majkla
29.01.08,11:17
chcela by som sa spýtat,idem robit rocne zuctovanie dane jednemu zamestnancovi, ktory ma viac zamestnavatelov.Doniesol mi uz udaje z ostatných firiem, ale v jednej mu nechtiac v dvoch mesiacoch uplatnili nezdanitelne minimum./pritom si ho uplatnuje v nasej firme kde ma podpisane aj vyhlasenie/Ako to mám v MRP programe dat aby mi spravne vypocitalo dan/v kolonke nezdanitelne min. pri vypocte mam zvysit hodnotu nezdanitelneho minima o tie 2 mesiace?/.
katkaj
29.01.08,10:28
chcela by som sa spýtat,idem robit rocne zuctovanie dane jednemu zamestnancovi, ktory ma viac zamestnavatelov.Doniesol mi uz udaje z ostatných firiem, ale v jednej mu nechtiac v dvoch mesiacoch uplatnili nezdanitelne minimum./pritom si ho uplatnuje v nasej firme kde ma podpisane aj vyhlasenie/Ako to mám v MRP programe dat aby mi spravne vypocitalo dan/v kolonke nezdanitelne min. pri vypocte mam zvysit hodnotu nezdanitelneho minima o tie 2 mesiace?/.

Odpočítateľná položka je v sume 95.616,-. Viac sa uplatniť nemôže. Takže v ročnom zúčtovaní sa dá sumárna odpočítateľná položka v sume 95.616 a nedoplatok ktorý vyjde zamestnancovi sa zrazí z výplaty
majkla
29.01.08,15:31
takze tu odpocitalnu polozku co ma navyse neuvaddam nikde?
katkaj
29.01.08,15:37
takze tu odpocitalnu polozku co ma navyse neuvaddam nikde?

Nie neuvádzaš, počas roka sa stala chyba že sa uplatnila v niektorom mesiaci dvakrát a preto sa v RZD všetko napraví a uplatní sa len nezdaniteľná časť v zákonnej sume 95.616
lenkak
29.01.08,20:19
takéto chyby sa riešia práve v RZ.