miso2
28.01.08,19:58
Ahoj, zdedil som s bratom pozemok, ktorý vlastníme 1/2 na 1/2. Chceme ten pozemok rozdeliť na 3 časti: 1.časť - moja, 2.časť - jeho a 3.časť spoločná, ktorá bude využívaná ako komunikácia k pozemkom. Dá sa to realizovať v jednej darovacej zmluve s jedným vkladom do katastra? Ak je to možné v jednej DZ kto je darovaný a kto je darca? Na 3.časť - spoločnú komunikáciu treba napísať vecné bremeno a ak áno aké? Ďakujem
k.i.n.o.
28.01.08,19:49
Na rozdelenie pozemku - parcely musíte využiť služby geodeta, ktorý vypracuje geometrický plán, na základe ktorého správa katastra parcelu rozdelí na 3 menšie. Ty budeš vlastníkom jednej, brat druhej a tretiu parcelu si môžete ponechať v podielovom spoluvlastníctve - každý 1/2. Spoluvlastníctvo ti zaručí užívacie právo, čiže napr. právo prejazdu, keďže to bude prístupová komunikácia. Vecné bremeno tak nie je potrebné.
miso2
29.01.08,06:58
a v tej darovacej zmluve budeme spolu uvedený ako darca ja a brat nakoľko spolu vlastníme tú parcelu ? a obdarovaný už zvlášť ja pre moju časť pozemku a brat za svoju časť? Nenájde sa niekde vzor darovacej zmluvy kde darujú medzi sebou darca aj obdarovaný? Ďakujem
Gabi03
29.01.08,07:00
Načo darovaciu zmluvu? :D Chceš darovať pozemok sám sebe? Geodetovi poviete, že chcete pomerne rozdeliť jeden pozemok na 3 časti s novými parcelnými číslami. Či bude k tomu potrebovať nejaký dokument, určite ti povie, ale skôr by som povedala, že nie.
miso2
29.01.08,07:03
geodet to rozdelil len neviem či na vklad do katastra treba pred tým napísať nejakú zmluvu alebo len podpísať žiadosť o vklad
josh
29.01.08,08:04
dohodu o vysporiadani spoluvlastnictva
miso2
29.01.08,08:19
ďakujem za radu, nevie mi niekto poradiť kde nájdem vzor na dohodu o rozdelení spoluvlastníctva
miso2
31.01.08,08:09
Už som zohnal vzor na Dohodu o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti, dám to sem možno to niekomu pomôže:D