Milenakimler
27.01.08,17:04
Starosta obce odstúpil v novembri 2007. Patrí mu náhrada za nevyčerpanú dovolenku za rok 2006 a 2007. Zastupiteľstvo mu dalo návrh na čerpanie dovolenky v lete 2007. Dovolenku nečerpal, nechal sa vypísať PN. Ďakujem za rýchlu odpoveď!
regina.golierova
28.01.08,19:29
Starosta obce odstúpil v novembri 2007. Patrí mu náhrada za nevyčerpanú dovolenku za rok 2006 a 2007. Zastupiteľstvo mu dalo návrh na čerpanie dovolenky v lete 2007. Dovolenku nečerpal, nechal sa vypísať PN. Ďakujem za rýchlu odpoveď!
ja si myslím, že podľa § 113
2) Ak si zamestnanec nemôže vycerpat dovolenku v kalendárnom roku preto,
že zamestnávatel neurcí jej cerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane
zamestnanca, zamestnávatel je povinný poskytnút ju zamestnancovi tak, aby sa
skoncila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. a tak zamestnávateľ podľa § 116 musí nevyčeranú dovolenku preplatiť
(1) Zamestnancovi patrí za vycerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku
Milenakimler
24.01.09,08:21
Ideme robiť ples, na plese bude hrať živá hudba - skupina, ktorá má na svoju činnosť povolenie. Je potrebné zaplatiť poplatok za reprodukovanú hudbu. Ak áno podľa akého zákona? Ďakujem!
wagner
24.01.09,08:40
Áno, treba nahlásiť SOZE a zaplatiť
Milenakimler
24.01.09,09:07
zaplatiť SOZE - Slovenskému odborovému zväzu enegetikov? Ja som svoju otázku položila vážne, nakoľko starosta obce tvrdí, že je potrebné platiť, viem, že len za reprodukovanú hudbu, ale či aj za hudbu, ktorú produkuje živá hudba???
veronikasad
24.01.09,09:10
zaplatiť SOZE - Slovenskému odborovému zväzu enegetikov? Ja som svoju otázku položila vážne, nakoľko starosta obce tvrdí, že je potrebné platiť, viem, že len za reprodukovanú hudbu, ale či aj za hudbu, ktorú produkuje živá hudba???
Ale veď wagner ti odpovedala vážne, len ty si si to zle preložila :

SOZA = Slovenský ochranný zväz autorský
http://www.soza.sk/
Milenakimler
24.01.09,11:14
Ďakujem wagner! Našla som si to.