Sharon
28.01.08,08:14
Ahojte, nepestuje niekto z Vás Pepino gold? Bola by som rada, keby mi mohol poslať pár odrezkov na zakorenenie odobratých teraz v januári-februári z materskej rastliny.
U Starkla síce majú na predaj túto rastlinu, objednala som si ju prvýkrát pred asi 6-timi rokmi, ale po zakvitnutí mi uhynula. Pred 2 rokmi som si ju objednala znovu, ale tiež uhynula. S inými rastlinami od Starkla som nemala problémy, len tejto sa nejako nedarí. Veľmi by som si chcela dopestovať toto ovocie - verím že do tretice sa to podarí.
Tarif
30.01.08,11:46
Dlhé roky pestujem pepino. Je to nenáročná rastlina. Minulý rok som ich vysadila do záhrady, priamo do zeme a mala som fantastickú úrodu. Asi 25 kg. Rada Ti darujem odrezky.
hetty
30.01.08,12:34
Chcela by som aj ja poprosiť ak ešte máš. Mohla by si napísať aj nejaký návod na pestovanie rovno sem do témy, lebo tá rastlinka hrozne priťahuje škodcov a aj mne už dvakrát vyhynula. Ďakujem
Sharon
30.01.08,13:15
Pre všetkých, ktorí chcú pestovať Pepino Gold, pozrite sa na stránku
http://www.pelargonie.cz

V menu na pravej strane asi v strede kliknite na PEPINO GOLD.
Emwa
30.01.08,13:33
Pekny den,
nedocitala som sa, ci moyno pestovat pepino aj na balkone, orientovanom na zapad, / slniecko az ked zapada/. ak je to mozne a este mate nejake odrezky, bola by som velmi rada.
Na oplatku mozem poskytnut odrezky tzv. anglickych /vonavych/ muskatov.
/cca 20-25 ks/
vdaka za odpoved...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Tana74
31.01.08,12:37
Aj ja patrím k tým, ktorý ho skúsili pestovať, no veľmi to nešlo.... mne dosť zakvitol, pekne sa rozrástol, ale dozreli iba dva kúsky..... :mee:

Sharon, super stránka, vďaka za link....

mimotemyPozerala som nový katalog Starkla a kopa vecí sa mi tam páči, no nechce sa mi od nich objednávať.... nepoznáte niekto nejaký overený zásielkový slovenský obchod s rastlinkami? mimotemy
PeterDr
31.01.08,12:56
Dobrý deň.
Ak by sa našiel niekto, kto by mi pomohol zopár sadenicami, alebo semienkami Pepina Gold, bol by som vďačný. Ja som o svoje rastlinky prišiel vďaka mrazu.
Vďaka.
LillySK
31.01.08,19:08
ahoj EMWA, poslala som ti ss ;)
wagner
01.02.08,11:07
Pozri si stránku www.kruh.sk Ja som si odtiaľ objednávala kvety aj pepino vlani a bola som spokojná. Posielajú aj na dobierku.
Tarif
03.02.08,09:32
Ak mi pošleš adresu pošlem odrezky aj Tebe.
Tarif
03.02.08,13:45
Toto je moja minuloročná úroda, prikladám fotku
dalida
05.02.08,13:27
Môžem odporúčať www.rastlinky.sk. Beriem odtiaľ už niekoľko sezón a vždy som bola spokojná. Mala som jednu reklamáciu, ale bleskovo mi ju vybavili, bez problémov.
PeterDr
06.02.08,06:15
Pre Tarif.


Na fotografií vidieť, že sa vam s pestovaním naozaj darí...
zamecnikv
16.02.08,08:34
Ahoj Tarif, super foto. I ja som mal pepino ale dajako sa mu nedarilo. Najskor som asi spravil chybu ze som ho dost skorodal von. Prisiel jarny necakany mrazik a rastlinku oslabil. Tak som si urobil odrezky. No uz neskoro kvitol a plody nestihli dozriet. Mal som cca 3 pekne velke plody. Rastlinku som nechal v skenniku i cez jesen- a zabudol som nan. No co cert nechcel zase mrzlo- no uz teraz je uplne po nom. Hladam niekde na nete- dufam ze sa mi podari rastlinku niekde zohnat. Ale 2 stovky za kus sa mi zda moc. Ak by si bol taky dobry, posli dajake info na vladimir (zavinac)zamecnik.sk Dik moc, pa
miroslavjanus
18.02.08,17:49
pestoval som pepino gold 8 rokov. rozmnozoval som si odrezky sam uz v januari, ale mi v zime v pivnici vyschli. chcel by som sa spytat, ci by bol niekto ochotny mi poslat odrezky odobrate v januari-februari? dakujem, miro ps. ak mozem poradit, pepino je vyborne nakrajat na kusky, ocukrit praskovym cukrom a pokvapkat citronom ;)
rede
22.02.08,12:47
Tarif, to pepino je nádherné. Ako vidím, ty si ho pestovala na záhone. Môžeš sa podeliť so svojimi skúsenosťami ako získať takúto krásnu úrodu? Kedy vysadiť von, ako pestovať, čím ošetrovať, koľko sadeníc, dozrievanie plodov, uskladnenie na zimu. Ja mám zatiaľ skúsenosť len s pestovaním v kvetináči. Pekný deň a srdečne ďakujem.
PeterDr
25.02.08,08:28
Súhlasím s Rede. Naozaj to vyzerá veľmi pekne. Tiež som to pestoval v kvetinači. No rád by som to skúsil aj v záhone. Na nete som čítal o pestovaní v tunely, ale predsa len by som privítal informácie od niekoho, kto to pestuje v záhone a už pozná úskalia takéhoto pestovania. Vďaka.
rede
26.02.08,11:42
PeterDr., kde si čítal o pestovaní pepina v tunely, môžeš prosím ťa napísať www. stránku? Pozrite si stránku, je zaujímavá PG - Pepino Gold se klube - a co to Vaše ? Kurz začíná. (http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=36&t=1444875&start=136&st=0&sk=t&sd=a&hilit=pepino)
PeterDr
27.02.08,11:28
Pre Rede.
O pestovaní v tunely a nielen o tom sú články na stránke: pelargonie.cz
Je tam toho viac, takže sa tam dá vyčítať mnoho zaujímavého.
rede
27.02.08,11:47
PeterDr, vďaka, stránku si pozriem. Dobrý návod na pestovanie pepina je aj tu www.sweb.cz/pepino-d/
PeterDr
29.02.08,06:38
Pre Rede.
Viem o nej, ale aj tak vďaka. Pán Maršálek sa tomu venuje už nejaký rok a celkom úspešne. Bohužiaľ, kedže bývam na východe, tak to je pre mňa predsa len troška daleko. Ale veľa cenných rád sa dá najsť v rôznych diskusiach. Trebarz aj na už spomínamom pelargonie.cz
Tarif
02.03.08,11:28
Už mám pekne zakorenené odrezky na budúci týžden Vám posielam.Ahojte
Sharon
12.03.08,08:26
Včera som dostala sadeničky, ďakujem veľmi pekne. Už som si o pestovaní Pepina zohnala nejaké informácie, takže verím, že tentoraz sa to podarí a bude aj nejaká úroda. Budem Vás potom informovať.
PeterDr
13.03.08,08:37
Pre Tarif.
Aj mne došli dneska sadeničky. Chcem sa Vám ešte raz poďakovať.
Taktiež budem informovať o postupe ich rastu. Som teda dlžník a dúfam, že aj ja sa raz budem mohol za to revanžovať... Ešte raz Vďaka.
david93
26.03.08,12:54
ach pepino pepino...je to chutnee......hahahah
david93
26.03.08,13:09
Ak mi pošleš adresu pošlem odrezky aj Tebe.
bola by ste taká dobra a poslali by ste aj mne???.....velmi ad pestujem pepino gold...a dufam ze sa mi bude darit.....popripade mozeme sa dohodnut na cene;)
prelulu
03.12.09,08:35
Ahoj Tarif. Rada by som Ta tiez poprosila, zaslala by si odrezky pepina aj mne ?
Prave o nom citam a aka je to pekna rastlinka :)
wabi
03.12.09,23:22
Ahoj Tarif. Rada by som Ta tiez poprosila, zaslala by si odrezky pepina aj mne ?
Prave o nom citam a aka je to pekna rastlinka :)
Ak to správne chápem, ten predchádzajúci príspevok na ktorý reaguješ, bol napísaný na jar roku 2008 a to je bez 4 mesiacov takmer 2 roky. Trocha meškáš s so svojou reakciou.
Pepino je možné prezimovať najlepšie v miestnosti chladnejšej a svetlejšej ako je bežný bytový priestor. Ideálny je vykurovaný skleník, ak ho nemáte, dá sa núdzovo aj na okne kde trpí síce nedostatkom svetla vzhľadom k teplu a tiež škodcami najmä molicami a roztočmi ale s trochou šťastia to možné je. Rozhodne najlepšie je si zadovážiť pepino zavčasu na jar, kedy sú dni dlhšie, svetla viac a pri dobrom hnojení a polievaní sa môže do jesene pekne rozrásť a zarodiť.
Mám tiež dokonca 2 druhy pepina, obyčajné a tiež celofialové ale trocha mi primrzli a tak som si neni celkom istý či s nich niečo bude som mierny pesimista v tomto smere. Asi si budem musieť na jar zadovážiť nové.
jsomsak
19.12.09,15:47
Ja to vidim prvykrat
Milas265
31.01.10,08:15
Takže je tu nový rok a nový záujemca o kúpu odrezkov Pepina.Kto mi môže helfnúť??/platím v hotovosti..
paloo
31.01.10,10:04
Milas265
31.01.10,15:02
Kvalita a ceny vždy sú zaručený:D
http://www.rastlinky.sk/ovocne/solanum-muricatum-pepino-gold-10-15-cm-k7-%28id=510190%29.html

To je v poriadku,ale radšej by som kúpil odrezky,vraj je to lepšie riešenie a rýchlejší nástup úrody..:cool:
anilah
29.03.10,13:11
Veľmi by som chcela vypestovať pepino ale nemôžem sa dostať ani k odrezkám a ani k semenám... Bola by som veľmi rada, keby mi niekto pomohol.. Objednávala som v rastlinky.sk, ale mi zaschol.
bea7
29.03.10,14:17
Posledné roky, čo sledujem, stále majú sadenice pepina v Lidli. Mali by sa objaviť teraz v apríli. Aj ja som si odtiaľ kúpila.
Ingrid Ondruskova
18.05.10,17:15
Ja som si dnes urobila radosť a kúpila som si sadenice Pepina Gold
v záhradníctve Charvát v Piešťanoch za cenu 1,3 EUR, dúfam, že bude úroda....
ela77
18.05.10,17:36
sadenice sa dajú kúpiť aj na tržniciach. Ja som vlani tak kúpila. Úroda bola asi 23 plodov a krásnych, lenže nikto ich nejedol iba ja. Tak som ho ani neskúsila prezimovať. Inak sa veľmi ľahko rozmnožuje odrezkami a ľahko zakoreňuje. Len zaberá dosť miesta v zime keď je pekne rozkonárené. Ale stačí mu napr. na schodisku v paneláku, alebo v dome vo svetlej pivnici počas zimy a k jari si urobiť vlastné odrezky..
anilah
21.06.10,15:50
Prečo z pepina opadáva kvet?
AlenockaS
07.03.11,13:01
Nemáte niekto zaštepené pepínka ? Mne moje štiepky neprezimovali...mala som z krásnej rastliny z "rastliniek", ale neskoro mi došla, neskoro zakvitla, ani pepínka mi nedozreli, tak by som rada zohnala rastlinku skôr .....
avonboy
07.03.11,13:16
pepino? cita to tu este niekto? je tu niekto z okolia PE? a ma odrezky pepina? zeby som to vyskusal? este som to v zivote anilen nevidel-a mozno aj videl ale asi som mu nevenoval dostatocnu pozornost...taak? vopred dakujem