ludo70
28.01.08,20:01
Prosím o radu. Masér má denne napr. 10 príjmových dokladov /podotýkam: nie je povinný mať registračnú pokladňu/. Môže sa na konci dňa tento príjem spočítať a zaúčtovať pod jedným číslom?
daniek
28.01.08,19:03
nemôže
evina
28.01.08,19:06
Prosím o radu. Masér má denne napr. 10 príjmových dokladov /podotýkam: nie je povinný mať registračnú pokladňu/. Môže sa na konci dňa tento príjem spočítať a zaúčtovať pod jedným číslom?

Z čoho vychádzaš, že masér nie je povinný mať ERP?

93.04.10 Služby prispievajúce k telesnej pohode
ludo70
28.01.08,19:08
Z toho že má výnimku z dôvodu ZŤP.
Denda
28.01.08,19:11
Z toho že má výnimku z dôvodu ZŤP.
To je dosť podstatná informácia na správnu odpoveď.
Viac v tomto linku:http://www.porada.sk/t67184-p2-nevidiaci-a-prijmovy-doklad.html#post605799
evina
28.01.08,19:12
Z toho že má výnimku z dôvodu ZŤP.

Má to nejako na papieri, lebo priznám sa, že ja osobne o tom neviem, že by mohol mať výnimku z toho titulu...
ludo70
28.01.08,19:17
Vynimka tam je.
V uvedenom linku nie je odpoveď na otázku. Potrebujem vedieť, či je možné napr. nalepiť príjmové doklady za jeden deň na A4 a očíslovať ich jedným číslom. Všetko je príjem za masáže.
JankaO
28.01.08,19:20
Lenže v uvedenom linku nie je odpoveď na otázku. Potrebujem vedieť, či je možné napr. nalepiť príjmové doklady za jeden deň na A4 a očíslovať ich jedným číslom. Všetko je príjem za masáže.


áno môže
ludo70
28.01.08,19:23
No ale to sú zasa dva protichodné názory. Čím sa to dá podložiť? Veľmi to potrebujem vedieť.
JankaO
28.01.08,19:25
No ale to sú zasa dva protichodné názory. Čím sa to dá podložiť? Veľmi to potrebujem vedieť.


http://www.porada.sk/455794-post20.html
Denda
28.01.08,19:25
Vynimka tam je.
V uvedenom linku nie je odpoveď na otázku. Potrebujem vedieť, či je možné napr. nalepiť príjmové doklady za jeden deň na A4 a očíslovať ich jedným číslom. Všetko je príjem za masáže.
V uvedenom linku bolo aj táto odpoveď:

Do účtovníctva si vyhotovíte účtovný doklad so všetkými predpísanými náležitosťami na základe súhrnného pokladničného dokladu za obdobie, ktoré bude vychádzať z Vašich interných potrieb a stanovených podmienok.
ludo70
28.01.08,19:35
Denda, prosím jasnejšie, je to možné alebo nie, podľa teba?
Denda
28.01.08,19:41
Denda, prosím jasnejšie, je to možné alebo nie, podľa teba?
Podľa mňa je to možné.
evina
28.01.08,19:44
Denda, prosím jasnejšie, je to možné alebo nie, podľa teba?

Vypíšeš si prijímový doklad so všetkými náležitosťami podľa §10 zákona o účtovníctve na celkovú sumu všetkých príjmov z toho dňa-tu budeš mať číslo PPD a na A4 nalepíš všetky príjmové doklady. Tu by som odporučovala aspoň napísať ich poradové číslo...
ludo70
28.01.08,19:45
Vďaka za odpoveď.
vikinka
28.01.08,19:47
Osobne to robím u notára za over.podpisov tak isto,zrátam všetky jednotlivé PPD,vypíšem jeden za celý mesiac,označím a zaúčtujem jednou sumou,kontrola nemala výhrady.
evina
28.01.08,19:48
Vďaka za odpoveď. A je potrebné k tomu vypísať nejaký súhrnný príjmový doklad, alebo stačí keď bude denný príjem napísaný na uvedenom A4, kde sú ponalepované PD?

Je potrebné vypísať PPD. Tým PPD naplníš §10 zákona o účtovníctve:


§ 10 Účtovný doklad
1/ Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia
STRELEC
28.01.08,19:53
V uvedenom linku bolo aj táto odpoveď:

Do účtovníctva si vyhotovíte účtovný doklad so všetkými predpísanými náležitosťami na základe súhrnného pokladničného dokladu za obdobie, ktoré bude vychádzať z Vašich interných potrieb a stanovených podmienok.
Tento citát by som trocha doplnil o svoj poznatok:
- obdobný súhrný príjmový doklad - mesačné tržby z registračnej pokladne jedným dokladom do účtovníctva nebol nikdy pri kontrolách problém. Debata možno áno - problém nie.
- v podobnom prípade ale v inej činnosti sme museli (klient) v priebehu kontroly dopĺňať, z čoho sa to vlastne tento "denný PPD" skladá. Jednalo sa vlastne o linkovú prepravu osôb na pravidelnej trase mikrobusom.

Aj na základe druhej odrážky som toho názoru, že "denný PPD" áno, použil by som ho pre účely účtovníctva. K tomu by som mal ale nejakú pomocnú evidenciu tržieb. Napr. jednoducho v zošite: dátum xx, 9:15 - 10:20 250.-Sk , 11:00-12:00 300.-Sk
Alebo niečo obdobného. Fantázii sa podľa mňa nekladú, len to má byť prehľadné, či aspoň presvedčivé :)
ludo70
28.01.08,19:56
Mám to doteraz robené takto: Napr. 5 príjmových dokladov v istom dni mám nalepených na A4 a označené sú každý: napr P-026.
Takže, treba vypísať ďalší PPD?
STRELEC
28.01.08,19:57
Mám to doteraz robené takto: Napr. 5 príjmových dokladov v istom dni mám nalepených na A4 a označené sú každý: napr P-005.
Takže, treba vypísať ďalší PPD?
Kľudne môžeš nevypisovať ďalší PPD, ale budeš mať veľa položiek v peňažnom denníku.
evina
28.01.08,19:58
Mám to doteraz robené takto: Napr. 5 príjmových dokladov v istom dni mám nalepených na A4 a označené sú každý: napr P-005.
Takže, treba vypísať ďalší PPD?

Áno-súčet všetkých súm...teda máš 5 blokov po 200 tak PPD 1000, dáš mu číslo a príslušné podpisy, účel tržba zo dňa ... a k nemu pripni tú A4
Denda
28.01.08,19:59
Aj na základe druhej odrážky som toho názoru, že "denný PPD" áno, použil by som ho pre účely účtovníctva. K tomu by som mal ale nejakú pomocnú evidenciu tržieb. Napr. jednoducho v zošite: dátum xx, 9:15 - 10:20 250.-Sk , 11:00-12:00 300.-Sk
Alebo niečo obdobného. Fantázii sa podľa mňa nekladú, len to má byť prehľadné, či aspoň presvedčivé :)
Príklad internej potreby a stanovených podmienkach firmy.:)
ludo70
28.01.08,20:00
Nie, v peňažnom denníku mám jednú položku, P-026.
evina
28.01.08,20:02
Nie, v peňažnom denníku mám jednú položku, P-026.

To je o.k. To bude napr. ten jeden PPD, ktorý tvorí súčet tých Tvojich piatich prilepených na A4. Môže byť P-026, len treba zachovať chronológiu...