Don Corleone
29.01.08,12:35
cafte poradaci,

chcem sa popytat na ake ucely mozno pouzit 427 - ostatne fondy. Nejake prakticke pouzitie by ma dost potesilo.. alebo odkaz na nejaku mudru literaturu, web..

dakujem
ala13
01.04.08,15:20
aj mna presne toto dnes trapi.
laur12
26.04.08,20:14
prakticky sa to da pouzit len na pokrytie straty minulych rokov. alebo straty vo forme vysledku hospodarenia v schvalovani.

tvori sa len pri rozhodnuti valneho zhromazdenia. ked tak rozhodli, asi vedeli preco, ale skutocny realny a hlavne prakticky dovod nevidim.

tvori sa zasadne zo zisku po zdaneni. a z nicoho ineho. :)
betka
26.04.08,21:20
Doplním, že ich môžem využiť i na zvýšenie ZI (419), ostatných KF (413), na sociálne účely.
Ďalej sa môžu využiť na výdavky o kt. sa účtovalo do nákladov (427/688)...
mon722
25.05.08,15:28
prosim Vás mohol by mi niekto povedať čo sa menilo ohladom tohto znenia resp. aspon odkaz kde to najdem hlavne co sa tyka tej sumy z coho sa pocita tych 0,5% a od coho je závisla pozerala som v Zákone o soc. fonde ale tam to neje tak napisane od coho je zavisla:
Zákon o sociálnom fonde umožňuje tvoriť sociálny fond aj ďalšími príspevkami, ktoré nie sú povinným prídelom na ťarchu nákladov, a to:

prídel do sociálneho fondu vo výške sumy potrebnej na poskytnutie príspevkov na úhradu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancov.
Táto suma však nesmie prekročiť výšku 0,5 % zo súhrnu miezd zúčtovaných zamestnancom na výplatu v bežnom roku, z ktorých sa zisťuje priemerný zárobok pre pracovno-právne účely. Výška tejto sumy pre tvorbu je závislá od počtu zamestnancov, ktorí dochádzajú do zamestnania a späť, pričom ich priemerný zárobok nepresahuje výšku 7 000 Sk a ich skutočne vynaložené náklady na dopravu do zamestnania a späť s výnimkou mestskej dopravy sú najmenej 200 Sk mesačne.
laur12
15.06.08,10:57
si mimo temy, socialny fond sa neuctuje na 427 ostatne fondy.

zakon o socialnom fonde neovladam, ale je tu jeho plne znenie na hlavne stranke porady kliknes na prislusny zakon.

toto sa mi ale javi velmi stare, lebo 7000 ako priemerna mzda v case, ked je 8100 minimalna mzda, sa mi zda nepravdepodobne.

cize hlasujem, ze odpoved na tvoju otazku znie nie.