ekonom99
28.01.08,10:09
Ak živnostník (JU) kartou z bankomatu vyberie peniaze, je možné túto transakciu účtovať priamo na osobnú spotrebu, alebo treba použiť priebežné položky a výdaj peňazí riešiť dokladom cez pokladňu?
turbo
28.01.08,09:16
Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
S prianím pekného dňa.
Johanka
28.01.08,09:21
Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
S prianím pekného dňa.
Prečo ? Ak ich hneď minie, v pokladni žiadny príjem nebude ;).
jajko50
28.01.08,09:22
Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
S prianím pekného dňa.

O aký zákon sa opieraš v tomto tvrdení???? Podľa mňa môže

Prečo by nemohol isť výber kartou z bankomatu priamo do osobnej spotreby podnikateľa?
Dík za odpoveď
karpis
28.01.08,09:26
Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
S prianím pekného dňa.
Môže ísť rovno ako osobná spotreba.
ekonom99
28.01.08,09:33
dakujem za odpovede, vidím že to nebolo také jednoznačné. Tiež som za to priame účtovanie na osobnú potrebu, lebo pokladníčka tie peniaze fyzicky nikdy nevidela a teda robiť príjmový a následne výdavkový doklad je navyše agenda.
Johanka
28.01.08,09:36
Zákon o účtovníctve hovorí o vernom zobrazení ;) ... takže vyrábať PPD a VPD, ktoré sa nezakladajú na pravde nie je robota navyše, ale porušenie zákona ;).
Zita5
28.01.08,09:48
Zákon o účtovníctve hovorí o vernom zobrazení ;) ... takže vyrábať PPD a VPD, ktoré sa nezakladajú na pravde nie je robota navyše, ale porušenie zákona ;).

No teraz som sa dozvedela , že celé roky porušujem zákon o účtovníctve .:rolleyes::) Hmm.... ja účtujem tiež výber z BÚ cez PPD a VPD .

Ja som toho názoru , že môže použiť aj jeden spôsob účtovania aj druhý spôsob účtovania .
Johanka
28.01.08,09:58
mimotemy :D.

K téme - nie som proti účtovaniu cez PP, ak je to pravda :).