Reprografia
28.01.08,08:58
I keď názov pochúťky evokuje diétne jedlo, nie je tomu tak. Tento recept som získala minulý týždeň a tak ma zaujal svojou jednoduchosťou, že som ho cez týždeň vyskúšala. Práve teraz si kolegyne na ňom pochutnávajú a oblizujú prsty.
Takže:
Ingrediencie:
10 PL krayštálového cukru
8 PL medu
250 gr. margarínu HERA
100 gr. horkej čokolády
100 gr. nasekaných orechov (kto nechce nemusí dať)
250 - 300 gr. kukuričných lupienkov (kornfleksov)

Na pare v mise roztopíme cukor s medom (poviem pravdu, mne sa to celkom neroztopilo, iba trošku, stále bolo cítiť pod lyžicou, že cukor nie a nie sa celkom roztopiť, ale to nevadí). Pridať Heru a čokoládu a miešať až sa ten nepodarený cukor roztopí - a to sa už roztopí, nakoľko masa bude tekutá.
Zobrať misu z pary, primiešať orechy a kukuričné kornfleksy a celé premiešať. Mne sa zdalo, že tých kornfleksov bolo strašne veľa tak som za dve hrste odobrala a to som nemala robiť. Je potrebných tých 250 - 300 gr. Takže poriadne premiešať, nakoľko tá čokoládová masa začne hustnúť a hneď také horúce resp. teplé malou lyžicou ukladať do papierových košíčkov - tých najmenších. My sme ich so synom naplnili za 10 - 15 minút 85 ks a keby som tie kornfleksy neodobrala bolo by ich aj 100 ks. Dáme to vychladnúť buď do chladničky alebo na balkón. Dnes je pondelok a ja ich mám už len asi 10 ks. Všetko sa to požr...
natascha
28.01.08,11:01
Tieto hrudky som skúšala na Vianoce z pol. dávky, ale mám recept s prašk. cukrom. Nebolo to zlé, ale nabudúce to vylepším hrozienkami namáčanými v rume, aby chuť bola výraznejšia.
marči
29.01.08,20:37
Súhlasím, sú naozaj vynikajúce ! Ja ich tiež robievam, mám ich pod názvom Čierne pyšteky.

http://www.porada.sk/t65618-nepecena-cukrovinka.html