apo
28.01.08,23:35
Predstavme si, že je 1.1.2009. Bežný jav, že na účte 211 máme 1 milión Sk a potrebujeme ich zameniť za Euro, ale fyzicky v pokladni nie je nič. (Je nám jasné, že sa to nepatrí ale podobné situácie sa vyskytujú.)

Mám zato, že tento milión SK by mal 1.1.2009 respektíve v inom dátume v limite danom zákonom odísť účtovným zápisom

261 / 211 1.000.000 SK,

a vrátiť by sme mali

211 /261 29.400 Euro.

Na základe čoho urobíme zápis 211 / 261 keď nie sú korunky a teda nebude ani Euro?

Bude niekoho zaujímať či prevod hotovosti z Sk na Euro prebehol fyzicky, alebo len formálne?

Ak má niekto skúsenosti ako to prebiehalo v iných čl. štátoch EÚ nech sa podelí o skúsenosti alebo ak má na to svoj názor nech sa oň podelí.

apo
horka
29.01.08,04:52
Daj ich 31.12. vybrat podnikatelovi ako ze si zobral pozicku alebo si mu splatila vklady ak mas nieco na 365
apo
29.01.08,10:26
Ozaj jednoduché riešenie. Vybrať ako pôžičku a v eurách vrátiť späť bude dobré, jednoduché a celkom aj čisté riešenie.

Aj takto sa musíme pripravovať na Euro, lebo v propagačných materiáloch takéto rady určite nebudú.:rolleyes:

Ďakujem.

apo
STRELEC
29.01.08,10:32
[quote=apo;626922]
....
Aj takto sa musíme pripravovať na Euro, lebo v propagačných materiáloch takéto rady určite nebudú.:rolleyes:
[/]
Ty si určite prvý, ktorý začal na Porade s prechodom na Euro. Čiže gratulujem:):)!
Prechod na Euro bude celoštátne podľa mňa riešený nejakými dodatkami, resp. jedným metodickým usmernením - všetky zložky majetku.
Len dúfam, že to vypáli lepšie, ako zdravotnícke hokusy-pokusy", DMV a podobné.
mandula
29.01.08,10:54
Ty si určite prvý, ktorý začal na Porade s prechodom na Euro. Čiže gratulujem:):)!
Prechod na Euro bude celoštátne podľa mňa riešený nejakými dodatkami, resp. jedným metodickým usmernením - všetky zložky majetku.
Len dúfam, že to vypáli lepšie, ako zdravotnícke hokusy-pokusy", DMV a podobné.

Už to tu bolo riešené, ale v tej kope príspevkov to asi ušlo pozornosti viacerých z nás. V príspevku č. 3 je aj rozsiahly informačný materiál ministerstva o prechode na euro

http://www.porada.sk/t70339-euro-zakony-vyhlasky-nariadenia-opatrenia-metodicke-pokyny.html?highlight=euro
apo
29.01.08,11:04
[quote=apo;626922]
....
Aj takto sa musíme pripravovať na Euro, lebo v propagačných materiáloch takéto rady určite nebudú.:rolleyes:
[/]
Ty si určite prvý, ktorý začal na Porade s prechodom na Euro. Čiže gratulujem:):)!
Prechod na Euro bude celoštátne podľa mňa riešený nejakými dodatkami, resp. jedným metodickým usmernením - všetky zložky majetku.
Len dúfam, že to vypáli lepšie, ako zdravotnícke hokusy-pokusy", DMV a podobné.

:DNepostrehol si recesiu v tom zmysle, že moja otázka je okruhu problémov ktoré sú celoštátne aktuálne ale celkom určite tento okruh problémov nebude riešiť žiadne metodické usmernenie. Takže gratuláciu neberiem.

apo