sybila3
27.01.08,20:49
Ahojte, prosím Vás o radu, nerátala som koeficient dph, moja predchodkyňa tiež, už týždeň čítam všetky príspevky ohľadom koeficientu, ale nejako sa z toho neviem vysomáriť, pomohol by mi niekto? Najskôr by som potrebovala vedieť, kto je povinný prepočítavať koeficientom? Mám jednu firmu, ktorá nemá príjmy oslobodené od od dph, tak si myslím, že tam by sa nemal. A druhú ktorú som prebrala, tak tam je aj vývoz do nemecka a talianska.
Zoltán Kovács
27.01.08,19:53
Ahojte, prosím Vás o radu, nerátala som koeficient dph, moja predchodkyňa tiež, už týždeň čítam všetky príspevky ohľadom koeficientu, ale nejako sa z toho neviem vysomáriť, pomohol by mi niekto? Najskôr by som potrebovala vedieť, kto je povinný prepočítavať koeficientom? Mám jednu firmu, ktorá nemá príjmy oslobodené od od dph, tak si myslím, že tam by sa nemal. A druhú ktorú som prebrala, tak tam je aj vývoz do nemecka a talianska.

Koeficient sa počíta v prípade ak poskytuješ plnenia oslobodené od DPH v tuzemsku. Vývoz do iných členských štátov nespadá pod režim koeficientu.

Viď nižšie príspevky.
sybila3
27.01.08,20:04
Takže rozumiem tomu správne: sme štvrťroční platci dph, na slovensku fakturujeme všetko s dph, vývoz do nemecka a talianska s oslobodením dph, takže tam by sa koeficient neprepočítaval? ď
Zoltán Kovács
27.01.08,20:08
Takže rozumiem tomu správne: sme štvrťroční platci dph, na slovensku fakturujeme všetko s dph, vývoz do nemecka a talianska s oslobodením dph, takže tam by sa koeficient neprepočítaval? ď

Do koeficientu vstupujú plnenie podľa §§ 28 - 41. Vývoz, presnejšie dodanie tovaru v tuzemsku do iného členského štátu spadá pod § 43.
sybila3
28.01.08,06:26
Také nemáme nič, máme len paragraf 43. Ďakujem veľmi pekne, tak málo stačí k radosti, od piatku som sa stresovala, že nemám vyrátaný koeficient a celý víkend som si čítala príspevky ohľadom koeficientu ale až teraz mi je to jasné, ďakujem veľmi pekne.
ALBO
28.01.08,07:30
Koeficient sa počíta v prípade ak poskytuješ plnenia oslobodené od DPH v tuzemsku. Vývoz do iných členských štátov nespadá pod režim koeficientu.
Toto nie je pravda, pretože do K vstupuje aj § 43 aj dodania s miestom mimo tuzemska. Vstupujú do Č aj do M. V prípade sybili to dopad nemá, ale inde to dopad môže mať.
sybila3
28.01.08,10:00
A kedy to môže mať dopad?
ALBO
28.01.08,12:00
A kedy to môže mať dopad?

Keď máte K.
KEˇmáte len neoslobodené tak č=100. m=100, ak je 5 z §43 tak máte k=105/105=1(ak to tam nedáte tak 100/100=1)
Ak máte aj slovenské oslobodené napr . 20, a zdaňované výstupy 80, tak k=80/100 . takže ak máte ešte k tomu § 43 za 5 a nedáte to tam, potom k=0,8
Ale keď to tam dáte tak K=85/105=0,81