Jozef.V
27.01.08,21:07
Ahoj poraďáci, chcel by som Vás poprosiť, ako "vykorčulovať" zatiaľ pre mňa dosť komplikovaného problému. Spoločník v s.r.o. dostal ako fyzická osoba príspevok od úradu práce na samostatnú zárobkovú činnosť s tým, že túto činnosť bude vykonávať ako spoločník v s.r.o. a na obchodné meno spoločnosti. Príspevok bol poukázaný na účet s.r.o. Spoločník nemá žiadny príjem v spoločnosti, každý mesiac je za neho z účtu spoločnosti platené zdravotné poistenie ako za dobrovoľne poistenú osobu. Môj problém je : kto bude zdaňovať prijatý príspevok - fyzická osoba alebo spoločnosť a ako posúdiť platené zdravotné poistenie z účtu spoločnosti za spoločníka, ktorý nemá v spoločnosti príjem - je to náklad spoločnosti alebo spoločníka-fyzickej osoby. Ak môžete, pomôžte prosím. Ďakujem
Zoltán Kovács
27.01.08,20:11
Ahoj poraďáci, chcel by som Vás poprosiť, ako "vykorčulovať" zatiaľ pre mňa dosť komplikovaného problému. Spoločník v s.r.o. dostal ako fyzická osoba príspevok od úradu práce na samostatnú zárobkovú činnosť s tým, že túto činnosť bude vykonávať ako spoločník v s.r.o. a na obchodné meno spoločnosti. Príspevok bol poukázaný na účet s.r.o. Spoločník nemá žiadny príjem v spoločnosti, každý mesiac je za neho z účtu spoločnosti platené zdravotné poistenie ako za dobrovoľne poistenú osobu. Môj problém je : kto bude zdaňovať prijatý príspevok - fyzická osoba alebo spoločnosť a ako posúdiť platené zdravotné poistenie z účtu spoločnosti za spoločníka, ktorý nemá v spoločnosti príjem - je to náklad spoločnosti alebo spoločníka-fyzickej osoby. Ak môžete, pomôžte prosím. Ďakujem

Podľa mňa príspevok mal dostať on ako fyzická osoba a nie sro. Príspevky do ZP za spoločníka nie sú nákladom spoločnosti.

Hrubo označenému celkom nerozumiem.
Petra29
27.01.08,20:24
Tak z toho som aj ja "paf". Tiež som sa tu viackrát radila, či je možné dostať príspevok aj na s.r.o, napr.

http://www.porada.sk/t69171-dotacia-z-up-a-s-r-o.html

a usúdila som, že to možné nie je.

Je to pravda, skutočne ste tento príspevok dostali na účet s.r.o.?
Zoltán Kovács
27.01.08,20:26
Tak z toho som aj ja "paf". Tiež som sa tu viackrát radila, či je možné dostať príspevok aj na s.r.o, napr.

http://www.porada.sk/t69171-dotacia-z-up-a-s-r-o.html

a usúdila som, že to možné nie je.

Je to pravda, skutočne ste tento príspevok dostali na účet s.r.o.?

Možno žiadateľ uviedol nesprávny účet.
Petra29
27.01.08,20:28
Ale čo podnikateľský plán, na ktorú z právnych foriem ho predložil /s.r.o., SZČO/?
Jozef.V
28.01.08,11:52
Mne je to tiež celé záhadou, preto "opíšem" Dohodu s ÚPSVR: Dostáva to pán XY, spoločník spoločnosti s r.o., Obchodná meno: Z s.r.o., ďalej idú nacionále fyzickej osoby, bankové spojenie na zmluve je s.r.o.. Príjmeca sa zaväzuje : vykonávať samost.zárobkovú činnosť ako fyzická osoba, ktorá je spoločníkom spoločnosti s.r.o. a doložil sa výpis z OR.
Petra29
28.01.08,14:53
Ja som sa zaoberala týmito úvahami, pri štúdiu zákona o zamestnanosti, ako píšem vyššie. V každom prípade, už len pre zaujímavosť si to skúsim zistiť na našom UPSVar. Dám potom spätnú väzbu.