katuska3
27.01.08,19:36
ahojte,chcela by som sa opytat ,co ak sa stalo ze som zaplatila dan z mot.vozidiel na rok 2008 teraz v januari a pritom som nemala povinnost ju platit ,povinnost podla noveho vznika az do 31.1.2009. Mam zavolat na danov.urad a poziadat o vratenie alebo to nieje az taky problem ze som to zapaltila za firmu ?
mate niekto skusenost?

dakujem
Zoltán Kovács
27.01.08,18:50
ahojte,chcela by som sa opytat ,co ak sa stalo ze som zaplatila dan z mot.vozidiel na rok 2008 teraz v januari a pritom som nemala povinnost ju platit ,povinnost podla noveho vznika az do 31.1.2009. Mam zavolat na danov.urad a poziadat o vratenie alebo to nieje az taky problem ze som to zapaltila za firmu ?
mate niekto skusenost?

dakujem

Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.
ajty
28.01.08,10:37
znamena to, ze ak som dal prikaz na uhradu, mozem ho stiahnut a dat uhradit az na buduci rok? Este raz sa chcem totizto uistit, ci je pravda nasledujuci mail: "pocul si..dan za motorove vozidlo sa za tento rok neplati tento rok ale v januari buduci rok...."
Tweety
28.01.08,10:40
znamena to, ze ak som dal prikaz na uhradu, mozem ho stiahnut a dat uhradit az na buduci rok? Este raz sa chcem totizto uistit, ci je pravda nasledujuci mail: "pocul si..dan za motorove vozidlo sa za tento rok neplati tento rok ale v januari buduci rok...."
Ak nemáš daň. povinnosť vyššiu ako 20000.-,( tu sa platia preddavky už v roku 2008) DP a daň úhradíš až v janári 2009.
Johanka
28.01.08,10:41
Výnimočne JPP pravdu :).
Daň z MV za rok 2008 sa v prípade, že predbežná daňová povinnosť je menšia ako 20.000 Sk, platí v lehote do 31.1.2009.
Dobroslava
28.01.08,10:41
Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.
Pekný deň, SZČO používa súkromné MV na služobné účely, počula som, že na rok 2008 sa daň z MV neplatí, až v roku 2009 za rok 2008, čo je na tom pravdy?
KvetkaK
28.01.08,10:42
Je to pravda.
Tweety
28.01.08,10:42
Pekný deň, SZČO používa súkromné MV na služobné účely, počula som, že na rok 2008 sa daň z MV neplatí, až v roku 2009 za rok 2008, čo je na tom pravdy?
Odpovede nájdeš v predch. príspevkoch.:):):)
ajty
28.01.08,10:49
esteze ta JPP funguje.... ale nebudem sa jej moc drzat, dakujem :-)
STRELEC
28.01.08,12:18
Myslím si, že nie je to až taká veľká chyba. Môžeš sice požiadať DÚ aj o vrátenie. Ak nechceš, tak zrejme budú úhradu dane z MV evidovať ako preddavok na predmetnú daň.
Potom by DÚ predpokladal, že daňová povinnosť je nad 20T Sk / rok / predpoklad. A to by nezodpovedalo realite.
Poslal by som na DÚ avízo o uskutočnenej platbe, že sa jedná o predpokladanú ročnú povinnosť s prípadným doplatkom v lehote pre podanie priznania k DMV. Tým bude mať správkyňa dane písomný podklad, čo je to vlastne za platba a nebude musieť robiť hokusy-pokusy , napríklad vrátenie "chybnej platby subjektu".