tatiana007
28.01.08,18:08
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť knihu o jednoduchom účtovníctve? Takú pre úplných začiatočníkov, takú, kde je všetko od A-Z, jednoducho a zrozumiteľne vysvetlené? Ďakujem
nextone
28.01.08,17:11
Taký kurz ťa dnes nevyjde na draho..takže by som nekupovala knihu a zašla na kurz :o)
tatiana007
28.01.08,17:41
Na kurze som bola, chcela by som niečo ako osnovu, ako so všetkým začať...
boss800
28.01.08,20:08
Tatiana aj ja som sa s tym zaoberal. Lenze tych zakonov je vela a stale sa aktualizuju.Ak mam robit dobry biznis budem vsetky bloky,faktury odkladat nech to riesi nejaka uctovnicka.Ked budem sediet nad papiermi zarobim prd a papierovacky ma nebavia.-Ale kupil som si zaujimavu knihu PRIRUCKA PRE ZDANENIE PRIJMOV FYZICKEJ OSOBY. stala asi 670 sk.je paradna a su tam navody,priklady,zakony,a rady....
Petra29
28.01.08,20:10
Ja som začala s Jednoduchým účt. od Amálie Spitzovej a pokračovala v hľadaní na porade, a stále pokračujem:-)
tatiana007
29.01.08,15:31
Ďakujem vám za tie názvy kníh, pozriem sa po nich. Boss, tento môj prípad je taký, že priateľ si ide otvárať živnosť a ja by som mu mala robiť účtovníctvo. Učila som sa ho síce v škole, no to bolo také, že ani ma to veľmi nezaujímalo. Zaujímať ma to začalo, až keď ma postavil pred hotovú vec. Bola som aj na školení, bolo super, naučila som sa účtovať, veď základy som mala. A mňa taká papierovačka ja baví, len potrebujem vedieť, ako začať. Otvorí si živnosť a teraz čo?? Kúpim si program (ALFA je vraj výborný) a hneď budem zapisovať do denníka? Potrebujem takú osnovu, úplne od základu, je to také, ako keď zmením prácu, tiež ma tam neposadia a nepovedia: a teraz rob... Rozumieš mi? Chcela by som to robiť zodpovedne už od začiatku, mám rada v práci poriadok (a hlavne v hlave :) ). Tak ja píšem hlavne kvôli tomu. Aby ma niekto chytil na začiatku za ruku a viedol... :rolleyes: