MZUCTOVNIK
14.03.05,10:50
Pri spracovaní témy úroky a danove priznanie som nenasla odpoved na otazku, akym sposobom sa "dokladuju" uroky z bezneho uctu danovnika / nie podnikatelsky ucet/.
evina
14.03.05,10:17
Pri spracovaní témy úroky a danove priznanie som nenasla odpoved na otazku, akym sposobom sa "dokladuju" uroky z bezneho uctu danovnika / nie podnikatelsky ucet/.
bežný účet daňovníka - nie podnikateľský - úroky sa nedokladajú nijako, sú zdaňované zrážkou priamo v banke do DP sa nedávajú. Chápem to dúfam dobre, že ide o osobný účet
Zuzina
14.03.05,12:58
Jasné, neuvádzajúca sa v DP. Zvlášť teraz, keď už je rovná daň. Možno v minulosti sa to malo zahŕňať, lebo príjem (úroky) v banke mohli navýšiť celkový príjem daňovníka a posunúť ho do inej daňovej katégórie.

Daň z úrokov je v banke automaticky sťahovaná. Tiež by som to nedávala do DP. Veď si vezmite aj obyčajných zamestnancov, ktorým sa robí ročné zúčtovanie. Tiež sa nikde neuvádza príjem v banke.

Je to tak na betón.
darinasv
14.03.05,21:15
môžu sa uvádzať v daňovom priznaní ako príjem podľa §7 ods.1 pís.b. Dokladujú sa výpisom z účtu, na ktorom sú uvedené. Nemusia sa ale uvádzať. Má to význam len vtedy, ak by včetne týchto úrokov bol základ dane nižší ako nezdaniteľné čiastky, t.j. základ dane v r. 74 by vyšiel 0. Potom ak by bola daň z týchto úrokov vyššia ako 100,- Sk, brala by sa ako preddavok a bola by celá vrátená. Inak to význam nemá, pretože už je rovná daň.




Pri spracovaní témy úroky a danove priznanie som nenasla odpoved na otazku, akym sposobom sa "dokladuju" uroky z bezneho uctu danovnika / nie podnikatelsky ucet/.