janka511
28.01.08,07:42
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o vzor zmluvy o dielo na vystavbu inzinierskych sieti na pozemku.
Popis situacie
V maji 2007 sme s investorom podpisali Zmluvu o buducej zmluve na pozemok a zaplatili cca 80% celkovej ceny za pozemok + IS, kde kupna cena za pozemok spolu s IS boal stanovena na sumu napr. 1000,-SKK
V dnesnych dnoch, samozrejeme po natahovani, sme dostali na pripomienkovanie kupnu zmluvu na pozemok, ktory je definovany ako orna poda, kde cena za m2 pozemku je 800/m2 a na zmluvu o dielo kde cena za IS je 200SKK x velkost pozemku.
Co sa tyka pozemku, tak v podstate na zakalde 80% zalohy je splatena cela suma za pozemok, otazne ostava vynatie z podneho fondu. Preto by som chcela poradit,ako postupovat, aby pozemok bol definovany ako stavebný pozemok - kedze je potreben dokladovat jeho kupu na ucely stavebneho sporenia. Alebo je mozne na ucely stavebenho sporenia dokaldovat aj kupu ornej pody, ak existuje uzemne rozhodnutie na vystavbu. Su s vynatim ornej pody z pozemkoveho fondu spojene nejake naklady a ak ano v akom rozsahu.
Co sa tyka zmluvy o dielo chcela by som poprosit o vzor Zmluvy o dielo na IS s tym, ze zvysok ceny bude doplateny az po odovzdani IS sieti do uzivania, resp. po ich kolaudacii.
A este jedna otazka, je mozne dolozit an ucely stavebneho sporenia aj zmluvu o dielo na IS na predmetny pozemok?
Dakujem,
Jana
bulnova
30.01.08,07:31
Mám to chápať tak, že ide o väčší pozemok, ornú pôdu, na ktorú na základe zastavovacej štúdie bolo vykonané územné konanie ?
V tom prípade nie je problém so zmenou charakteru využitia. Dáš si osadiť stavbu (cca 100 m2) - a na ten pozemok požiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a zároveň aj o stavebné povolenie. Nemeň charakter celého pozemku, lebo počas výstavby ( cca 2 roky) by si musela platiť daň z nehnuteľnosti ako zo stavebného pozemku z celej parcely.
janka511
30.01.08,12:51
Ide o kupu pozemku, ktora je kalsifikovana ako orna poda o velkosti cca 5a. Je sucastou lokality, kde su vsetky parcely definovane ako orna poda a v obc existuje uzemne rozhodnutie na vystavbu v tejto lokalite. Ale kedze ma vstupiti do platnosti nvy zakon, ktory by spoplatnoval preklasifikovanie pody na stavebny pozemok tak sa zaujimam o to, ako postupovat, aby to bolo uz pri kupe definovane ako stavebny pozemok. Ci mozme pozaidat predavajuceho,a by to preklasifikoval na stavebny pozemok ako celok.