Andula111
29.01.08,06:05
Zdravím Vás, na jednej oslave som videla zákuosk, ktorý vizeral ako broskyňa. Bol veľmi chutný, ale pani ktorá ho piekla mi nechcela dať recept. Poradí niekto?
Ďakujem
anaman
29.01.08,08:25
recept je veľmi jednoduchý je to obyčajné piškótové cesto pečené v v polguľových formách kedysi sme na to používali malé naberačky, ktorým sme odstránili rúčky. Po upečení a vychladnutí spájaš plnkou dve takéto pologule spolu. trochu ich natieraš cukrovým roztokom s broskyňovou príchuťou a na jednu stranu len tak trošku "šmrncneš" potravinárskou farbou a potom opatrne pogúlaš v kryštálovom cukre "krupica" ale ten musí byť jemný, stopku urobíš z klinčeka a keď chceš aj list môžeš ho urobiť podľa chuti buď z cukrovej hmoty alebo marcipánovej, dáš prípadne do papierových košíkov a dobrú chuť!
Andula111
29.01.08,10:24
Takže ak som správne pochopila, tak to pečiem v naberačke? Alebo cesto naberačou vyklopím na plech? A aká má byť tá naberačka veľká?
anaman
29.01.08,11:46
Áno, presne tak, pečie sa v naberačkách. Keby si to chcela ako cesto z naberačky vyklopiť na plech tak by sa ti to roztieklo. Naberačky nemajú byť veľké ale také, aby keď spojíš dve spolu boli ako menšia broskyňa. Možno že dnes už zoženieš v obchode aj také formy neviem, ja mám svoje naberačky.
Marta V
29.01.08,12:11
V domácich potrebách sa dajú kúpiť furmičky na indiánky. V tých sa dobre pečie.
Andula111
30.01.08,11:00
Babenky, viem, že vyzerám ako dement, ale predsa ešte len jeden dotaz.
Ako vyzerá formička na indiánky? Rada chodím do obchodov s domácimi potrebami, ale formičku na indiánky som ešte nevidela, akurát tak formičku na úliky.
Vrelá vďaka aj za recept.
beba13
30.01.08,15:24
Tie broskyňové zákusky su super ja som ich dostala ked som sa vydávala boli v košíku ten bol tiež robení z piškotového cesta no vyzeralo to nádherne ale od tej doby som ich nejedla, ak budem mat čas tak ich podla tohoto receptu tiež vyskúšam.
osky
05.05.09,07:12
tak super.konecne som sa dopatrala k tomuto receptu,lebo aj ja by som si rada naplnila svoj kosik-tortu takymi broskynami.
dakujeme..........:)
ivka70
05.05.09,07:29
osky
16.05.09,19:21
Broskyne nepecene, bez formiciek.
z tejto davky mi vyslo 21 broskyn

upecieme si bledu piskotu z 5 vajec

/vajcia vyslahat s 2 salkami cukru na penu,pridame 4 salky polohr.muky,1prasok do peciva, 1 salka oleja,2 salky mlieka,spolu dobre vyslahame mixerom a upecieme pevnu piskotu/ peciem na 160 stupnov na spodnej mriezke,cca hodinu.

plnka:
1 maslo vymiesame s praskovym cukrom/od oka/ na krem.
uvarime si velmi husty puding z 2 vanilkovych pudingov/napr.zlaty klas/ a 4 maxim.5 dcl mlieka.nechat vychladit.
potom po lyziciach zaslahavat do masloveho zakladu.v inej nadobe vymixovat jeden 3,5 dcl-trovy poharik broskynoveho kompotu,uplne na jemno,skoro na stavu-ako pyre a BEZ SUP!!!
potom rozdrobime piskotu,pridame maslovy krem,rozmixovany broskynovy kompot a marhulovy dzem/nesmie chybat,doda peknu farbu a dobre ochuti-dame od oka/.hmota nemoze byt riedka,ale ani sucha,musi byt skoro ako plastelina,vlacna a nelepi sa,velmi dobre drzi a vyborne sa z nej tvaruje.je dobre nechat to trochu odstat v chladnicke/cez noc/.

z tejto hmoty/ma oranzovkastu farbu/ si vymodelujeme broskyne/vygulame si v rukach gulky a na spodu trosku vyuzime medzi dlanami do tvaru broskyn,na vrchu malickom vytlacit malu jamku/.
nechame stuhnut v chladnicke aspon hodinu a potom farbime:
rozpustime si trosku cerveneho bretonu v 2 -3 pol.lyziciach vody a pridame trosku prask.cukru.rozmiesame na sirup.
potom porobime po gulkach flaky stetcom namocenym v sirupe a porostierame prstami tak nepravidelne,na sposob broskyn.stuhnut v chladnicke a hotove obalime v cukre,ako v povodnom recepte.miesto stopky zapichnut klincek.

obmena:
rovnako si vymodelujeme jablcka,ale nafarbime si ich stetcom nie len sem tam,ale cele na cerveno alebo zeleno.potrebujeme preto trosku viac sirupu a nesmie byt taky vodovy,do roztoku s farbou dame trochu viac cukru ako pri broskyniach.neobalujeme v cukre,nechame len stuhnut v chlade a zapichneme klinceky.
Miru
17.05.09,11:03
Baby v CZ dostať kúpiť formičky na gule , ja ich používam aj na vianočné perníkové gule na stromček,cez týždeň budem mať trošku čas ,tak vám sem hodím link .kde to zohnať a aj neaké foto.
babka - ježibabka
17.05.09,11:17
[QUOTE=osky;1044634]Broskyne nepecene, bez formiciek.
z tejto davky mi vyslo 21 broskyn

upecieme si bledu piskotu z 5 vajec

Dobrý nápad. Nakoľko nemám formičky a môj recept z časopisu je skorej ako linecké cesto, tak niekedy vyskúšam. A poradím Ti vylepšenie farbiva. Namiesto farby daj práškový nápoj Bolero. Vylepší to vôňu aj chuť zákuska.
babka - ježibabka
17.05.09,11:22
Baby v CZ dostať kúpiť formičky na gule , ja ich používam aj na vianočné perníkové gule na stromček,cez týždeň budem mať trošku čas ,tak vám sem hodím link .kde to zohnať a aj neaké foto.
Mirka, tomuto budem aj ja rada, lebo momentálne syn chodí (dočasne) na Moravu, tak by mi to tam pohľadal
Kazu
17.05.09,13:45
Formičky na gule som kúpila v Bratislave v obchode s cukrárskymi pomôckami na Meličkovej.
Miru
17.05.09,15:49
DominikaDominika
18.05.09,11:25
tu máte : pokukajte, poobjednávajte a pečte s láskou
a k formičkám z Meličkovej len toľko ,že majú ploché dno a tie moje nie ,robila som v nich aj túto tortu

Mirka, tá torta je jednoducho "úžasná", si veľmi šikovná. ;) Aké farbivá-potravinárske farby (značka) si používala na zafarbenie?
Miru
18.05.09,15:57
používam gelové farby od wiltonu, dostať aj v peceniehrou sk, však pokukaj linky ktoré som dala , nájdeš tam všetko základné vybavenie, nech sa darí