mysimis
29.01.08,10:21
Potrebujem overiť DIČ jedného dodávateľa /nie IČ DPH/. Kde by bolo možné toto overiť?
KvetkaK
29.01.08,09:23
To tu už bolo raz rozoberané, a ja mám dojem že DIČ sa nedá overiť.
Johanka
29.01.08,09:24
Nedá sa overiť, len dosť dobre nechápem na čo je dobré overenie DIČ v prípade , ak nie je platiteľ DPH ...
mysimis
29.01.08,09:27
Hneď odôvodním: zahraničný partner žiada overiť DIČ!
STRELEC
29.01.08,09:34
Pokiaľ na tom zahraničný partner trvá a je záujem mu vyhovieť, treba dať stručnú žiadosť na DÚ. Potvrdia, či uvádzané DIČ zodpovedá pridelenému DIČ danej firmy. V stručnej žiadosti má byť:
- nacionálie firmy vrátane preverovaného DIČ
- stručný dôvod žiadosti, napr. uzatvorenie zmluvy, akceptácia zahraničnej objednávky a pod.
Johanka
29.01.08,09:35
On si chce overiť Vaše DIČ ?
mysimis
29.01.08,09:37
Nie je to naše DIČ, ale je to DIČ jedného dodávateľa. Ja viem, že je to postavené na hlavu. Zaslali sme e-mailom oznámenie, že firma nie je platiteľom DPH, priložili sme registračnú kartičku z DÚ.
STRELEC
29.01.08,09:48
Nie je to naše DIČ, ale je to DIČ jedného dodávateľa. Ja viem, že je to postavené na hlavu. Zaslali sme e-mailom oznámenie, že firma nie je platiteľom DPH, priložili sme registračnú kartičku z DÚ.
Predpokladám, že kartička - DIČ je overiteľný doklad. Čo keby ste dali notársky overiť doklad - kartičku? Považoval by to onen zahraničný špekulant za dostatočné.
Alebo sa teda obrátiť na DÚ. Tam je určite minimálne 7-dňová lehota.
mysimis
29.01.08,10:04
Ďakujem Strelec za radu, skúsim počkať na odpoveď a ak im nestačí kartička budeme musieť žiadať DÚ, aby nám vydal doklad o platnom DIČ.