osina
14.03.05,12:51
Prosím o radu pri vyplňovaní Hlásenia o vyúčtovaní dane.
Hlásenie ČASŤ II: tento oddiel chápem tak že sa tu vyčísli preplatok/nedoplatok ktorý vzniká tým či sme uhrádzali preddavky na daň resp. či sme ich uhrádzali v správnej výške. V mojom prípade sme uhradili preddavky za mes 10/04 dvakrát, čiže z toho titulu máme preplatok.
Ale kde sa v hlásení zohľaňujú rozdiely vyplývajúce z ročného zúčtovania, napr. mám zamestnankyňu na materskej má preplatok 6.200,- pretože pracovala len do júna. V hlásení za predchádzajúci rok sa tieto rozdiely uvádzali v časti III ako nedoplatok alebo preplat. pri konkrétnom zamestnancovi. Ako je to teraz?
Týmto prosím nejakú dobrú dušu o radu. Dik.
Aňuška
14.03.05,13:57
Teraz to už v Hlásení nie je. Neviem, z akého dôvodu sa pripravili o "bonzáčik",
komu bolo robené ročné zúčtovanie a kto by mal dať DP.
osina
14.03.05,14:04
Zaujímalo by ma kde sa tie preplatky/nedoplatky z roč. zúčt. budú vykazovať.
Na štvrťročnom prehľade o zrazených preddavkoch za 1.Q/05.
Vie mi to niekto potvrdiť?
petra:-)
14.03.05,14:11
Ano, výsledky ročného zúčtovania sa vykážu na štvrťročných prehľadoch.
osina
14.03.05,14:24
A ešte niečo, zamestnankyňa je na materskej dovolenke, z RZ jej vznikol preplatok 6.200,- Sk, túto sumu jej pošle zamestnávateľ na účet a o túto sumu potom zníži preddavky na daň v ďalších mesiacoch?
anka1
14.03.05,14:28
A ešte niečo, zamestnankyňa je na materskej dovolenke, z RZ jej vznikol preplatok 6.200,- Sk, túto sumu jej pošle zamestnávateľ na účet a o túto sumu potom zníži preddavky na daň v ďalších mesiacoch?
Áno, preplatok je pošleš na účet a o túto sumu odvedieš daňovému úradu nižšie preddavky na daň za daný mesiac, v ktorom si robila ročné zúčtovanie.