Laco2
28.01.08,19:53
Zdravím Vás vie mi niekto poradiť ak vymením pozemok za auto čo mám spraviť, podáva sa daň, započítava sa to do príjmu alebo ako vlastne je to.
Laco2
31.01.08,19:18
Hallóó vie tu niekto poradiť ?
Johanka
31.01.08,19:20
Zákon o dani z príjmov
§ 2
Základné pojmy

Na účely tohto zákona sa rozumie
...
c) príjmom peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a v čase plnenia alebo spotreby, a to podľa druhu, kvality, prípadne miery opotrebenia predmetného plnenia, ak tento zákon neustanovuje inak,
;)
Milan Benka
31.01.08,19:21
Predmetom dane je aj príjem dosiahnutý zámenou. Vaším príjmom je rozdie medzi hodnotou získaného majetku a hodnotou majetku, ktorý ste zamenili.
Laco2
31.01.08,19:26
príjem nebude žiadny pôjde to ako sa hovorí fifti fifti.
Milan Benka
31.01.08,19:32
príjem nebude žiadny pôjde to ako sa hovorí fifti fifti.

Čítajte pozorne


Zákon o dani z príjmov
§ 2
Základné pojmy

Na účely tohto zákona sa rozumie
...
c) príjmom peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a v čase plnenia alebo spotreby, a to podľa druhu, kvality, prípadne miery opotrebenia predmetného plnenia, ak tento zákon neustanovuje inak,
;)
Laco2
31.01.08,19:37
asi mám zlý predzápal, keď sa dohodneme napr. že cena pozemku bude 100- tisíc a cena auta tiež 100 - tisíc koľko bude daň. ?
Milan Benka
31.01.08,19:40
asi mám zlý predzápal, keď sa dohodneme napr. že cena pozemku bude 100- tisíc a cena auta tiež 100 - tisíc koľko bude daň. ?

Hodnotu auta a pozemku stanovíte "ocenené cenami bežne používanými v mieste a v čase plnenia alebo spotreby, a to podľa druhu, kvality, prípadne miery opotrebenia predmetného plnenia, ak tento zákon neustanovuje inak,"

Lepšie je použiť dve kúpno predajné zmluvy.
Johanka
31.01.08,19:43
asi mám zlý predzápal, keď sa dohodneme napr. že cena pozemku bude 100- tisíc a cena auta tiež 100 - tisíc koľko bude daň. ?
Príjem nie je to isté ako základ dane ...
Nemôžete sa dohodnúť na cene, musíte postupovať podľa citovaného ustanovenia Zákona o dani z príjmov ;).
Milan Benka
31.01.08,19:45
Na cene sa dá dohodnúť pri spomínaných kúpnych zmluvách. Aj keď aj to nie je nenapadnuteľné zo strany prípadnej kontroly DU.