fatinka
26.01.08,23:59
Ahojte poradaci,dnes som si omylom nasla asi 2mm znamienko,ktore som ani nevedela ze mam.Je take tmavohnede az cierne.Chcem ist k dermatologicke a strasne sa bojim,Citala som ze aj taketo malicke moze byt rakovinotvorne ze mozem mat aj metastazy.Je to pravda?
kitky
26.01.08,23:06
Ahojte poradaci,dnes som si omylom nasla asi 2mm znamienko,ktore som ani nevedela ze mam.Je take tmavohnede az cierne.Chcem ist k dermatologicke a strasne sa bojim,Citala som ze aj taketo malicke moze byt rakovinotvorne ze mozem mat aj metastazy.Je to pravda?

Fatinka hlavne klud.Chod cim skor na kozne, aby si sa zbytocne nestresovala.
Skor nez to neuvidi lekar, nerob ziadne zavery, nepodliehaj panike a nepocuvaj historky o znamienkach. Tvoje bude urcite v poriadku.:)
štrkač
27.01.08,03:54
Ahoj,fakt to chce hlavne kľud. Ja ich mám po celom tele, a v takom množstve ako keby som bol nimi posypaný. Veľa mi fyzicky odstraňoval chirurg a oni potvory stále rastú nové.Takže najprv vyšetriť a potom sa stresovať.
petmar
27.01.08,06:45
Nikdy sa neoplatí hysterčiť, moja dospelá dcéra ich má plno a k lekárovi nejak nikdy nemá čas... pohodu a nadhľad, je tu aj duševné zdravie, ktoré je väčšinou dôležitejšie ako telesné.. :cool::)
kitky
28.01.08,14:40
Nikdy sa neoplatí hysterčiť, moja dospelá dcéra ich má plno a k lekárovi nejak nikdy nemá čas... pohodu a nadhľad, je tu aj duševné zdravie, ktoré je väčšinou dôležitejšie ako telesné.. :cool::)


Pokial mas na nu nejaky vplyv, donut ju nech sa ide dat vysetrit . Su na to pristroje, ktore to dokladne diagnostikuju. Je dobre mat istotu.:)
aaandrejj
31.01.08,09:32
Hlavne kľud. Ja mám znamienok toľko ako keby ma muchy .... Každý rok chodím ku kožnej a každý rok mi 2-3 znamienka vyberú. Netreba sa báť. Ale mal som aj kamaráta ktorý mal jedno znamienko a nechcel ísť k doktorovi. Keď išiel bolo už neskoro. Treba to včas zachytiť a nie je problém
heja3
31.01.08,09:49
Určite treba ísť kožnému, nech sa pozrie. Ale ozaj sa netreba dopredu stresovať,
podozrivé sú 1) Farba: zmena farby z pôvodnej na inú - nie je jednofarebné
alebo hraje všelijakými farbami
2) Veľkosť: rastie do šírky alebo do výšky
3) Tvar: nerovnomerný, napr. že to vyzerá ako slniečko ....
Zuzinna
19.03.10,10:01
:)Ak znamienko tmavne, je to spôsobené jeho starnutím. Čím je staršie tým bude tmavšie. Môžeš si ho nechať odstrániť z preventívnych alebo estetických dôvodov. Nebezpečné je vtedy ak je vypuklé, zmenilo tvar, farbu v priebehu krátkeho času , je poškodené, na mieste kde sa otiera o oblečenie. Z benigneho nerakovinového sa môže sťať malígne čiže zhubné a kožná rakovina je jedna z najzhubnejších a najagresívnejších, s rýchlym priebehom. Ja som také jedno mala, čo menilo tvar, tak som išla za chirurgom MUDr. Novákom do Karlovej vsi. Okrem toho jedného mi vybral dalšie tri, z toho jedno veľké na krku pri tvári, ktoré som tam nosila od narodenia. Keď ho vybral tak povedal ,že sa mu nezdá že by bolo zhubné. Povedal že v tom má rutinu a vybral niekolko tisíc znamienok a že to má v oku. Keď videl aká som vystrašená, poslal znamienko na histologiu, kde sa potvrdili jeho slová, znamienko bolo nezhubné. Vtedy mi veľmi odľahlo. a odvtedy som aj o poznanie krajšia, lebo nemám na krku "znamenie", ktoré som tam zbytočne nosila od narodenia. K doktorovi Novákovi chodia ľudia zo širokého okolia lebo je kvalitný a lacný.

Zuzka