nikolaP
28.01.08,10:50
Ahojte,
minulý rok som odpracovala 2 mesiace, potom som nastúpila na materskú a neskôr na rodičovskú dovolensku.
Uvažujem o tom, že požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Bude sa mi materská a rodičovský príspevok zarátavať do príjmu?
Je v tom nejaký rozdiel, keby som si nepožiadala o ročné zúčtovanie a uplatnil by si manžel na mňa nezdaniteľnú časť? Ide aj vtedy materská a rodičovný do príjmu?

Vôbec tomu nerozumiem a neviem, čo je pre mňa výhodnejšie.
KvetkaK
28.01.08,10:02
Môžeš požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si sama podáš daňové priznanie. Materská ani rodičovský príspevok sa Ti nezahŕňa do príjmu.
Manžel si môže uplatniť na Teba nezdaniteľnú časť a to po odpočitaní Tvojho príjmu, do ktorého sa zaratáva aj materská.
Tweety
28.01.08,10:03
Ahojte,
minulý rok som odpracovala 2 mesiace, potom som nastúpila na materskú a neskôr na rodičovskú dovolensku.
Uvažujem o tom, že požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Bude sa mi materská a rodičovský príspevok zarátavať do príjmu?
Je v tom nejaký rozdiel, keby som si nepožiadala o ročné zúčtovanie a uplatnil by si manžel na mňa nezdaniteľnú časť? Ide aj vtedy materská a rodičovný do príjmu?

Vôbec tomu nerozumiem a neviem, čo je pre mňa výhodnejšie.
Nie, nebude. Ale na uplatnenie NČ na Teba u manžela sa do príjmu už počíta príjem z materského.
nikolaP
28.01.08,12:43
ďakujem pekne za radu,
ak tomu dobre rozumiem, moju nezdaniteľnú časť si uplatním 2-krát, raz sama pri RZ a druhý raz prostredníctvom manželovho RZ.

To je celkom príjemná spráca, díky moc, keby ste mi neporadili, nevyužila by som to ;)
Tweety
28.01.08,13:02
ďakujem pekne za radu,
ak tomu dobre rozumiem, moju nezdaniteľnú časť si uplatním 2-krát, raz sama pri RZ a druhý raz prostredníctvom manželovho RZ.

To je celkom príjemná spráca, díky moc, keby ste mi neporadili, nevyužila by som to ;)
Raz si uplatníš celý- pri svojom DP, potom manžel ako NČ na manželku- už iba rozdiel medzi NĆ a tvojím príjmom + MD.