pipera
28.01.08,21:43
pekny vecer..
riesim problem s odpisanim pohladavky...ide o firmu z Nemecka, ktora mi uhradila fakturu /zrejme poplatky isli omylom na ukor nas/, takze mi zaplatili o 2,6EURA menej...chcela by som preto tento zvysok odpisat..samozrejme nedanovo..problem je vsak inde:ako to riesit z hladiska kurzovych rozdielov..odpisem 2,6 EURa kurzom k 31.12..ale co so zvyskom?viem, ze to tu uz riesene bolo, ale v hre su dva protichodne nazory - jeden z MF SR - neriesit KR - druhy z nejakeho kosickeho DU - treba KR...takze??dakujem vopred
Zoltán Kovács
28.01.08,21:28
pekny vecer..
riesim problem s odpisanim pohladavky...ide o firmu z Nemecka, ktora mi uhradila fakturu /zrejme poplatky isli omylom na ukor nas/, takze mi zaplatili o 2,6EURA menej...chcela by som preto tento zvysok odpisat..samozrejme nedanovo..problem je vsak inde:ako to riesit z hladiska kurzovych rozdielov..odpisem 2,6 EURa kurzom k 31.12..ale co so zvyskom?viem, ze to tu uz riesene bolo, ale v hre su dva protichodne nazory - jeden z MF SR - neriesit KR - druhy z nejakeho kosickeho DU - treba KR...takze??dakujem vopred

Pri úhradách zo zahraničia skoro vždy banka stiahne svoje poplatky z poukázanej čiastky. A tá stiahnutá čiastka - poplatok je väčšinou aj na výpise uvedený. Účtovne to riešim tak, že pohľadávku uhradím celú v plnej výške (samozrejme s vyčíslením kurzového rozdielu), a ako samostatný pohyb zaúčtujem poplatok banke. Takto k 31.12. nemám neuhradené zahraničné pohľadávky.
pipera
29.01.08,11:15
dakujem za radu, ale problem je v tom, ze na vypise z dev.uctu zo slsp ten "strhnuty" poplatok uvedeny nemam...mam zaplatenu sumu a vedla klasika - poplatok v eurach, ktory ale nezodpoveda rozdielu medzi platbou, ktora mala prist a ktora prisla..takze sa svojim sposobom domnievam, ze islo o zrazeny poplatok..