hafnium
28.01.08,10:15
Mozno je tato tema tak trochu mimo zdravia, alebo aj nie. Mam problem so silonkami, pretoze moja pokozka neznesie tento material. No kedze potrebujem par-krat v roku vyuzit elegantnejsie oblecenie (suknovy kostym), tak by som potrebovala poradit, ci neexistuje nejaky druh siloniek, ktory neskriabe. Moja pokozka silon vyslovene neznasa, vsetko ma skriabe a je mi totalna zima (aj v horucom lete). Zatial to riesim suknami po clenky a na nohy bavlnene ponozky a na to troje silonove ponozky a potom topanky.:mad: Skratka otras. No budem rada ak mi poradite, ci nieco normalne existuje. Dakujem.
kitky
28.01.08,20:08
Mozno je tato tema tak trochu mimo zdravia, alebo aj nie. Mam problem so silonkami, pretoze moja pokozka neznesie tento material. No kedze potrebujem par-krat v roku vyuzit elegantnejsie oblecenie (suknovy kostym), tak by som potrebovala poradit, ci neexistuje nejaky druh siloniek, ktory neskriabe. Moja pokozka silon vyslovene neznasa, vsetko ma skriabe a je mi totalna zima (aj v horucom lete). Zatial to riesim suknami po clenky a na nohy bavlnene ponozky a na to troje silonove ponozky a potom topanky.:mad: Skratka otras. No budem rada ak mi poradite, ci nieco normalne existuje. Dakujem.

Predpokladam, ze hovoris o situaciach, kedy si ani v horucom lete nemozes dovolit lahky kostym bez pancuch. Vyskusaj silonky v spreji. Puncochy to nenahradi, ale nikto ti nebude siahat na nohy, pretoze si nebude isty ci ich mas alebo nie.;)
Dalsia vec je, kolko DEN silonky maju. Skus si kupit z co najnizsim poctom DEN. Mylim, ze sa pohybuju od 6 DEN hore.
A posledna moznost je, nosit elegantny nohavicovy kostym.
V nohavicovom kostyme mozes ist dneska vsade, dokonca aj na ples.
Ked si k nemu zvolis elegantne dopnky, kvalitne hodinky, atd. budes OK aj v biznise :).

... a este som zabudla na kvalitne oholene nohy, nie ziletkou, ta je pre muzov:) a samozrejme dobre nakremovane, mozno stratis aj ten zly pocit.
beba13
30.01.08,15:33
Ja mám tiež tento problem so silonkami, preto nenosim sukne, kostými len nohavicové. Neviem čím to je, ale keby som si ich obliekla pod nohavice asi by som v zime zmrzla. Tak ich pre istotu ani nekupujem.
Zdenka 0705
31.01.08,06:41
Ja poznám silonky od jednej českej firmy /neviem, či môžem menovať/? Tie sú napúšťane špeciálnymi prípravkami, ktoré pokožku vyživujú, vydržia cca 50 praní. Sú tenulinké, nizky počet DEN. Sú ale bohužiaľ drahšie, ale zase nie tak, aby si si ich, ako hovoríš, nemohla kúpiť. Myslím tým oproti tým okolo 20-30 Sk.
hkey
01.12.10,11:56
Mám pre teba dobrú správu. Sú silonky ktoré neškriabu volajú sa elastické(alebo nilonky). Keď máš záujem tu si môžeš vybrať alebo mi napíš vyberiem ti tie najvhodnejšie. Nie sú silonky ako silonky rozhoduje zloženie.
mamka Danka
14.12.10,10:17
Moja dcéra (puberťáčka) už odmieta bavlnené pančuchy, hoci som nakúpila moderné pekné vzory. Súkne nenosí, ale v zime pod nohavice nosí silonky. Minulí rok sa jej prvý krát urobil fľak na koži na lítku a tento rok má už znovu čosi na nohe. Predpokladám, že to bude s tých siloniek, ale bez pančúch jej bude zima. Tak neviem čo s tým. Sú nejaké hypoalergénne materiály.
ivka70
14.12.10,10:33
Moja dcéra (puberťáčka) už odmieta bavlnené pančuchy, hoci som nakúpila moderné pekné vzory. Súkne nenosí, ale v zime pod nohavice nosí silonky. Minulí rok sa jej prvý krát urobil fľak na koži na lítku a tento rok má už znovu čosi na nohe. Predpokladám, že to bude s tých siloniek, ale bez pančúch jej bude zima. Tak neviem čo s tým. Sú nejaké hypoalergénne materiály.

Preco by jej bez pancuch bola zima?
Tiez neznasam silonky a pod nohavice by som si ich neobliekla ani pod hrozbou trestu :D. Aj pri -20 st. nosim iba nohavice, samozrejme teplejsie, hrubsie na zimu, nikdy mi nie je zima.
Ked chodime na lyze, nosim pod oteplovacky termopradlo, ktore je z uplne ineho materialu. Mozno to by mohla byt alternativa pre dceru ...
hkey
14.12.10,18:47
Moja dcéra (puberťáčka) už odmieta bavlnené pančuchy, hoci som nakúpila moderné pekné vzory. Súkne nenosí, ale v zime pod nohavice nosí silonky. Minulí rok sa jej prvý krát urobil fľak na koži na lítku a tento rok má už znovu čosi na nohe. Predpokladám, že to bude s tých siloniek, ale bez pančúch jej bude zima. Tak neviem čo s tým. Sú nejaké hypoalergénne materiály.
Moja..to nemá zo siloniek ale z pracieho prášku, alebo aviváže. Treba zistiť z ktorého prášku má alergické reakcie. U aerlóga, alebo tak niejako sa volá.
mamka Danka
15.12.10,07:16
Moja..to nemá zo siloniek ale z pracieho prášku, alebo aviváže. Treba zistiť z ktorého prášku má alergické reakcie. U aerlóga, alebo tak niejako sa volá.

Minulý rok sme boli na kožnom. Dali nám masť a potom inú a inú, liečba typu pokus - omyl. Ani nezistili z čoho to mala, ale v lete jej to zmyzlo a teraz sa jej to znovu objavilo. Prášok používam iba Persil, aviváže striedam, ale nemá to nikde inde po tele, len na lítku a stehne. Preto si myslím, že to bude zo siloniek.
Aspoň, že sú teraz v móde legíny, tie nosí aj pod nohavice, aj k sukni, keď je donútená obliecť si ju.
hkey
17.12.10,15:04
Minulý rok sme boli na kožnom. Dali nám masť a potom inú a inú, liečba typu pokus - omyl. Ani nezistili z čoho to mala, ale v lete jej to zmyzlo a teraz sa jej to znovu objavilo. Prášok používam iba Persil, aviváže striedam, ale nemá to nikde inde po tele, len na lítku a stehne. Preto si myslím, že to bude zo siloniek.
Aspoň, že sú teraz v móde legíny, tie nosí aj pod nohavice, aj k sukni, keď je donútená obliecť si ju.
tak má málo vitamínov a min látok to sa prejavuje najmä v zime. Zrejme má tvoja puberťáčka tento problém v našej rodine som mal tak isto tento problém iba v zime bol to ekzém ale po 2 týždňoch užívania amerického prípravku ktorý obsahuje všetky látky a vitamín aj tie ktoré si telo nedokáže samo vytvoriť sa jej ekzém už viac nikdy neobjavil a to chodila všade po liečeniach a mastí ani nehovorím o ich okolo 100 druhou. Herbalife sa skladá zo 6 nádob a sa dá užívať aj ako náhrada stravy. Stojí síce dosť ale pomáha presvedčil som sa viac krát sám osobne. Herbalife sa dá kúpiť aj cez internet stačí si do google napísať meno produktu.
niella
27.12.10,21:07
Predpokladam, ze hovoris o situaciach, kedy si ani v horucom lete nemozes dovolit lahky kostym bez pancuch. Vyskusaj silonky v spreji. Puncochy to nenahradi, ale nikto ti nebude siahat na nohy, pretoze si nebude isty ci ich mas alebo nie.;)
Dalsia vec je, kolko DEN silonky maju. Skus si kupit z co najnizsim poctom DEN. Mylim, ze sa pohybuju od 6 DEN hore.
A posledna moznost je, nosit elegantny nohavicovy kostym.
V nohavicovom kostyme mozes ist dneska vsade, dokonca aj na ples.
Ked si k nemu zvolis elegantne dopnky, kvalitne hodinky, atd. budes OK aj v biznise :).

... a este som zabudla na kvalitne oholene nohy, nie ziletkou, ta je pre muzov:) a samozrejme dobre nakremovane, mozno stratis aj ten zly pocit.

Chcem sa spýtať, čo znamená skratka DEN, v živote som o tom nepočula... silonky tiež neznášam, ale nie som na ne až alergická, často myslím na úplne prvé dámske punčochy, tie boli totiž hodvábne, a to bola iná káva než dnes vo svete umelín... :(
veronikasad
27.12.10,21:11
Chcem sa spýtať, čo znamená skratka DEN, v živote som o tom nepočula... silonky tiež neznášam, ale nie som na ne až alergická, často myslím na úplne prvé dámske punčochy, tie boli totiž hodvábne, a to bola iná káva než dnes vo svete umelín... :(

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.stonozkovo.sk%2Fviete-ze%2F&ei=gw4ZTcn3Eoi38gO_5Lj5Bg&usg=AFQjCNEOspGsDRAwgkren0kLvQ7HKUW1Mg
hkey
27.12.10,22:32
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.stonozkovo.sk%2Fviete-ze%2F&ei=gw4ZTcn3Eoi38gO_5Lj5Bg&usg=AFQjCNEOspGsDRAwgkren0kLvQ7HKUW1Mg
DEN znamená hrúbka materiálu a nie sú silonky ako silonky ja napríklad neznášam obyčajné silonky kĺžu po tele smerom dole preto nosím elastické držia super na tele a nesvrbí ma telo a tebe bi som skôr odporúčal silonky z väčším percentom podielu bavlny.
hkey
27.12.10,22:37
DEN znamená hrúbka materiálu a nie sú silonky ako silonky ja napríklad neznášam obyčajné silonky kĺžu po tele smerom dole preto nosím elastické držia super na tele a nesvrbí ma telo a tebe bi som skôr odporúčal silonky z väčším percentom podielu bavlny.
Zaručený tip proti uvoľneným očkám
Keďže teplo pančuškám a silonkám škodí (absolútnym tabu je horúci vzduch zo sušiča na vlasy), tak by im práve chlad mal robiť dobre. A presne tak to aj je! Keď dáte čerstvo oprané pančušky, kým sú ešte vlhké, do mrazničky, nespustia sa im tak skoro očká.
Veľký pozor pri obliekaní
Predtým, než si začnete obliekať silonky, odložte všetky prstene, náramky a retiazky. Potom silonky zrolujte až po špičku nohy a natiahnite ich na pravú šľapu, potom vyššie až po koleno, to isté zopakujte aj na ľavej nohe. Ďalej natiahnite silonky na pravej nohe až po nohavičky a potom tú istú procedúru zopakujte aj na ľavej nohe. Tip: pred obliekaním si nakrémujte ruky. Silonky sa vám budú ľahšie obliekať.
Ak sa už stane...
V prípade nehody v podobe spusteného očka môžete malé dierky zafixovať bezfarebným lakom na nechty, lakom na vlasy alebo kvapkou bezfarebného lepidla. Ak nič z toho nemáte, na chvíľu vás zachráni aj obyčajné tvrdé mydlo, ktorým prejdite miesto, odkiaľ sa očko môže pustiť ďalej. Najistejšie však je mať pri dôležitých stretnutiach a udalostiach poruke náhradné silonky. Mali by byť súčasťou výbavy vašej kabelky.
Jemné pranie pre citlivky
Pančušky, či už z bavlny, vlny alebo silonu, perte
iba v špeciálnych, jemne pletených vreckách na pranie, a to programom na jemnú bielizeň. Tieto citlivé kúsky oblečenia by nikdy nemali ísť do sušičky!
Sú drahšie lepšie?
Lepšie je v tomto prípade siahnuť po trochu drahších modeloch, pretože tu sa pri tkaní používajú kvalitnejšie materiály a okrem toho aj ich spracovanie je precíznejšie.
Keď perfektne sadnú, vydržia
Ak budete pančušky na dĺžku priveľmi naťahovať, ľahšie sa vám môžu potrhať. Ako však nájsť taký model, ktorý vám bude perfektne pasovať? Tu nepomôže nič iné, len skúšať, skúšať a skúšať! Dajte si poradiť v špecializovanom obchode alebo v nákupnom centre s väčším oddelením pre pančuchy.
Pančušky pre mužov
Preč sú časy, keď sa počas treskúcej zimy pančuškami mohli zahrievať iba ženy a chlapi museli hrdinsky mrznúť. Hitom západnej Európy a Spojených štátov amerických sú pančucháče pre mužov. Pozor, nevravíme o klasických neforemných bavlnených spodkoch, ale o silonových pančuškách, ktoré sú ideálne napríklad pod vypasované džínsy. Čoraz viac mužov obľubuje tento kus odevu a tento trend zachytili aj firmy vyrábajúce pančuchový tovar. Napríklad spoločnosť Levee začala produkovať unisex pančušky, ktoré oblečú aj muži. Mnohé však majú v portfóliu produkty určené výhradne mužom. Z farieb prevláda čierna a tmavomodrá a veľkosti sú prispôsobené mužským proporciám. Okrem pančušiek sa veľkej obľube najmä vo Fínsku a v ďalších severských krajinách tešia aj pančuchy zo špeciálnych termovláken určené predovšetkým na športové účely, aké vyrába napríklad Ergee Climaxx. K dispozícii sú dokonca samodržiace pančuchy pre mužov. V mestskom štýle, vhodné na voľný čas a s dôrazom na pohodlie - také sú tri hlavné línie pančúch určených špeciálne pre mužov, ktoré začala vyrábať francúzska firma. Údajne tak reaguje na rastúci dopyt mužov po tomto tovare. Páni tak budú môcť odložiť klasické bavlnené spodky a vybrať si medzi nepriesvitnými, pavučinkovými alebo saténovými modelmi. Pančuchy vo veľkostiach od S po XL sa prispôsobili aj stavbe mužského tela - okrem iného majú napríklad širší pás ako dámska verzia. Niektorí ľudia považujú mužské pančucháče za zženštenosť, pritom muži začali nosiť pančuchy už niekedy v 11. storočí.
webster47
04.10.14,22:12
a holíš si nohy?..lebo to môže mať aj túto príčinu.
SILONKY PRE MUŽOV A ŽENY Z CELÉHO SVETA.
rozmery3
05.10.14,04:16
očuj WEBstár

za tých 46 mesiacov bez príspevku (v tejto téme) už tie silonky tak zostarli, že sa trhajú aj samé
kopretinka
25.08.15,14:16
máš snáď pocit,že zadávateľka otázky je muž? tvoja odpoveď-reklama je úplne od veci a ešte k tomu meškáš niekoľko rokov!!
webster47
18.09.15,09:44
***a ty máš pocit že som sa teba na niečo pýtal?...a okrem toho to nie je reklama, nie som firma, mám iba informačný veb...kde zadávateľka sa dozvie o silonkách všetko aj to ako predísť problémom z neznášanlivosťou siloniek..stačilo pohnúť rozumom a nie písať stupidné poznámky***