Denisa
28.01.08,20:25
Chcem sa spýtať, akú máte skúsenosť na daňových úradoch s podávaním ročných výkazov k DP vytlačených z MRP?
lenkak
28.01.08,19:47
záleží od DU,
v KN postačuje aj z MRP, v NZ, v NMnV poctivo prepisujem. Tam nezoberú žiadne tlačivo z mrp.
adinka55
30.01.08,13:16
Ja si vykazy naexportujem ako xml (tlacitko Do suboru) a potom to natiahnem do tlaciva na strankach danoveho riaditelstva a odtial to vytlacim a nemusim nic prepisovat. Skuste, uľahci Vam to pracu a hlavne usetrite kopu casu a nervov s prepisovanim.
STRELEC
30.01.08,13:47
záleží od DU,
v KN postačuje aj z MRP, v NZ, v NMnV poctivo prepisujem. Tam nezoberú žiadne tlačivo z mrp.
Prešov: výkazy som min. roku dával vo FormEdiku. Teraz sice vyzerajú skoro ako tlačivá, ale vyhovuje mi systém taký ako mám.
Tlačivá sú archivované vo vytlačiteľnej podobe (vrátane priznaní). ...

Mzdy: do FormEdiku prepisujem prehľady, ročné hlásenie. Sociálka a zdravotky všetko berú bez problémov. Teda vlastne - s ELDP boli nejaké problémy, ale netuším aké presne.
mysimis
30.01.08,13:56
Ja odovzdávam tlačivá vytlačené cez MRP či sú to daňové, príp. SP, ZP. Nikto nenamieta nič.
Andyke
30.01.08,17:46
Mne neakceptujú DPH z MRP. Údajne nedokážu naskenovať.
Tak poctivo prepisujem.
Zoltán Kovács
30.01.08,17:50
Mne neakceptujú DPH z MRP. Údajne nedokážu naskenovať.
Tak poctivo prepisujem.

Zo začatku aj mne oznamovali, že DPH priznanie nie je správne, ale odvtedy bola MRP aktualizovaná asi 8-10 krát a už to akceptujú.
Stefan2005
30.01.08,18:05
Ako vidieť z uvedených príspevkov, čo daňový úrad, to iný prístup. Len neviem pochopiť, keď výstup z toho istého programu na jednom DÚ dokážu naskenovať, na druhom nie.
No a najzaujímavejšie sa mi zdá skutočnosť, že rukou vyplnené priznanie nemôžu odmietnuť, hoci je x-krát nečitateľnejšie ako výstup z počítača. Potom telefonujú z DÚ, že na riadku xy aká to je hodnota....
est
01.02.08,16:58
Vykazy mi akceptuje Socialna aj zdravotna poistovna, danovy urad Svit konecne po upgradoch akceptuje aj priznanie DPH.
Dan z prijmov zatial vyplnam cez net na tlacivach drsr a potom prepisujem. O module dan z prijmov z MRP uvazujem, pretoze tlacivo B za rok 2007 este stale na drsr nie je k dispozícii..
mysimis
01.02.08,17:00
Uvedený modul na daňové priznania je super, načíta všetko z programu, dá sa urobiť aj kontrola. Rozhodne to uľahčí prácu.
jamis
01.02.08,17:50
Ozaj to občas záleží od Daňového úradu. Mne niekedy tlačivo z MRP zoberú a niekedy vyvolávajú, že treba prepísať na originál tlačivo, alebo aspoň vypísať na internete.
Neviem to pochopiť. Asi aj záleží na konkrétnej pracovníčke DÚ.
Raz som videla na DÚ originál tlačivo a keby ste videli ako bolo prepisované. A také im vyhovovalo.
Zoltán Kovács
18.03.08,12:38
Vraciam sa k téme výkazy z MRP. Práve som dotelefonoval s paňou z nášho DÚ. Odovzdával som ročné hlásenia o zrazenách preddavkoch, bolo ich asi 12. No a pri dvoch im scanner hlási neštandardný formát, a žiadajú podať nové. Ale zvyšných 10 asi je v poriadku.

Aké máte skúsenosti s ročným hlásením priamo z programu? Či má význam obrátiť sa na MRP a požiadať ich o korekciu?

Ďakujem za reakcie.
mysimis
18.03.08,12:42
Ja odovzádam roky všetky tlačivá na DÚ vytlačené z uvedeného programu. Je zaujímavé, že z 12 im nevyhovujú len 2 tlačivá. Skús ich znova vytlačiť a odovzdať - mohlo dôjsť k chybe pri tlačení /rozmazaná farba na čiarovom kóde/.
Zoltán Kovács
18.03.08,12:45
Ja odovzádam roky všetky tlačivá na DÚ vytlačené z uvedeného programu. Je zaujímavé, že z 12 im nevyhovujú len 2 tlačivá. Skús ich znova vytlačiť a odovzdať - mohlo dôjsť k chybe pri tlačení /rozmazaná farba na čiarovom kóde/.

Veď aj ja roky podávam tlačivá z programu a bolo v poriadku.

Len teraz rozmýšlam, že tie 2 boli za rok 2005 (po výzve na podanie - zabudol som podať), a či som zvolil správnú predlohu, ktorá bola platná v r.2005. Ostatné boli za r. 2007. Musím skontrolovať. Ale ďakujem za nakopnutie myšlienkových pochodov.;)
Antonia1
18.03.08,12:52
Vraciam sa k téme výkazy z MRP. Práve som dotelefonoval s paňou z nášho DÚ. Odovzdával som ročné hlásenia o zrazenách preddavkoch, bolo ich asi 12. No a pri dvoch im scanner hlási neštandardný formát, a žiadajú podať nové. Ale zvyšných 10 asi je v poriadku.

Aké máte skúsenosti s ročným hlásením priamo z programu? Či má význam obrátiť sa na MRP a požiadať ich o korekciu?

Ďakujem za reakcie.
Na našom DÚ neberú výkazy z MRP. Ja to robím tak, že si ich uložím do súboru v programe a potom ich na stránke DÚ vložím údaje zo súboru a vytlačím zo stránky DÚ.
Janiela
19.03.08,16:25
Ja si vykazy naexportujem ako xml (tlacitko Do suboru) a potom to natiahnem do tlaciva na strankach danoveho riaditelstva a odtial to vytlacim a nemusim nic prepisovat. Skuste, uľahci Vam to pracu a hlavne usetrite kopu casu a nervov s prepisovanim.

Prosím Ťa, adinka, ako to robíš? Ja to skúšam a nejde mi to. Nemám súbor xml, iba slx. Už mi niekoľko príloh vrátili a poviem Ti, že sa cítim maximálne trápne. Pripadám si neschopná.
katka50
20.03.08,05:42
Ja si vykazy naexportujem ako xml (tlacitko Do suboru) a potom to natiahnem do tlaciva na strankach danoveho riaditelstva a odtial to vytlacim a nemusim nic prepisovat. Skuste, uľahci Vam to pracu a hlavne usetrite kopu casu a nervov s prepisovanim.
Aj ja by som Ťa poprosila o presný postup-ako exportuješ z MRP údaje, lebo mne sa to nedarí. Nedáva mi možnosť v MRP vybrať si formát xml.Ďakujem
katka50
20.03.08,06:21
Nikto mi nevie poradiť?
Antonia1
20.03.08,06:39
Aj ja by som Ťa poprosila o presný postup-ako exportuješ z MRP údaje, lebo mne sa to nedarí. Nedáva mi možnosť v MRP vybrať si formát xml.Ďakujem
V programe MRP sa nastavíš na učtovný denník /výstupy/napr. výkaz ziskov a strát/vpravo dáš do súboru / uložiť/ súbor je potrebné uložiť do samostatného,prázdneho priečinka,ktorý si vytvoríš na disku napr. názov výkazy dole je názov súboru dám otvoriť. Pod tým je uložiť vo formáte : XML súbory/*.xml/ /vybrať na tom malom trojuholníku a nakoniec uložiť./
Potom na stránke DU si dám vyplnenie tlačív na internete. Otvorím tlačivo, ktoré chcem exportovať. Idem na poslednú stránku tlačiva kliknem na prehľadávať a nájdem si súbor, ktorý som si uložila a dám vloženie údajov zo súboru . Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
adinka55
20.03.08,06:49
V prvom rade musite mat najaktualnejsiu verziu, kde to maju zapracovane.
Ja mam verziu 5.30.500 (Pomoc-Aktualizacia programu alebo O programe)

Uvediem presny postup ako to robim:
1. Vystupy, vyberiem Suvahu alebo Vykaz ziskov a strat
2. nastavenu mam predlohu Suvaha 2007
3. zadam spravny datum t.j 01.01.2007-31.12.2007
4. stlacim tlacitko Do suboru a hned mi ponuka ulozenie v subore xml resp. je mozne si ho nastavit v Ulozit vo formate - ulozte si to na nejake miesto na disku alebo na pracovnu plochu
5. otvorim stranku danoveho riaditelstva www.drsr.sk, v Rychlych volbach otvorim Vyplnanie tlaciv na internete a vyberiem konkretne tlacivo
6. prejdem uplne na koniec konkretneho tlaciva a cez tlacitko Vyhladat si nastavim cestu k ulozenemu xml suboru
7. potom stlacim tlacitko Vlozenie udajov zo suboru - hodnoty su nacitane, skontrolujem, pripadne opravim, ak je hodnota na niektorom prepocitacom riadku zla, je ten riadok tusim oranzovy, ked nan 2x kliknete hodnota sa prepocita.
8. no a potom uz zostava len moznost tlace alebo ulozenia dokumentu do tlacoveho suboru

Dufam ze som na nic nezabudla.
katka50
20.03.08,06:51
Čo sa týka DÚ-to je mi jasné. Ja mám však problém v MRP. Vo výstupoch nemám /ako Ty píšeš/ účtovný denník, alebo výkaz ziskov a strát. Keď si odkliknem výstup-dá mi možnosť štvrťročný prehľad a ročné hlásenie-a tu mám hlásenie o dani za rok - export, ale max. rok 2004. Možnosť výberu súboru xml už vôbec nemám.
adinka55
20.03.08,06:54
Čo sa týka DÚ-to je mi jasné. Ja mám však problém v MRP. Vo výstupoch nemám /ako Ty píšeš/ účtovný denník, alebo výkaz ziskov a strát. Keď si odkliknem výstup-dá mi možnosť štvrťročný prehľad a ročné hlásenie-a tu mám hlásenie o dani za rok - export, ale max. rok 2004. Možnosť výberu súboru xml už vôbec nemám.

Sorry ja som pisala o uctovnictve, nie o rocnom ci kvartalnom prehlade zo miezd.
katka50
20.03.08,07:04
Aj tak ďakujem.
Antonia1
20.03.08,07:16
Čo sa týka DÚ-to je mi jasné. Ja mám však problém v MRP. Vo výstupoch nemám /ako Ty píšeš/ účtovný denník, alebo výkaz ziskov a strát. Keď si odkliknem výstup-dá mi možnosť štvrťročný prehľad a ročné hlásenie-a tu mám hlásenie o dani za rok - export, ale max. rok 2004. Možnosť výberu súboru xml už vôbec nemám.
Prepáč ja som myslela o účtovníctve nie ročne hlásenie z miezd.
Ja som vyexportovala len prílohu a to tak,výstupy/štvrťročný prehľad a hlásenie/Hlásenie o dani za rok príloha - export/ do súboru a uložiť
a na DU som dala tlač 3 strany media dáš prehľadávať najdeš si ten súbor čo si si uložila/ odošli a ďalej postupuj podľa návodu. Prvé dve strany som si vypísala.
Janinkaaa
22.03.08,08:45
A neskúšali ste vytlačiť Súvahu a Výkaz ZaS len z MRP a odovzdať na DU ?

Daňové priznanie už asi 3 rok vytlačím z MRP a na DU bez problémov.
Ale výkazy neakceptovali. Ale teraz sú už nové tlačivá, tak možno budú už akceptovať.
Janinkaaa
22.03.08,08:56
V prvom rade musite mat najaktualnejsiu verziu, kde to maju zapracovane.
Ja mam verziu 5.30.500 (Pomoc-Aktualizacia programu alebo O programe)

Uvediem presny postup ako to robim:
1. Vystupy, vyberiem Suvahu alebo Vykaz ziskov a strat
2. nastavenu mam predlohu Suvaha 2007
3. zadam spravny datum t.j 01.01.2007-31.12.2007
4. stlacim tlacitko Do suboru a hned mi ponuka ulozenie v subore xml resp. je mozne si ho nastavit v Ulozit vo formate - ulozte si to na nejake miesto na disku alebo na pracovnu plochu
5. otvorim stranku danoveho riaditelstva www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), v Rychlych volbach otvorim Vyplnanie tlaciv na internete a vyberiem konkretne tlacivo
6. prejdem uplne na koniec konkretneho tlaciva a cez tlacitko Vyhladat si nastavim cestu k ulozenemu xml suboru
7. potom stlacim tlacitko Vlozenie udajov zo suboru - hodnoty su nacitane, skontrolujem, pripadne opravim, ak je hodnota na niektorom prepocitacom riadku zla, je ten riadok tusim oranzovy, ked nan 2x kliknete hodnota sa prepocita.
8. no a potom uz zostava len moznost tlace alebo ulozenia dokumentu do tlacoveho suboru

Dufam ze som na nic nezabudla.


S U P E R !!!!
Normálne to funguje.
zuzanask
26.03.08,06:42
chcem sa spytat - ako je to zo zauctovanim odpisov v MRP jednoduche uctovnictvo - ked si vytvorim v pomocnej knihe DHM majetok a zadam tam odpisy tak mi ich dotahuje do Prehladu o dani z prijmu. ale nedotahuje mi ich do vykazu o prijmoch a vydavkoch do prevadzkovej rezie. ked ich zauctujem do prevadzkovej rezie v tom prehlade o dani z prijmu mi to hodi aj do prevadzkovej aj do odpisov. ako je to spravne?
Anja111
30.05.08,11:25
Vraciam sa k téme výkazy z MRP. Práve som dotelefonoval s paňou z nášho DÚ. Odovzdával som ročné hlásenia o zrazenách preddavkoch, bolo ich asi 12. No a pri dvoch im scanner hlási neštandardný formát, a žiadajú podať nové. Ale zvyšných 10 asi je v poriadku.

Aké máte skúsenosti s ročným hlásením priamo z programu? Či má význam obrátiť sa na MRP a požiadať ich o korekciu?

Ďakujem za reakcie.

Práve mi volali z DU, že mám prepísať na orginál tlačivo všetky odovzdané Hlásenia o zrazených preddavkoch za rok 2007, nakoľko im systém tlačiva z MRP WIN neberie... :D
Liptáčik
30.05.08,11:34
Ja som doteraz nemala problémy so ZP, SP, DÚ. Pokiaľ možno tlačím všetko z programu až na Výsledovku a Súvahu - tie som stále písala ručne. V marci som však mala pravú ruku v sádre a tak som zašla na DÚ - či zoberú. Povedali áno a ja - v duchu som si vyčítala, aká som bola v minulosti hlúpa, keď som ich prepisovala a s veľkou radosťou vytlačila a zaniesla. Teraz sa mi začínajú ohlasovať DÚ - že im nesedia údaje pri porovnávaní Výsledovky a Súvahy. Vzala som originál tlačivo a zisťujem, že majú pravdu. Obsah účtov je správny, ale riadok napr. 55 v originálnom tlačive má iný obsah ako r. 55 vo výstupe MRP. Takže teraz vysvetľujem klientom a prepisujem. No čo už.:rolleyes:
Anja111
30.05.08,11:41
Ja som doteraz nemala problémy so ZP, SP, DÚ. Pokiaľ možno tlačím všetko z programu až na Výsledovku a Súvahu - tie som stále písala ručne. V marci som však mala pravú ruku v sádre a tak som zašla na DÚ - či zoberú. Povedali áno a ja - v duchu som si vyčítala, aká som bola v minulosti hlúpa, keď som ich prepisovala a s veľkou radosťou vytlačila a zaniesla. Teraz sa mi začínajú ohlasovať DÚ - že im nesedia údaje pri porovnávaní Výsledovky a Súvahy. Vzala som originál tlačivo a zisťujem, že majú pravdu. Obsah účtov je správny, ale riadok napr. 55 v originálnom tlačive má iný obsah ako r. 55 vo výstupe MRP. Takže teraz vysvetľujem klientom a prepisujem. No čo už.:rolleyes:
Výborne... Ešte nech mi tak zavolajú aj za to, tak sa mám na čo tešiť... :eek:
lenkak
04.06.08,07:35
Ja som doteraz nemala problémy so ZP, SP, DÚ. Pokiaľ možno tlačím všetko z programu až na Výsledovku a Súvahu - tie som stále písala ručne. V marci som však mala pravú ruku v sádre a tak som zašla na DÚ - či zoberú. Povedali áno a ja - v duchu som si vyčítala, aká som bola v minulosti hlúpa, keď som ich prepisovala a s veľkou radosťou vytlačila a zaniesla. Teraz sa mi začínajú ohlasovať DÚ - že im nesedia údaje pri porovnávaní Výsledovky a Súvahy. Vzala som originál tlačivo a zisťujem, že majú pravdu. Obsah účtov je správny, ale riadok napr. 55 v originálnom tlačive má iný obsah ako r. 55 vo výstupe MRP. Takže teraz vysvetľujem klientom a prepisujem. No čo už.:rolleyes:

pozri si tému:
http://www.porada.sk/t76799-tlac-suvaha-vykaz-ziskov-a-strat-v-mrp.html
tu som písala ako sa dajú vytlačiť správne riadky.