by mohlo byt komplikovanejisie a je dost mozne ze by sa ti sem uz nepodarilo napisat svoj pripadny problem :rolleyes:
Tak vela stastia a daj vediet...
Ľuboslav
27.01.08,11:03
mimotemyhmmm, podľa mňa (a aj podľa anlýz) je FireFox oveľa rýchlejší ako IE.mimotemy





tiez pouzivam firefox a som s nim spokojny ale... nedavno som "opravoval" pocitac u znameho ktory na nom pouziva ie6. nepytajte sa ma preco pri dnesnych cenach ludia pouzivaju postarsie pocitace (mozno preto ze na pracu im stacia a viac od nich nechcu) ale konkretne jeho konfiguracia bola duron 800mhz 256 mb ram z toho nejaka zdielana na integrovanej grafickej karte op.sys win xp home. subjektivny pocit po nainstalovani poslednej verzie firefoxu bol: seka to (pri rolovani)... neda sa s tym robit - jednoducho grafika nestihala vykreslovat na obrazovke to s cim u ie6 nemala najmensi problem.
chlap
27.01.08,17:08
..... Ten ESET Smart Security ale nie je free download, ze ???? .....


Nie, nie je zadarmo - dá sa na 30 vyskúšať zadarmo (a dá sa aj skúšať donekonečna tak, že odinštaluješ, stiahneš znova skúšobnú verziu a znovu nainštaluješ). ALE ! Je 150,- Sk mesačne tak veľa za bezpečný (aby som sa správne vyjadril - za bezpečnejší) počítač ?
namornicka
28.01.08,01:20
Ak trvas na IE a chces ho pouzivat, vlastne aj ked nechces, je tam nieco co nieje v poriadku takze kazdopadne by som osobne ako prvy krok preinstaloval IE (nie cely OS, aspon zatial). Kedze IE je sucastou WINdowsov, a ako komponentu ju mozes pridavat a odtranovat(relativne) skus nasledovny postup. Otvor si control panel a tam polozku pridat alebo odobrat programy(add/remove). Su tam zalozky ako pridat programy, zmenit a odstranit programy ale hlavne, co nas zaujima je "pridat alebo odobrat komponentu win" otvor tu zalozku. Najdes tam internet explorer takze ho odskrtni a daj vykonat zmeny... potom znova zaskrtnes IE ako sucast win a das znova vykonat zmeny, cim sa komponenta znova nainstaluje, co by mohlo napravit tvoj problem... Kedze samovolne chybove okna su zvacsa pricinou poskodenej instalacie, alebo chybajucej ci poskodenej casti programu. Ak by nezabralo, tak je tu ten bod dva, preinstalovat resp obnovit system nanovo, kedze moze byt poskodena ina komponenta, nakolko win je system celku poskladaneho z mnoho malinkych komponent a sucasti... ale do toho sa nepustaj ak to nieje nevyhnutne, to uz by mohlo byt komplikovanejisie a je dost mozne ze by sa ti sem uz nepodarilo napisat svoj pripadny problem :rolleyes:
Tak vela stastia a daj vediet...

zialbohu toto nepomohlo...

skusala som to aj s tym ESET, tak to som musela urobit system restore, pretoze mi laptop normalne zamrzol "ako na Sibiri".:eek:

takze asi budem musiet fakt prejst na firefox....moja posledna sanca...
JohnSo
28.01.08,08:18
zialbohu toto nepomohlo...

skusala som to aj s tym ESET, tak to som musela urobit system restore, pretoze mi laptop normalne zamrzol "ako na Sibiri".:eek:

takze asi budem musiet fakt prejst na firefox....moja posledna sanca...

no neviem... mam taky pocit ze ti prechod na firefox nepomoze... Ak ti este aj zamrza system, dokonca pri spusteni antiviru, to je dost pravdepodobne, ze mas zavireny system... Mozno nakoniec ti ostane len to preinstalovanie systemu, samozrejme po nahodeni systemu nanovo, by som si hned nahodil nejaky antivir, aby to aspon trochu "ustrazil". Akokolvek budes postupovat, nezabudni si vsetko zalohovat kedze tvoj system sa sprava podozrivo a mozno je otazka casu kedy sa zruti, tak aby boli straty minimalne... A pozor potom tiez pri obnove dat so zalohy, aby sa system znova nezaviril... preto vzdy najprv nahod antivir, aktualizuj ho a az potom instaluj a obnovuj zalohy...

Teraz by som na tvojom mieste preveril system ci nieje zavireny a ak problemy s IE a zamrzanim pretrvavaju, mozes este skusit obnovit systemove subory, - obnova systemu windows, cim sa len nahradia systemove subory systemu a vsetko ostatne ostane nezmenene... Mozno to pomoze, ale podla osobnych skusenosti, ak uz moj system "vystrajal" tak ako pises, koncilo to instalovanim systemu nanovo... Tak skusaj, zistuj a daj nam potom vediet ako sa dari...
namornicka
28.01.08,18:29
takze som nahodila Firefox a uz to bezi.....parada....Vdaka lidicky.....okna mi uz nepadaju ako pri Internete....


inac s tym ESET Smart Security, to je vlastne antivirusovy program a ja kedze mam nainstalovany Norton, pokial ma moje laicke skusenosti neklamu dva anti programy by v pocitaci nemali byt.
este som aj defragmentovala disk, a fakt spustanie okien a vobec net ide ozaj rychlo....;):)