ssandra-123
28.01.08,08:41
Po druhom tehotenstve mi strasne zacali krvacat dasna, zmenila som zubara, ten ma daval do poriadku skoro rok s tym, ze keby som prisla o cca6 mesiacov neskor, asi by som prisla o zuby.Pouzivam kombinaciu paradontax a corsodil, niekedy je to v pohode, niekedy mam pocit, ze sa to zhorsilo, neviem od coho to zavisi.Vie mi poradit niekto, kto ma podobny problem, ako sa lieci?Navyse mam aj parodontalny vacok, ktory mi budu tento rok rezat, boli to?Co to obnasa?
Marta_
28.01.08,15:17
Ja som mala podobné problémy, o viaceré zadné zuby som prišla, kým som nezačala používať zubnú pastu Colgate total. Táto pasta obmedzuje tvorbu bakérii na 12 hod. Musíš sa starať aj o to, aby ti neostávali zvyšky jedál medzi zubami - na to je dobrá zubná niť a povlak na jazyku (dobrá je malá lyžička). Ak máš zápal, tak je dobre ísť k zubárovi (vtedy je dobré užívať vyššie množstvo vitamínu C), aby ti to ošetril a potom už len udržiavať stav. Vyskúšaj tú pastu, možno ti tiež pomôže.:)
Katarína Cigánová
28.01.08,15:46
Veľmi dobrá je aj zubná pasta Lacalut Active - tiež ústna voda aj koncentrát. Pri paradentóze je potrebné používať veľmi mäkkú zubnú kefku a je veľmi dobré používať ústnu spršku .- neviem či som sa vyjadrila správne - je to zariadenie na vyplachovanie ústnej dutiny - medzizubných priestorov , tiež na vyčistenie jazyka - dostať to napr. v NAY , alebo v Datart , zn.ORAL B . Je to naozaj výborná vec - intenzita spršky sa dá regulovať , do nádobky s vodou sa dá dať ústna voda . Zariadenie je aj v kombinácii s el. zubnou kefkou / cena kompletu cca 4500,- Sk /Sú tam vymeniteľné nastvace pre 4 osoby. Fakt dobré - hovorím z vlastnej skúsenosti .
vieroslava
28.01.08,16:07
Tiež používam zubnú pastu Lacalut. Sú dva druhy, activ a sensitiv. Ja ich tak prestriedávam a musím napísať, že mi prestali krvácať ďasná (predznak paradentózy) a dúfam že si tento stav udržím. Faktom však je, že tú pastu používat tak cca 4 roky a výsledok sa nedostavil hneď, ale až po cca 1 roku. Treba byť trpezlivý.
legolas
28.01.08,16:59
Ja by som Ti poradil , aby si si zohnala od známeho včelára "propolis" dávam aj recept: 2 dkg propolisu zmraziť v mrazničke a potom rýchle rozmixovať v mlynčeku na prášok. Tento nasýpať do tmavej fľaštičky a zaliať 96 % lekárskym liehom. Za 7-8 dní ráno a večer roztok pretrepať a potom ho prefiltrovať no a prípravok je hotový. Použitie: ráno po jedle vyčistit zuby a zobrať tampón namočiť ho do propolisu a vytrieť citlivo ďasna, to isté urobiť večer pred spaním. Je to osvedčená metóda, ďasna sa Ti po čase pekne stiahnú a tým nebudú obnažené krčky zubov. Pozor : propolis zanecháva na odeve škvrny ktoré sa ťažko odstraňujú.
Odskúšané úspešne:)
ssandra-123
28.01.08,22:23
Naozaj dakujem za rady.Zapal nemam, chodila som raz do tyzdna asi tri mesiace do ambulancie na odstranovanie povlaku a zapal sa nastastie vyliecil, nemusela som brat ani antibiotika, len mam pocit, ze uz to asi nebude to co bolo, raz je to dobre, potom pride recidiva, neviem, ci ma nato vplyv stres, a pod.Uz mi prestali aj krvacat, len ma niekedy dost bolia dasna.Chodila som aj k dentalnej hygienicke, ta mi raz zacas da dole pigmentaciu, ktora sa mi robi s corsdilu, pomaha ale sfarbuje zuby, a to sa bohuzial neda doma odstranit, bielenie zubov mi neodporucila.Pouzivam aj medzizubne kefky a cistim si aj jazyk, len mam pocit, ze mi niekedy opuchnu dasna, potom to zmizne pocase znova a tak.
aaandrejj
31.01.08,09:27
Základné zloženie
• prášok kostného kalcia,
• vitamín D3,
• mannitol,
• uhličitan vápenatý,
• fruktóza,
• odtučnené sušené mlieko,
• ovocný prášok.
Obsah kalcia v jednej tabletke - 170 mg.

Vlastnosti
I. Mannitol - energetický, tonizačný komponent, zvyšuje vylučovanie moču, pretože je silným diuretikom.
II. Fruktóza - uhľohydrát, energetický materiál. Nahrádza cukor, čo robí tento biodoplnok veľmi užitočným pre diabetikov.

III. Odtučnené sušené mlieko - minerálový a vitamínový prídavok.

IV. Ovocný prášok - príloha, ktorá pridáva tabletkám chuť. Ponúkajú sa tri varianty : jahody, broskyne a dyne chami.

Indikácie
1. Veľmi dobre pomáha pri ochoreniach ústnej dutiny a hrtana, horných dýchacích ciest.
2. Paradentóza, krvácanie d'asien.
3. Karies.
4. Cukrovka.
5. V období aktívneho rastu detí, ak dieťa odmieta užívať práškové biokal¬cium pre deti.
6. Hypertenzia, ateroskleróza, iné srdcovo-cievne ochorenia.
7. Osteoporóza, osteochondróza.
8. Ochorenia žalúdočno-črevného traktu, do toho patrí vredová kolika a Krohnova choroba, pri ktorých vzniká deficit vitamínu D3.
9. Roztrúsená skleróza.
10. Pracovníci profesií, ktoré sú spojené s deficitom slnečného svetla.
11.Ľudia trvalo žijúci v klimatických podmienkach zemepisných šírok s malým množstvom slnečných dní.
12. Ľudia trvalo pripútaní k posteli pre chorobu a trpiaci nedostatkom slnečného svetla.
13. Na profylaxiu rakoviny mliečnych žliaz a vaječníkov, pretože vitamín D3 posilňuje ochrannú činnosť organizmu proti obom týmto druhom rako¬viny.

Kontraindikácie: nie sú zistené.

Užívanie : brať 1-3 tabletky denne. Žuvať, alebo cmúľať po jedle, pred tým si vyčistiť zuby.
Dĺžka doby užívania môže byť do 28 dní.
ssandra-123
31.01.08,18:03
Su drahe?Mate to aj odskusane osobne, ze pomahaju?
est
01.02.08,16:23
Mne proti krvácaniu dasien veľmi pomohla elektrická kefka v kombinácii s Lacalutom a solo kefkou. Elektrcká kefka jemne masiruje ďasná a lepšie odstraňuje plak.
hejka, camelot@post.sk
15.02.08,12:53
Vlastna skusenost zmenit a doplnit jedalny listok o mineraly stop.prvky a vitaminy. Budes mudrejsia ak si das zistit v rozbore krv.Zrejme pocas teh.si prisla o vala miner.latok. Hygiena je dolezita ale vyziva ovela viac.
Veronaa
18.02.08,09:09
Po druhom tehotenstve mi strasne zacali krvacat dasna, zmenila som zubara, ten ma daval do poriadku skoro rok s tym, ze keby som prisla o cca6 mesiacov neskor, asi by som prisla o zuby.Pouzivam kombinaciu paradontax a corsodil, niekedy je to v pohode, niekedy mam pocit, ze sa to zhorsilo, neviem od coho to zavisi.Vie mi poradit niekto, kto ma podobny problem, ako sa lieci?Navyse mam aj parodontalny vacok, ktory mi budu tento rok rezat, boli to?Co to obnasa?
Dlhé roky mi krvácali ďasná, až sa mi začali kývať zuby. Podľa mňa zubná pasta nie je dôležitá. Veľmi je podstatná mäkká zubná kefka. A čo mi pomohlo zásadne - dentálna hygiena u odborníka. Po prvom sedení sa mi stav zlepšil a momentálne už viac rokov mi ďasná vôbec nekrvácajú. Moje odporúčanie - 2-krát ročne dentálna hygiena. Viera
ErikaDP
18.02.08,15:33
Na pretrvavajuci zapal mi zabrala zubna pasta MERIDOL (dostať v lekarňach).
Stav sa zhoršuje ked jem viac sladkostí.
zukada
30.03.11,14:57
Dnes som bola u zubárky: Povedala: Máte paradentózu. Dala mi vzorku zubnej pasty Lakalut a to je všetko.
A čo teraz?
- Bolel ma zub, tak mi ho asi pred cca 3-4 týždňami zaplombovala. Po 2 dňoch sa mi pod ním zapálilo ďasno. A po ďalších 2 dňoch sa mi na horných jednotkách odhalili zubné krčky. :( Kúpila som si Corsodyl - umývala som si s tým gélom zuby a vyplachovala ústnou vodou. Po dvoch týždňoch sa mi to ani nezlepšilo ani nezhoršilo. Tak som skúsila Paradontax a bum zhoršilo sa to! A o dosť - tak som sa zľakla a bežala zubárke.
A jej záver máte paradentózu - " tak fajn, dobre, budem si s tou pastou umývať zuby. Ale -ak má u mňa tá paradentóza taký rýchly a náhly priebeh tak o ďalšie dva týždne mi vypadnú nielen tie predné jednotky ale aj kopec iných zubov. :(
Čo robiť?????????
legolas
31.03.11,06:11
..ak tu paradentózu máš, tak sa jej nezbavíš, a tie reklamné pasty sú nanič, len stoja hodne peňazí, skús vitamíny, čisti si zuby z hora dole a mäkkou kefkou ..
roman:D
05.07.11,12:49
Dnes som bola u zubárky: Povedala: Máte paradentózu. Dala mi vzorku zubnej pasty Lakalut a to je všetko.
A čo teraz?
- Bolel ma zub, tak mi ho asi pred cca 3-4 týždňami zaplombovala. Po 2 dňoch sa mi pod ním zapálilo ďasno. A po ďalších 2 dňoch sa mi na horných jednotkách odhalili zubné krčky. :( Kúpila som si Corsodyl - umývala som si s tým gélom zuby a vyplachovala ústnou vodou. Po dvoch týždňoch sa mi to ani nezlepšilo ani nezhoršilo. Tak som skúsila Paradontax a bum zhoršilo sa to! A o dosť - tak som sa zľakla a bežala zubárke.
A jej záver máte paradentózu - " tak fajn, dobre, budem si s tou pastou umývať zuby. Ale -ak má u mňa tá paradentóza taký rýchly a náhly priebeh tak o ďalšie dva týždne mi vypadnú nielen tie predné jednotky ale aj kopec iných zubov. :(
Čo robiť?????????
ahoj, je to uplne cez kopirak s problemom ktory som mal rok dozadu, sestrenica mi doniesla pastu z usa ktora nestala ako poniektore 20eur a viac a po tyzdni som bol ako novy. Mam pocit ze uz som tu pastu videl niekde na trhu aj u nas, len neviem ci sa predava v obchodoch, maju to asi na starosti predajcovia. stoji okolo 5 euro. ak ta to zaujalo napis, mozem kontaktovat sestrenicu kde sa to da este zohnat :))))
Gina Er
05.07.11,13:15
zubná pasta elmex proti krvácaniu ďasien
lujza.j
05.07.11,13:21
zubná pasta elmex proti krvácaniu ďasien

červená + zubná kefka Curaprox/najjemnejšia/+ správna technika umývania, mne toto pomohlo, ďasná mi krvácali roky.teraz zdravé a ružové;)
tomage
07.07.11,16:45
ja som skusil - oramd -, mal som zapalene dasna, aj krvacali a je spokojnost. ziadna chemia. podla mna rolls royce medzi terajsim vyberom na sk.
Gina Er
07.07.11,17:02
ja som skusil - oramd -, mal som zapalene dasna, aj krvacali a je spokojnost. ziadna chemia. podla mna rolls royce medzi terajsim vyberom na sk.
nerob si tu reklamu :D
lujza.j
07.07.11,19:42
zukada
17.07.11,18:03
[ahoj, je to uplne cez kopirak s problemom ktory som mal rok dozadu, sestrenica mi doniesla pastu z usa ktora nestala ako poniektore 20eur a viac a po tyzdni som bol ako novy. Mam pocit ze uz som tu pastu videl niekde na trhu aj u nas, len neviem ci sa predava v obchodoch, maju to asi na starosti predajcovia. stoji okolo 5 euro. ak ta to zaujalo napis, mozem kontaktovat sestrenicu kde sa to da este zohnat )))

Ahoj, Roman:D

Rada by som vedela aspoň názov tej zubnej pasty a ak by som ju nezohnala tak by som poprosila teba a tvoju sesternicu. Ďakujem
lujza.j
17.07.11,19:12
veď je tam link:eek::eek:
misomiso
17.07.11,19:37
Ked mate problemy s paradentozou, tak jednoznacne Lacalut Aktiv.

Ale rovnako ucinne je aj jedna kvapka Tee Tree oleja na akukolvek pastu (najlapsie na Lacalut samozrejme). Ucinok pocitite ihned.

Ten Tee tree olej kupujte zasadne iba s integrovanym kvapkatkom. Niektori vyrobcovia si zvysuju predaj tym, ze tam kvapkatko nedaju, hoci vedia, ze sa to ma aplikovat po kvapkach a je to velmi drahe. Potom si vylejete pol ampulky do umyvadla hned na prvy raz...

Samozrejme - obmedzit sladkosti a zuby cistit pokial mozno po jedle, nie az vecer.
dida2
17.07.11,19:48
Ahoj, ja mám ten istý problém už roky. Zo začiatku som to mala veľmi zlé, tak som sa vypýtala do odbornej ambulancie - paradentológia a tam mi to dali aspoň ako-tak dokopy. Paradentóza sa nedá vyliečiť, ale zastaviť sa dá. Dôležité je pravidelne odstraňovať zubný kameň - pretože ten zbytočne dráždi ďasná, správna technika čistenia zubov, správna zubná kefka - Curaprox 5460 mäkká, zubné pasty Lacalut activ, Curasept...a hlavne veľa trpezlivosti - ale výsledok by mal byť dobrý.:):):)
misomiso
19.07.11,18:39
Uplne som zabudol, velmi ucinna je taka vodna tlakova sprcha, predavaju v obchodoch s elektronikou, tam kde elektricke kefky. Je to naozaj super, cisti, masiruje.

Z pociatku ale treba nastavit na slabsie, aj tak budete vypluvat krvavu vodu, ale to je normalne, potom dasne spevneju a znesiete au silny prud.
Zvedavôčka
21.07.11,22:33
Ja mam podobne problemy a velmi sa mi osvedcila zubna pasta Elmex (ked som na tom lepsie, pouzivam obycajnu cervenu, ked mam stav zhorseny, tak senzitiv-ku zelenu) + vzdy po umyti zubov cervena ustna voda (je neskutocne dobra a skvelo odstanuje povlaky z ust).
Zubnu kefku si odskusaj sama, ja osobne uraproxky nemusim, su sice makke a diasna tak nekrvacaju, ale mam pocit spinavych zubov (nedostatocne vycistenych), ked si s nimi umyjem zuby, takze vacsinou kupujem Elmex alebo Lacalut kefky . Na elmexe mam celu rodinu a mozem povedat, ze sme spokojni. Aj deciek sa podstatne znizil vyskyt zubneho kazu ;)