lesika
28.01.08,12:50
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. V novembri 2006 sme si u firmy s oknami objednali drevené vchodové dvere ( cena 30 000,- ) . Po roku používania sa výrazne zhoršila kvalita dverí ( v miestach kde sú namontované pánty sa drevo štiepi a po celej dlžke hrany je prasklina ) . Nedostatky sme chceli nahlásiť na pobočke kde sme vybavovali objednávku ale zistili sme že je zrušená tak isto aj prevádzka uvedená na faktúre. To všetko v decembri 2007. Preto som spísala reklamáciu a zaslala ju na adresu dodávateľa aj prevádzky. V živnostenskom registri sme zistili deň zániku oprávnenia 31.1.2008. Ako mám postupovať ďalej ? Má zmysel napísať sťažnosť na SOI alebo ako sa postupuje v takýchto prípadoch keď firma u ktorej sme si tovar kúpili jednoducho zanikla ?
Ďakujem.
STRELEC
28.01.08,11:53
Dodávateľ bola fyzická osoba (hľadala si v živnost. registri) - reklamáciu napíš na jej adresu trvalého bydliska.
STRELEC
28.01.08,12:00
Ešte doplním: Dotyčná osoba sice zrušila svoje živnostenské oprávnenie, resp. ako píšeš "firma zanikla", ale nezrušila tým svoje záväzky z prevádzkovania svojej živnosti. Uplatni si reklamáciu asi tak, ako keby daná fyzická osoba prevádzkovala živnosť ďalej. Až v prípade negatívnej (či žiadnej reakcie) sa obráť na SOI o pomoc pri vysporiadaní reklamácie.
lesika
14.02.08,12:38
ďakujem . Reklamáciu som poslala na sídlo firmy aj na adresu uvedenu v živnostenskom registri ( zo sídla sa to ale vrátilo ako adresát neznámy ). KEďže z adresy trvalého bydliska neprišla žiadna odpoveĎ a ani sa nevrátil môj list, chcela by som to ďalej riešiť cez SOIku. Neporadíš prosím ako postupovať ? Mám ešte poslať raz upzornenie pre živnostníka alebo sa rovno obrátiť na SOI ? Čo mám predložiť neúspešnú reklamáciu a zaplatenú faktúru ? Budú vôbec niečo riešiť alebo mi rovno napíšu odporúčanie na občianskoprávny spor so živnostníkom ?