Odin
29.01.08,08:03
mal by som napad zo zalozenim dizajnerskej firmi co by zariadovala byty a domy.som maliar a vyznam sa v stavebnictve.vôbec nemam ponatia ako nato,ale velmi rad by som ocenil važ nazor.nemam to skusit,alebo je to dobry napad a mal by som to vyskusat?dakujem za vas nazor.
hanelie
29.01.08,07:08
určite by som to vyskúšala, veď to dokonca súvisí s tvojou prácou
prídeš vymaľovať byt a môžeš zároveň ponúknuť dizajnérstvo, pomôže ti dobrý SW,
Braňo
29.01.08,07:10
áno, určite skús. zaujímavé by mohli byť hlavne dodávky "na kľúč".
KvetkaK
29.01.08,07:11
Aj môj názor je, aby si to vyskúšal. Myslím, že o také služby ktoré ponúkaš, bude záujem.
Odin
29.01.08,07:17
prosim o radu ake prve kroky by som mal spraviť?mam zivnosť,ale zalozim si s.r.o. mam strach s neuspechu,ale ten kto mysli na prehru je napoli porazeny.na dizajnersku firmu potrebujem velky financny zaklad?
hanelie
29.01.08,07:24
SW - ale nemám poňatia o cenových reláciach, na začiatok stačí / teda samozrejme notebook /
nadviazať spoluprácu s výrobcami nábytku, doplnkov ap.
Odin
29.01.08,07:33
prepacte ale neviem co je to sw.
hanelie
29.01.08,07:36
SW - software - program, ktorým navrhuješ rôzne variacie nápadov
nextone
29.01.08,07:40
SW - ale nemám poňatia o cenových reláciach, na začiatok stačí / teda samozrejme notebook /
nadviazať spoluprácu s výrobcami nábytku, doplnkov ap.

Asi by som zvolila aj notebook aj normálny PC vzdľahom na rozlíšenie a veľkosť obrazovky...ale to by mal dobrý dizajnér vedieť...Návrhy na notebooku sa dajú len veľmi ťažko robiť :)
hanelie
29.01.08,07:44
:)
Odin
29.01.08,08:22
chcel by som sa spytat co je to sw?
Braňo
29.01.08,08:24
chcel by som sa spytat co je to sw?

Odin, v ôsmom príspevku si dostal odpoveď.
Odin
29.01.08,08:38
dakujem .na zaciatok sa musim dat do kontaktu s dizajnerom a potom spolu vymysliet co dalej.zaujimal ma vas nazor nato.
Braňo
29.01.08,08:48
Ahááá, takže chceš založiť dizajnérsku firmu, ale zároveň zháňaš dizajnéra. No to bude ťažšie.
Odin
29.01.08,09:34
ano ja viem,ale co je dnes jednoduche?mozno by niaka dizajnerka mala zaujem.kto nevyskusa nevie.dakujem za nazor.
misomiso
29.01.08,12:08
Aha - uz je zahada vyriesena. Ja som sa zlakol, ze naozaj chces zalozit nejake "studio:)" intereieroveho dizajnu. Neber to v zlom, ale ak robis hrube gramaticke chyby a nevies, co se SW, tak by to bolo pre Teba asi velke susto.

Ak si sikovny maliar a mas chut do prace, nemozes mat problem. Na Tvojom mieste by som zalozil skor maliarsku firmu. Ak mase nejake vyssie ambicie, skus sa orientovat n a solventnu klientelu (vysoka kvalita poskytovanych sluzieb podmienkou), a nadviaz spolupracu s architektmi a dizajnermi. Sikovnych remeselnikov je u nas nedostatok. Ak sa vyznas a navyse by si vedel zohnat a ustrazit aj par zamestnancov, tak mas vyhrate.
tatrovka
29.01.08,15:01
Povedal by som, ze najskor by bolo dobre sa inspirovat uspechmi inych podnikatelov a potom "riesit" detaily ako je vybavenie ZL a pod..
Najviac chyb sa spravi z nevedomosti .. Dnes uz clovek, ktory vie citat, nemusi take chyby robit..
Ked chces, pozri na instinktzabijaka.sk
miroslav491
01.02.08,09:12
hm,, na začiatku si sa pýtal, či je nutne mat vela penazi, moja odpoved je že na vsetko treba mat peniaze. v tvojej branzi vsak je dôlezitejsie mat "dizajnersku dusu" ak vise čo tym myslim, peniaze sa zozelu lahko ale ak nemas "dusu" v tomto biznise su ti peniaze na "piXX"
a rozhodne by si to mal skusit, ak nemas neake skusenosti alebo kvalifikaciu skus si najisť neakeho partnera s ktorym by sa ti začinalo o mnoho lahsie.... vela zdaru