KIKA28
28.01.08,17:13
prosím o radu čo s videom s koncovkou flv. mám dvd convertor a je tam ponuka na avi, alebo mpeg atd. ako sa mám v tom vyznať? nie som až taká zbehlá v týchto veciach. ak tak mi poraďte nejaký program
luigi72
28.01.08,16:19
.flv je Flash Video súbor. Potrebuješ to konvertovať kvôli tomu, aby si to vedela prehrať na DVD prehrávači, alebo ti to nejde v počítači?
KIKA28
28.01.08,16:24
chcem si ponapalovať na dvd,a v pc tiež nemám takú výbavu. ked to hodím do mpeg tak mi to neprehrá ani windows media player. akú koncovku mám použiť na pc a aj na napálenie
robovi
28.01.08,17:03
chcem si ponapalovať na dvd,a v pc tiež nemám takú výbavu. ked to hodím do mpeg tak mi to neprehrá ani windows media player. akú koncovku mám použiť na pc a aj na napálenie

Koncovka pouzitelna na pc je akakolvek. Staci mat prislusny softverovy prehravac, pripadne kodek na prehratie typu videa a ides. ;)windows media player prehrava subory typu mpeg. Ked ti to neprehra, musis si doinstalovat kodek. Sice je to divne, lebo mpeg ma v zakladnej vybave kodekov aj wmp.

Ked to chces napalit a prehravat v nejakom dvd prehravaci, musis si precitat manual k dvd prehravacu, kde je urcite napisane, ake typy suborov prehrava. Potom to musis zkonvertovat do niektoreho z formatov, ktore su uvedene v tom manuale ako prehratelne. A zase ides. ;) Kazdy DVD prehravac si poradi urcite so suborom typu mpeg2, lebo to je format, ktory sa pouziva, ako zakladny pre vytvaranie vob suborov, co su vlastne subory, ktore obsahuju obrazovu stopu na dvd-ckach