pepsikova
29.01.08,12:05
Pred necelým mesiacom mi nainštalovali antivírusový system NOD32,stiahnutý z internetu a teraz o 4 dni mu uplynie 30dňová skúšobná doba..môžem ho odinštalovať a potom nainštalovať znova na 30dní?..predtým som mala Avast ale spomaľoval mi pc a zakúpiť v obchode NOD32 momentálne nemôžem..
poradí niekto?..ďakujem
Chobot
29.01.08,11:26
Pred necelým mesiacom mi nainštalovali antivírusový system NOD32,stiahnutý z internetu a teraz o 4 dni mu uplynie 30dňová skúšobná doba..môžem ho odinštalovať a potom nainštalovať znova na 30dní?..predtým som mala Avast ale spomaľoval mi pc a zakúpiť v obchode NOD32 momentálne nemôžem..
poradí niekto?..ďakujem

Hmm...:rolleyes:

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.

Doplnenie a oprava:
Podľa skúseností iných užívateľov nižšie sa to tak dá do určitej verzie programu.
VladoaKatka
29.01.08,11:40
Ja mám NOD 32 každé dva roky zaplatím, mám bez problémov PC a pravidelne sa aktualizuje sám. Neni ten poplatok až taký neznesiteľný, aby sa oplatilo riskovať, denne mám desiatky nevyžiadaných e-mailov, spam-ov.

mimotemyto by boli bezsenné noci, keby sa mi zrútilo všetko kvôli dvom tisíckam.
STRELEC
29.01.08,11:44
Hmm...:rolleyes:

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.
Chobot
29.01.08,11:51
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.

Asi vie z registrov odstrániť tú info. Mne takto rozhasil komp Alcohol120%, keď som nainštaloval trial verziu, po skončení trial obdobia som ju odinštaloval a chcel nainštalovať znovu. Zamrzlo to, a nešlo ani dokončiť inštaláciu ani odinštalovať to, čo už bolo nainštalované. Jedine tvrdým vymazaním adresára, ale už som viac neskúšal inštalovať. Medzitým som už reinštaloval OS, ale požívam radšej iný napašovací soft.

Skús a opýtať kamaráta, ako to obchádza, ak to nie je jeho How-Know.
Jurho
29.01.08,13:42
Hmm...:rolleyes:

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.
Samozrejme, že to funguje......
OS sys.nemusiš odinstalovat...
jednoducho po 30 dnoch das Start/Ovl.panely/Pridat-ubrat programy - odinstaluješ NOD, (vycisti aj registre) /resetne sa komp/ a stiahneš novú inštalačku, resp.ho jednoducho nainštaluješ - a funguje normálne - aj s aktualizáciami databází, upozorňovaní....
GABO
29.01.08,14:16
Takúto skúsenosť ako kolega vyššie mám aj ja (aj keď NOD32 zakúpený máme). Neviem ako to je pri nových verziach resp. kompletne celom balíku (NOD32 Anti., Firewall a Spyware), tam to odskúšané nemám. Každopádne autorovi threadu odporúčam vyskúšať si sám...pôvodnú inštaláciu odstráň cez ovládací panel / pridaj a odstráň programy, PC reštartni a skús novú inštaláciu...uvidíš potom výsledok ;).
lepka
29.01.08,14:29
Je mi veľmi ľúto ale ono to v registroch ozaj zostane a 30 dňová verzia nefunguje znova(aspoň u mňa to nešlo),ale na stránkach Eset majú veľmi zaujímavú možnosť v čase núdze si dať otestovať antivirákom PC aj bez zakúpenia programu ale domnievam sa,že je tiež dočasná,lebo licenciu na NOD mám a mienim prejsť na ich novší produkt,už to má svokor ESET Smart Security a je to super vymakané :cool:
lepka
29.01.08,14:36
a ozaj Eset má novú verziu od novembra 2007 namiesto NOD 32 2.7 má verziu NOD 32 3.0 a ak máš kúpenú licenciu v čase jej platnosti, je stiahnutie tohto Upgrade zdarma a má lepšie nastavené rozhrania a zaplátaných viacej dier
MAISI
29.01.08,14:42
Ja mám skúšobnú verziu stiahnutú už cca rok a vždy po 30 dňoch ma upozorňuje, že používam verziu už napr 6 dní po limite. Mám verziu odinštalovať alebo zakúpiť. Samozrejme, že odinštalujem. Mám ale stiahnutú tú pôvodnú, teda prvý krát stiahnutú neaktualizovanú, túto potom spustím znova nainštalovať a hlási mi to, že asi nie je aktualizovaná. Ale to nevadí, ono keď budeš pripojená na internet, tak sa pochvíli bude aktualiziovať na najnovšiu verzii. Šlape mi to takto už dlho a pekne sa zakaždým aktualizuje sama automaticky.
Chobot
29.01.08,14:48
Ja mám skúšobnú verziu stiahnutú už cca rok a vždy po 30 dňoch ma upozorňuje, že používam verziu už napr 6 dní po limite. Mám verziu odinštalovať alebo zakúpiť. Samozrejme, že odinštalujem. Mám ale stiahnutú tú pôvodnú, teda prvý krát stiahnutú neaktualizovanú, túto potom spustím znova nainštalovať a hlási mi to, že asi nie je aktualizovaná. Ale to nevadí, ono keď budeš pripojená na internet, tak sa pochvíli bude aktualiziovať na najnovšiu verzii. Šlape mi to takto už dlho a pekne sa zakaždým aktualizuje sama automaticky.

A máš skutočne vždy aktualizovanú verziu databázy vírusov?

Len pre overenie - pozri sa prosím ťa na číslo verzie vírusových databáz u teba a porovnáme to s mojou, ktorá je kúpená verzia.
chlap
29.01.08,17:20
Dovoľujem si poznamenať, že Eset NOD32 Antivirus 3.0 sa dá jednoducho zakúpiť cez internet, pričom jeho cena je 1.490,- Sk za rok ..... teda menej, ako jedny normálne topánky ..... alebo inak povedané, stojí 125,- Sk mesačne.

Stojí Vám to za tú robotu spojenú s inštalovaním a odinštalovaním každý mesiac ?
durisovad
29.01.08,19:19
Ja som zaplatila 2235 Sk na dva roky, to je 93 korun na mesiac. Nerobila by som experimenty so stahovanim na cierno.
STRELEC
29.01.08,20:25
a ozaj Eset má novú verziu od novembra 2007 namiesto NOD 32 2.7 má verziu NOD 32 3.0 a ak máš kúpenú licenciu v čase jej platnosti, je stiahnutie tohto Upgrade zdarma a má lepšie nastavené rozhrania a zaplátaných viacej dier
Na základe Tvojho príspevku (vďaka za info!!) som sa bol samozrejme pozrieť na stránku ESET-u. Už si tú novú variantu stiahol??
kolicok
29.01.08,20:35
Samozrejme, že sa to tak robí.Po 30 dňoch sa odinštaluje a znova sa stiahne z internetu a znova nainštaluje 30 dňová verzia.Tak to funguje.
MAISI
30.01.08,06:19
Chobot, veruže mám vždy aktualizovanú verziu, veď každý krát ako sa aktualizuje, potom napíše- Vaša verzia bola aktualizovaná na číslo ..... A by ste sa čudovali, že tiež mi nežiaduce hádže do nevyžiadaných e-mailov a spam-ov. Teraz medzi sviatkami toho bolo akurát dosť - toho nevyžiadaného. Ale záleží na každom, ako sa rozhodne. Fakt to tak funguje.
Stefan2005
30.01.08,06:44
Samozrejme, že sa to tak robí.Po 30 dňoch sa odinštaluje a znova sa stiahne z internetu a znova nainštaluje 30 dňová verzia.Tak to funguje.

Áno, robí sa to tak. Ale to ešte neznamená, že je to v súlade s licenčnými podmienkami danými firmou Eset:

"Pred zakúpením antivírusového systému NOD32 si môžete nekomerčne vyskúšať testovaciu verziu programu na dobu 30 dní od inštalácie. Po tejto dobe si môžete program zakúpiť alebo ho musíte odinštalovať."

Kto si toto vykladá tak, že môže roky neobmedzene inštalovať a odinštalovať daný produkt, prosím, je to jeho vec.

Ale to, že to vôbec funguje, pokladám skôr za veľkorysosť firmy ESET. A to aj tým, že odinštalátor korektne a úplne (teda včítane zápisov do registra) odinštaluje predchádzajúcu verziu, a nezanecháva zbytkové "svinstvo" na našom počítači....
Praktik Market
30.01.08,06:54
Z mojich skúseností je najlepší Norton antivírus a kvôli ochrane počítača sa oplatí investovať každý rok do toho. Licencia je na rok.
lepka
30.01.08,14:44
"Stiahla"!!! a vyzerá to na pohľad trochu ináč,zdá sa mi že sa to častejšie updatuje a našlo mi to už nejaké svinstvo,o ktorom zatiaľ nikto nevie čo to robí, diagnostikovať to diagnostikuje iba ESET ale nelieči,mne to poškodilo FAT tabulku disku,samé sa to modifikuje a replikuje všade,tak že keď si dáta stiahnem na kľúč stiahnem aj vírus.Takže musím si dať preformátovať disk a tým pádom Zbohom moje dáta.
lepka
30.01.08,14:53
mimotemy a mimochodom som tiež strelec a určite nie váhavý 2.12.:D
Jaguár
30.01.08,21:38
Avast ti určite nemohol spomaľovať tvoj systém, pretože NOD32 by ti ho musel spomaľovať ešte viac, keďže je to robustnejší program a zaberá aj viac oper. pamäte ako Avast.
Možno, že si mala vtedy príliš veľkú fragmentáciu harddisku, príp. máš málo operačnej pamäte.
Čo sa týka samotného programu NOD32, môžem ti potvrdiť, že opätovne preinštalovať môžeš verziu 2.70, pri novších je výsledok dosť neistý, keďže autori programu nechcú len tak zadarmo poskytovať aktualizácie databáz.
Preto ti odporúčam, ak chceš mať istotu, že ti budú aktualizácie fungovať nainštaluj si spomínanú 2.70.
STRELEC
31.01.08,05:29
"Stiahla"!!! a vyzerá to na pohľad trochu ináč,zdá sa mi že sa to častejšie updatuje a našlo mi to už nejaké svinstvo,o ktorom zatiaľ nikto nevie čo to robí, diagnostikovať to diagnostikuje iba ESET ale nelieči,mne to poškodilo FAT tabulku disku,samé sa to modifikuje a replikuje všade,tak že keď si dáta stiahnem na kľúč stiahnem aj vírus.Takže musím si dať preformátovať disk a tým pádom Zbohom moje dáta.
Zdá sa , že som sa sekol trocha v pohlaví :):). Virtuálne je ten rozdiel len asi takýto : stiahol / stiahla. "Nevirtuálne" mi to prepáč. Ďakujem.

NOD funguje spoľahlivo a jeho spúšťanie robím ozaj len raz za čas. Upgraduje sa sám, obnovuje si databázu sám.... tak si predstavujem, že to má fungovať. Licencia sa len raz za dva roky predlžuje. Preto teraz je to vlastne prvý zásah, čo mám urobiť - stiahnutie / nestiahnutie novej verzie. Ono by sa to upgradovalo automaticky, keby išlo len o verziu. Čiže ide o novú vec a to ja radšej ešte počkám. Pozriem si ešte viry.cz a podobné. Hoci ESET je podľa mňa záruka kvality.
zabenka
31.01.08,14:28
A CCleaner je dobrý? Ja keď prejdem s ním, už mi nič nenájde ani Adware, ani spybot. Môžem ich odinštalovať? Mám ešte kúpený NOT32.
subard
31.01.08,18:47
Ja som mal tak isto dlho skusobnu NOD32 30-dnovu verziu ale teraz so si kupil 2 rocnu a zodpovedne mozem povedat ze je rozdiel, 30 dnova nie je uplna, teraz nemam ziadny problem
Katabaticky
31.01.08,21:55
1. Avast jej urcite komp zahltil lebo je to bordel od skupinky amaterov ktory si nevie uvolnovat pamat pocas behu programu ...a nod ano cize s nodom nema nikto problem pracovat na normalnom kompe aj pocas diagnozy pri avaste sa to v podstate neda...
2. nod je bordel sam o sebe a ak spoliehate len nanho ste naozaj hlupi(upravene po upozorneni uzivatela chlap) uskoprsi a naivni...
3. ako tu uz spominal kolega skuste sa poinformovat na system firmy symantec corp. s nazvom Norton Antivirus (pripadne 360 )
4. Firma este poskytovala svoje produkty zadarmo formou plnohodnotnej 30 dnovej trial verzie a to bezplatne cize moze to clovek instalovat a odinstalovavat kolko chce im je to fuk je to ich vola pretoze licencia je vyhoda len v pohodlnosti(ked zanedbame kolko pliagy sa vam moze dostat do kompu kym stiahnete aktualizaciu po novej reinstalacii aj ked to sa da obist zalohovanim poslednej virovej databazy ktoru ste mali aktualne...)
5. preinstalovat vam to nejslo preto lebo tieto pravidla platili po verziu 2.7
od versie 2.7x sa politika spolocnosti eset zmenila a uz je mozne pouzivat free verziu iba po dobu 30 dni

fu je to strasne dlhe tak citatelom ktory sa dostali az na tento riadok gratulujem :)
chlap
01.02.08,07:16
.....
2. nod je bordel sam o sebe a ak spoliehate len nanho ste naozaj hlupi uskoprsi a naivni........

Fajn, že si vyjadril svoj názor na nás. Ale niektorým ľuďom to môže pripadať ako urážajúce --- aj keď v zmysle zásad asertivity máš právo vyjadriť svoj názor.



mimotemy ...... a ďakujem za skontrolovanie shell32 ..... nepomohlo to -- už na to kašlem.
Katabaticky
02.02.08,01:53
ok dakujem za upozornenie slovo odstranene...
asertivita odtial potial... ;)

PS: nevzdavaj to poslem ti zajtra mozno neskor este jeden navod ako to spravit bez shellu ak to nezaberie tak uz nic... chyba je bud v shelli alebo postupe :)
STRELEC
02.02.08,05:46
Fajn, že si vyjadril svoj názor na nás. Ale niektorým ľuďom to môže pripadať ako urážajúce --- aj keď v zmysle zásad asertivity máš právo vyjadriť svoj názor.
mimotemy ...... a ďakujem za skontrolovanie shell32 ..... nepomohlo to -- už na to kašlem.
Len trocha doplním názor : ..... také negativistické "osobné vyjadrenia" potom môžu zabiehať do vzájomných osobných atakov a to brzdí, alebo aj možno zruší u niektorých ľudí efektívnu komunikáciu. Nevravím, že v tomto konkrétnom pôvodnom príspevku. Je to ostatne aj tak trochu narušenie pravidiel hry.

Dovolím si poďakovať súčasne za Vaše, vidno že fundované príspevky (nielen v tejto téme) - zas som sa o niečo dovzdelal a poprosím súčasne o radu, kto máte s tým skúsenosti :

Niekoľko rokov užívam na viacerých PC NOD. Ide to samo a funguje asi dobre, lebo nemám problémy. Nerád veci mením, pokiaľ fungujú a nevyžadujú opravy, úpravy a tak ... Pozrel som do NOD-u a ono sa to automaticky neupgradovalo. Laicky sa domnievam, že teda nejde o rozšírenú novú verziu, ale vlastne o nový program.
Odporúčate mi naň prejsť??? Alebo odporúčate radšej vyčkať???
Ďakujem za prípadné názory, odporúčania.
Stefan2005
02.02.08,07:00
... Pozrel som do NOD-u a ono sa to automaticky neupgradovalo. Laicky sa domnievam, že teda nejde o rozšírenú novú verziu, ale vlastne o nový program. ....

K tomuto by si mohol prípadne pridať trocha info: čo vlastne používaš, na čo sa vlastne neupgradovalo...

Ak máš na mysli upgrade z 2.7 na 3.0 tak to nerobí automaticky, treba si stiahnuť verziu 3.0 a nainštalovať - prechod zdarma (funguje s rovnakými prístupovými heslami)...
Ak chceš prechod z 2.7 (3.0) na Smart, za to si treba priplatiť...
Prešli sme z 2.7 na 3.0, po vypršaní licencie prejdeme na Smart. Ako vravíš, nemeníme to, čo nám bez problémov funguje a sme s tým spokojní...
STRELEC
02.02.08,07:18
K tomuto by si mohol prípadne pridať trocha info: čo vlastne používaš, na čo sa vlastne neupgradovalo...

Ak máš na mysli upgrade z 2.7 na 3.0 tak to nerobí automaticky, treba si stiahnuť verziu 3.0 a nainštalovať - prechod zdarma (funguje s rovnakými prístupovými heslami)...
Ak chceš prechod z 2.7 (3.0) na Smart, za to si treba priplatiť...
Prešli sme z 2.7 na 3.0, po vypršaní licencie prejdeme na Smart. Ako vravíš, nemeníme to, čo nám bez problémov funguje a sme s tým spokojní...

Ďakujem!!! Presne to som potreboval vysvetliť, poradiť. Rada by si ozaj zaslúžila poďakovanie bodíkom, ale Richard stále berie túto tému ako hobby. Neviem prečo! Jeden čas sa mi zdá, že bolo tu možné prideliť bodík. Ale to nie je až také dôležité.
Napríklad to pre mňa nie je žiadne hobby. PCčka mám na prácu a nie na hry. Aj z obavy pred zavírením mám v prac. zmluvách, že hry na PC byť nesmú, detto programy či s inštaláciou alebo bez a tak.
Dôležitá je pre mňa info, ako to mám, môžem urobiť. A tak to veru urobím aj ja. Mám verziu 2,7 (teraz som sa pozrel) . A na ten Smart tiež prejdem po vypršaní terajšieho obdobia. Neviem ale doked to je, lebo už asi 2x - 3x som kupoval používanie na dva roky. To presne neviem. Skrátka - počkám na upozorňovací, ponukový mail a potom sa to vybaví.
Ďakujem ešte raz!!
dubak138
02.02.08,12:10
Pred necelým mesiacom mi nainštalovali antivírusový system NOD32,stiahnutý z internetu a teraz o 4 dni mu uplynie 30dňová skúšobná doba..môžem ho odinštalovať a potom nainštalovať znova na 30dní?..predtým som mala Avast ale spomaľoval mi pc a zakúpiť v obchode NOD32 momentálne nemôžem..
poradí niekto?..ďakujem

Áno je to možné ho znova odinštalovať nainštalovať znova, ten to typ programu neni taký že si ho počítač pamatá že raz už tam bola skúšobná verzia. Ale ked kúpiš Nod 32 tak taktiež masíš každý rok platiť licenciu na obnovenie čo je asi 1500 sk.
Katabaticky
02.02.08,13:14
Ak chcece zamedzit zavireniu nezakazujte iba hry a samovolnu instalaciu programov vo firme ale obmedzte aj pristup na internet ...

napr povolte pristup zamestnancom len vramci podnikovej siete ktora je od internetu urcite chranena firewallom externym pripadne bridge pc
a tym zamedzite akekolvek rizika... v tomto pripade nemusite mat ani antivirovy program co sa pocitacov tyka... ludsky faktor vsak zlyhat moze vzdy...
pripadne ak nieje mozne obmedzit vsetkych da sa nastavit pristup len na urcite servery ako mail servery pripadne stranky ktore povazujete za doveryhodne...

treba zodpovednost a system a viry nemaju sancu :cool:
Katabaticky
02.02.08,13:17
Áno je to možné ho znova odinštalovať nainštalovať znova, ten to typ programu neni taký že si ho počítač pamatá že raz už tam bola skúšobná verzia. Ale ked kúpiš Nod 32 tak taktiež masíš každý rok platiť licenciu na obnovenie čo je asi 1500 sk.

poprosil by som uzivatela aby v buducnosti cital celu diskusiu kym bude duplikovat pripadne negovat uz zodpovedane otazky...

Nod si totiz po sebe cisti registre do verzis 2.7 vratane po nej novsie uz nie cize sa neda preinstalovat po vyprsani trial verzie...
IVEB
02.02.08,14:57
A ešte mi prosím povedzte , ktorú verziu 3.0 Nod si mám stiahnuť 32 alebo 64 bitovú ?
dubak138
02.02.08,19:09
poprosil by som uzivatela aby v buducnosti cital celu diskusiu kym bude duplikovat pripadne negovat uz zodpovedane otazky...

Nod si totiz po sebe cisti registre do verzis 2.7 vratane po nej novsie uz nie cize sa neda preinstalovat po vyprsani trial verzie...
kamarád všetko sa dá len to treba vedieť:D
dubak138
02.02.08,19:10
A ešte mi prosím povedzte , ktorú verziu 3.0 Nod si mám stiahnuť 32 alebo 64 bitovú ?

ja som skúšal obidve verzie ale to chceš stiahnúť asi ten nový nod Eset pojde ti len 32 bitová
Zolo
02.02.08,20:12
A ešte mi prosím povedzte , ktorú verziu 3.0 Nod si mám stiahnuť 32 alebo 64 bitovú ?
To závisí v prvom rade od verzie operačného systému - ak je OS 32 bitový, tak 64 bitové programy tam samozrejme nepobežia, naopak, ak máš 64 bitový OS, pobežia obe verzie, ale potom už je škoda nevyužiť aj ostatné programy 64 bitové (aj keď ich ešte nie je až tak moc:))
Chobot
02.02.08,21:18
kamarád všetko sa dá len to treba vedieť:D

Tak prečo sa nepodelíš so skúsenosťami?:rolleyes:
Katabaticky
02.02.08,21:25
lebo nevie o com trepe...

a za dalsie ... my sa tu bavime o legalnych zalezitostiach... po verzi 2.7 uz niejje mozne to preinstalovat bez cistenia registrov a tempu cize je to nelegalna instalacia software-u :rolleyes:

PS: a neda sa vsetko... a samozrejme ze sa toto da vsetci ktory tu odpovedame k veci to vieme ale je to uz nelegalne...
dubak138
03.02.08,18:51
lebo nevie o com trepe...

a za dalsie ... my sa tu bavime o legalnych zalezitostiach... po verzi 2.7 uz niejje mozne to preinstalovat bez cistenia registrov a tempu cize je to nelegalna instalacia software-u :rolleyes:

PS: a neda sa vsetko... a samozrejme ze sa toto da vsetci ktory tu odpovedame k veci to vieme ale je to uz nelegalne...
asi tak nejako
chlap
03.02.08,20:51
asi tak nejako

mimotemy Iba pre info ..... namiesto týchto troch slov, ktorými si chcel vyjadriť súhlas s príspevkom a ktoré znamenajú nový príspevok, sa na PORADE používa kliknutie na "Súhlasím" v pravom dolnom rohu príspevku, s ktorým súhlasíme
dubak138
04.02.08,20:04
Ja som zaplatila 2235 Sk na dva roky, to je 93 korun na mesiac. Nerobila by som experimenty so stahovanim na cierno.
na čierno to nestahuješ je to len skúšobná verzia aby si sa rozhodla či to kúpiš alebo nie
RendezVouz
04.02.08,22:59
Nová verzia NOD32 sa dá nainštalovať len na skúšobnú dobu 30 dní. Po uplynutí skúšobnej doby ti prestane fungovať. Preinštalovať sa dala len staršia verzia NOD32 2.70.39. Ta sa ešte stále nachádza na ich internetovej stránke. Keď chceš
zdarma program daj si naspať Avast Home Edition. Ja ho mám nainštalovaný a som s ním spokojný. Vôbec mi nebrzdí počítač. Buď máš slabú operačnú pamäť alebo máš defragmentáciu disku. Keď chceš program zdarma daj si naspať Avast Home Edition, alebo si zakúp riadne NOD32.:)
pepsikova
06.02.08,12:46
Chcem sa poďakovať vám všetkým za vaše rady a názory..bola som sa pýtať v predajni na originálnu legálnu verziu NOD32,ale je momentálne pre mňa veľmi drahá,ale predavač mi doporučil dočasne si stiahnuť ANTIVIR AVIRA Workstation..takže dočasne som nainštalovala túto verziu a NOD si kúpim v priebehu ..ak dovtedy náhodou nezrušia vírusy a podobný bordel..prajem naďalej ochotu poradiť a pomáhať..
Katabaticky
06.02.08,21:48
virusy bohuzila nezmiznu nikdy :)

a je tu nova tema aky antivirovy program tak si tam cez odkazy pozri ako skoncila Avira v testoch ;)

a preco si nakoniec nenainstalovala teda trialverziu NODa ?
vrazda
07.02.08,18:16
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.

Dása to obíst musis mat Fix a potom to fičí ako hodinky ja to mam a ide to.
pepsikova
08.02.08,05:30
Nakoniec to vyriešil za mňa môj sused,vyhodil Aviru a dal tam Avast...lebo vraj nádej ,aby zmizli vírusy,nie je žiadna..Avast pracuje a chráni,akurát že mi na Opere vyhadzuje okno "chybová konzole", ..teda neviem,čo to je,lebo tomuto už vôbec nerozumiem..ale Mozilla ide bez problemov,aj všetko ostatné...
)dakujem..
Leonid
09.02.08,18:23
Starú verziu treba odinčtalovať,resetnúť PC a nainštalovať novostiahnutú 30 dňovú do PC.Funguje to tak 3 roky.
dadek
17.02.08,19:56
omg ja mam crack na nod32 veria 3 a nemam to na 30 dni ale do konca zivota :):):):):)
IVEB
18.02.08,15:54
Nainštalovala som si novú verziu NOD 32 3.0 , ktorý má okrem antivírovej ochrany aj ochranu proti spyware. Môžem mať zároveň nainštalovaný aj Spybot - SD Rezident - teda aktívnu rezidentnú ochranu ? Nebudú sa návzájom tieto dva programy biť ? Zatiaľ nemám s tým problém .
Katabaticky
28.02.08,00:38
Dása to obíst musis mat Fix a potom to fičí ako hodinky ja to mam a ide to.


omg ja mam crack na nod32 veria 3 a nemam to na 30 dni ale do konca zivota :):):):):)

Toto je diskusne forum
www.porada.sk
a bavime sa tu v legalnych sferach ;)

cize vase oba nelegalne postupy su sice funkcne aj ked vo vasom pripade by som sa pozrel do zdrojaku toho Fixu aj Cracku na toho krasneho Backdoora ;)

Neodporucam na Eset stahovat akekolvek fixy, cracky, free accouty a ine "vylepsovaky" stretol som sa s mnohymi funkcnymi ale iba s jednym bez vedlajsich ucinkov ;)
sthruska
28.02.08,05:55
A za tie peniaze čo pýta Eset to určite nestojí!!!
Zoltán Kovács
28.02.08,06:06
Trošku mimotemy, ale mám otázku: WIN XP mi hlási, že nenašiel antivírusová ochranu napriek tomu, že mám aktívny Eset Smart Security s automatickým updateom. Kde môže byť chyba?
Stefan2005
28.02.08,06:20
Trošku mimotemy, ale mám otázku: WIN XP mi hlási, že nenašiel antivírusová ochranu napriek tomu, že mám aktívny Eset Smart Security s automatickým updateom. Kde môže byť chyba?

Neviem z akého dôvodu, ale niečo podobné sa stalo aj mne; bolo treba znova zdať login/heslo...

P.S. resp. neprestavil si náhodou systémový dátum? V tom prípade dať aktuálny a reštartovať...
Zoltán Kovács
28.02.08,06:21
Neviem z akého dôvodu, ale niečo podobné sa stalo aj mne; bolo treba znova zdať login/heslo...

Zaujímavé, odo mňa nepýta login a heslo. A bez problémov ide aj update.
Zoltán Kovács
28.02.08,07:08
Po reštartovaní pc už nemám ten problém. :confused:
Katabaticky
28.02.08,07:24
stane sa su veci mezdi nebom a zemou a veci vo Windowsoch :D:D:D
Stanislav 1975
28.02.08,08:47
Toto je diskusne forum
www.porada.sk (http://www.porada.sk)
a bavime sa tu v legalnych sferach ;)

cize vase oba nelegalne postupy su sice funkcne aj ked vo vasom pripade by som sa pozrel do zdrojaku toho Fixu aj Cracku na toho krasneho Backdoora ;)

Neodporucam na Eset stahovat akekolvek fixy, cracky, free accouty a ine "vylepsovaky" stretol som sa s mnohymi funkcnymi ale iba s jednym bez vedlajsich ucinkov ;)
mimotemy JA ANI NEVIEM, čO TO JE ZAč TIE FIXY, CRACKY A POD- V žIVOTE SOM TIE SLOVá NEPOčUL:)
Stevo5
28.02.08,09:30
Ja tiež používam NOD32. Nezaťažuje systém, je rýchly a v novej verzii má aj antispam, firewal. Predtým v.2.7, teraz trial 3.0. Inštalujem si to z DVD ktoré je ku PC Revue. Každý mesiac si odinštalujem NOD32 a nainštalujem si to znova z nového DVD. Funguje výborne, automaticky sa aktualizuje. S preinštaláciou nie je problém.
Marína
06.03.08,17:32
Poraďte, prosím. Odskúšala som 30-dňovú verziu ESET Smart security. Dnes som ju odinštalovala, pretože po 25. dňom sa prestala aktualizovať. Nedala sa aktualizovať ani "ručne". Dnes som stiahla na odskúšanie ESET NOD 32. Neviem prečo mi stiahlo v angl. verzii. Dá sa nastaviť iný jazyk? Je vhodné(potrebné) k nemu inštalovať ešte aj nejaký ďalší program na ochranu(Spybot, AdAware a pod.)? Ak sa rozhodnem pre jednu z ESET verzií, ktorú si mám vybrať(kúpiť)?
Stefan2005
06.03.08,17:55
Poraďte, prosím. Odskúšala som 30-dňovú verziu ESET Smart security. Dnes som ju odinštalovala, pretože po 25. dňom sa prestala aktualizovať. Nedala sa aktualizovať ani "ručne". Dnes som stiahla na odskúšanie ESET NOD 32. Neviem prečo mi stiahlo v angl. verzii. Dá sa nastaviť iný jazyk? Je vhodné(potrebné) k nemu inštalovať ešte aj nejaký ďalší program na ochranu(Spybot, AdAware a pod.)? Ak sa rozhodnem pre jednu z ESET verzií, ktorú si mám vybrať(kúpiť)?

1. Ak chceš slovenskú jazykovú verziu, treba si ju zvoliť na stránke eset.sk/download/testovacia verzia - výber jazykovej verzie.

2. Eset NOD32 je "nižšia trieda" ochrany - prakticky antivír. Smart Security je komplexnejšie zabezpečenie počítača.

3. V pripade voľby NOD32 sa doporučuje ešte ďalšia ochrana PC.

4. Viď odpoveď 2 - cenový rozdiel minimálny, úžitková hodnota neporovnateľne vyššia.
Marína
06.03.08,18:15
Ďakujem Štefan. Ešte by som rada vedela ako mám postupovať. Odinštalovať NOD32 a znova nainštalovať slov. verziu? Tá mi však asi kvôli zápisu do registrov nepôjde, však? Čo mi doporučuješ ešte k NOD32 doinštalovať?
Stefan2005
06.03.08,18:41
Ďakujem Štefan. Ešte by som rada vedela ako mám postupovať. Odinštalovať NOD32 a znova nainštalovať slov. verziu? Tá mi však asi kvôli zápisu do registrov nepôjde, však? Čo mi doporučuješ ešte k NOD32 doinštalovať?

Podľa mojich skúsenosti sa NOD korektne odinštaluje, preto by som doporučil najprv odinštalovať anglickú a potom nainštalovať slovenskú verziu.

Osobne by som doporučil už spomínaný SpyBot (a zapnúť aktívny rezidentný modul) a ďalej staršiu free verziu Kerio firewall-u. Ad-Aware nemusí bežať rezidentne (tieto funkcie sú asi v platenej verzii), občas ho ale treba spustiť.
Marína
06.03.08,18:53
Ďakujem Štefan. Dám na tvoje rady.
Dodatok: Kerio som zatiaľ nestiahla, pretože sa mi ho určite nepodarí nastaviť tak, aby bol z neho aj úžitok. Ktorý iný free firewall použiť namiesto Keria?
Meggi 1
06.03.08,20:47
Ďakujem Štefan. Dám na tvoje rady.
Dodatok: Kerio som zatiaľ nestiahla, pretože sa mi ho určite nepodarí nastaviť tak, aby bol z neho aj úžitok. Ktorý iný free firewall použiť namiesto Keria?
Marína, keď sa rozhodneš pre Eset Smart Security, ten obsahuje už aj firewall.
Marína
06.03.08,20:55
Meggie, ja viem, musela som ho však odinštalovať(dôvod som uviedla vyššie) a kým budem mať čas ho kúpiť, musím zaplátať diery. Hádam stačí aj ten, čo obsahuje windows.
Meggi 1
06.03.08,21:09
Meggie, ja viem, musela som ho však odinštalovať(dôvod som uviedla vyššie) a kým budem mať čas ho kúpiť, musím zaplátať diery. Hádam stačí aj ten, čo obsahuje windows.
Aha...ja som myslela, že firewall chceš zároveň spolu s kúpou NOD.
Kým som nemala ESET SS, mala som NOD a tiež len firewall z Windows. Hoci počítačoví experti radia mať aj iny firewall než len Windowsový. (Mne postačil aj ten ;))
Marína
06.03.08,21:15
Zatiaľ bude musieť aj mne.:rolleyes:
sthruska
07.03.08,05:42
//Ak sa rozhodnem pre jednu z ESET verzií, ktorú si mám vybrať(kúpiť)?
ESET Smart security.
pavel9
23.03.08,13:16
Pekný deň.
Prečítal som si vaše príspevky ohľadom antivírusového programu NOD 32.
Ja som mal nainštalovanú legálnu PANDU. Po asi 5 rokoch som sa rozhodol pre testovaciu verziu NOD32 Smart Security.No a našlo mi to zopár červov, ktoré hodil do karantény. Určite, ako každý AV, má výhody aj nevýhody.



Ale prečo vám píšem je to, že poniektorí sa chválite vlastne tými "craknutými " riešeniami, vlastne kradnete duševné vlastníctvo tvorcov programu. Neviem ako by sa vám páčilo, keby niekto používal váš program,na ktorom sa "trápite".
To fakt vám "pomôže" v živote tých pár desiatok korún mesačne, čo "ušetríte" a vlastne miniete bez mihnutia oka na cigarety, kávu, možno aj koňak?
Som zhrozený, ako sa viete znížiť k niečomu takému a vlastne ešte to dáte aj na túto stránku.
Česť všetkým poctivcom!
duves
24.03.08,05:05
To fakt vám "pomôže" v živote tých pár desiatok korún mesačne, čo "ušetríte" a vlastne miniete bez mihnutia oka na cigarety, kávu, možno aj koňak?
Som zhrozený, ako sa viete znížiť k niečomu takému a vlastne ešte to dáte aj na túto stránku.
Česť všetkým poctivcom!
No fuj, taketo dačo sa deje?:D

Ocuj Pavel9, moralizujes? Co tak ist pri vsetkom softe ako posledne obdobie je pri dvd filmoch za 49 ci 59 Sk. Oficialny producenti z toho nie su nadšení. Ale kto by dnes dal za dvd film 10x tolko.
Stevo5
24.03.08,06:45
Súhlasím s duves. A čo morálna stránka výrobcov programu? Cena za zakúpenie programu je pomerne vysoká. Ale je taká aká je - prečo ale nútia toho poctivca čo si to zakúpi platiť znova vysokú sumu za možnosť update.
Férové by bolo ak si niekto program zakúpi, mal by mať možnosť ho trvale používať, prípadne upgrade len za mierny poplatok.
Ak to tak nie je, tak nech sa nedivia - pri príjmoch bežného človeka. ...
Stefan2005
24.03.08,09:41
Myslím si, že všetky úvahy o moralizovaní na stránkach Porady sú zbytočné, stačí si prečítať etiketu porady...

Tým vôbec nechcem povedať, že cena programov alebo filmov a hudby je pre našincov prijateľná, ale iba to, že ich vysoká cena ešte nie je dôvodom na nelegálne využívanie. Veď potom by sme mohli argumentovať i tým, že i cena Mercedesov, Jaguárov, .... je pre nás neprijateľná, tak si ich začneme (bezplatne) vypožičiavať.

Ale moja reakcia smeruje teraz najmä k tomu, že keď sa niekto obráti s problémom poradiť ohľadne softvéru, tak apriori predpokladám, že ten softvér má legálne zakúpený a že môžem vylúčiť chyby spôsobené napr. cracknutou verziou, vypršaním trial-obdobia, a pod.
zahor
25.03.08,22:07
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.

:eek: no asi by som vymenil kamarata.... po vyprsani 30 denneho "trialu" nastastie program bezi v plnom zneni (bez funkcnych obmedzeni a vzdy to tak bolo) s drobnou chybickou a to ze nestahuje aktualizacie (ano aj na to urcite existuju cesticky) ale tymto "pozicanim" loginu a hesla vlastne okrada teba lebo si si to zaplatil. pokial eset nezacne viazat software na hardware ...tak sa tomu "poziciavaniu" neda zabranit. v praxi by to ale sposobovalo viac problemov ako uzitku. ak ste si vsimli pri kupe updatu dostavate len login meno a heslo na server a ziadne seriove ci nieco podobne a upgrade na vyssie verzie v pohode funguje bez dodatocnych nakladov.
trevis
26.03.08,19:24
v tej 2.7 verzii je to nasledovna polozka v registroch

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Eset\Nod\CurrentVersio n\Info\View_CLSID
duves
26.03.08,19:32
Software vers. iny tovar.
Niekedy mam dojem, ze ak by napr. konfekcia predavala tovar podobne ako softwerove firmy, tak by nam iba ukazali vrecko nohavic a vrchnu cast saka. A podla toho by sa mal clovek rozhodnut, ci to kupi, alebo nie.
Stefan2005
27.03.08,06:12
Software vers. iny tovar.
Niekedy mam dojem, ze ak by napr. konfekcia predavala tovar podobne ako softwerove firmy, tak by nam iba ukazali vrecko nohavic a vrchnu cast saka. A podla toho by sa mal clovek rozhodnut, ci to kupi, alebo nie.

... alebo by nohavice a sako na 30-60 dní bezplatne dali do užívania a po uplynutí tejto doby by sme boli povinní ich zakúpiť alebo vrátiť....

Znie to ako utópia, ale niekde to aj funguje. Napr. v USA nie je problém po týždni užívania vrátiť napr. mountain bicycle ale dokonca i plavky - stačí prehlásiť že nám proste nesadli, necítime sa v nich dobre a vrátia plnú cenu...

Takže vždy je to vec pohľadu a prístupu...
Change
27.03.08,10:04
No mas niekolko moznosti.BUd si preinstalovat OS co mi pride trochu zle riesenie kvoli antivirusu preinstalovavt OS :) alebo si vycistit registre co ale vyzaduje uz aku taku skusenost s PC pretoze sprtat sa a mazat v registroch bez hlavo moze mat dost zle nasledky.Alebo si zakupit licenciu co pre uplne normalneho uzivatela bohuzial nieje malo.Alebo si nainstalovat iny freewarovi antivirus.Myslim ze Avira v celku este nieje zla a vo free verzii ma dokonca aj online updatovanie a v celku je spolahliva aj ked samozrejme free verzia je free a nikdy to nebude full ale ja hu pouzivam a nemal som snou neake starosti aj co sa tika zatazenia sistemu.Alebo si stiahnut antivirus cracknuty ale to by som ti taktiez neodporucal kedze je to ako kupovat si uz kradnute auto od zlodejov.Mozes cakat ze ti ho ukradnu zase. V tomto pripade mozes cakat ze v crackovanom antivirusi uz budu priamo neake zabudovane... :)Cize ako najednoduchsie riesenie v tvojom pripade vidim zmenu ativirusu za neaky freeverovi.Tak ci onak najlepsi antivirus je zdravi rozum pri browsovani a stahovani na internete...Je kopu stranok ktore sa venuju problematike antivirusov kde su aj porovnania a recenzie ktory si vybrat atd atd..Nod32 a kaspersky su podla mna momentalne najlepsie antiviraky ale za kvalitu sa bohuzial plati....
duves
27.03.08,12:24
... alebo by nohavice a sako na 30-60 dní bezplatne dali do užívania a po uplynutí tejto doby by sme boli povinní ich zakúpiť alebo vrátiť....

Znie to ako utópia, ale niekde to aj funguje. Napr. v USA nie je problém po týždni užívania vrátiť napr. mountain bicycle ale dokonca i plavky - stačí prehlásiť že nám proste nesadli, necítime sa v nich dobre a vrátia plnú cenu...

Takže vždy je to vec pohľadu a prístupu...
Ano, viem o tom.
Ked som v roku 98 kupoval prvykrat PC do domacnosti a chcel som nejake hry, tak som predajcovi vravel, ze chcem zapozicat hru a podla toho uvidim, ci to kupim, alebo nie (napalovacky boli drahe, tadial cesta neviedla). Myslim, ze u nas existuje pekne vychcany distributorsky system. Tak nech si trhnu.
janok5
31.03.08,12:35
Aviru používam 4 roky, je spoľahlivá a veľmi rýchla čo u iných antivírov nebadať. Aj aktualizácie sú na dobrej úrovni.
janok5
31.03.08,12:38
600 Sk za Aviru ročne nie je až tak veľa.
janok5
02.04.08,06:58
apropo, tí ktorí antivír vyvíjajú sa Vám veselo hrabú v dokumentoch.
Leonid
28.05.08,15:23
Áno,ja tak robím dlho.Ba skoro stále.:)
janok5
21.08.09,13:15
Okrem iného NOD 32 crack sa chová voči systému deštruktívne odpaľuje procák nikedy aj základnú dosku alebo BIOS.
bobino38
24.08.09,04:45
Okrem iného NOD 32 crack sa chová voči systému deštruktívne odpaľuje procák nikedy aj základnú dosku alebo BIOS.
Na to si, chlapec, ako došiel?:-)
Fero11
24.08.09,05:35
Okrem iného NOD 32 crack sa chová voči systému deštruktívne odpaľuje procák nikedy aj základnú dosku alebo BIOS.
software nedokaze poskodit hardware.
To je ako z ludmi, kamratovy mozes spravit monokel, ked mu jednu pridrbes do oka, ale monokel mu nikdy nespravis, ked mu nieco povies. A akykolvek software v PC vzdy len hovori
Ančika
24.08.09,05:59
software nedokaze poskodit hardware.
To je ako z ludmi, kamratovy mozes spravit monokel, ked mu jednu pridrbes do oka, ale monokel mu nikdy nespravis, ked mu nieco povies. A akykolvek software v PC vzdy len hovori
V tejto téme excelujú muži. Vidno to aj z používaného slovníka:mee:! Vždy mi je z toho smutno. Ale téma je pre mňa ako keby som si otvorila stránku v čínštine:).
bobino38
24.08.09,06:01
V tejto téme excelujú muži. Vidno to aj z používaného slovníka:mee:! Vždy mi je z toho smutno. Ale téma je pre mňa ako keby som si otvorila stránku v čínštine:).
Anička ty si asi z cukru:-) ani si nevieš predstaviť aký slovník máte aj vy ženy...a nevykrikujem to na nete:-)
Fero11
24.08.09,06:17
V tejto téme excelujú muži. Vidno to aj z používaného slovníka:mee:! Vždy mi je z toho smutno. Ale téma je pre mňa ako keby som si otvorila stránku v čínštine:).
mimotemy
To je umna asi fakt najneslusnejsie slovo, ale ked som pocul nadavat svoju susedu, tak to by som ti neradil pocut (to by hadam ani muz nedokazal ...)
inak drbat je po cesky skrabat
Stanislav 1975
24.08.09,06:56
Ja mám už dva roky antivír avast-aký máte na neho názor? Už mi to párkrát hodilo upozornenie, že idem na zavirovanú stránku(vačšinou pri pornáčoch:))-takže niečo ten avast robí,ale aký máte naňho celkový názor???:confused::confused::confused:
Stanislav 1975
24.08.09,06:57
Anička ty si asi z cukru:-) ani si nevieš predstaviť aký slovník máte aj vy ženy...a nevykrikujem to na nete:-)

To je pravda-ženy sú niekedy v tomto horšie ako muži,a to fakt...:mad:
Chobot
24.08.09,07:11
Ja mám už dva roky antivír avast-aký máte na neho názor? Už mi to párkrát hodilo upozornenie, že idem na zavirovanú stránku(vačšinou pri pornáčoch:))-takže niečo ten avast robí,ale aký máte naňho celkový názor???:confused::confused::confused:

Ja mám tiež avast, a tiež mi už párkrát zahlásil nejaké trójske kone a červy. Ono to funguje, s vírusmi som už dosť dlho nemal problém (dúfam, že som to nezakríkol...:rolleyes:). Myslím, že na domáce použitie stačí.
bobino38
24.08.09,08:05
waw, asi nie som jediný čo majú avast, je celkom fajn, free a funguje dlho po registrácii:-))
jurco286
27.08.09,07:34
ja mam smart security a vzdy ked mi dojde licencia na trial verzia kliknem na jednu stranku a tam prihlasovacie meno aj heslo a licencia sa mi predlzi asi o dalsie 3 mesiace
Fero11
27.08.09,07:51
ja mam smart security a vzdy ked mi dojde licencia na trial verzia kliknem na jednu stranku a tam prihlasovacie meno aj heslo a licencia sa mi predlzi asi o dalsie 3 mesiace
Az raz zistis, ze ti to uz nefunguje :D
misoft
27.08.09,15:03
Ja mám tiež avast, a tiež mi už párkrát zahlásil nejaké trójske kone a červy. Ono to funguje, s vírusmi som už dosť dlho nemal problém (dúfam, že som to nezakríkol...:rolleyes:). Myslím, že na domáce použitie stačí.
Ja som taktiež za Avastom už tretí rok, zatiaľ som žiadne svinstvo nechytil (musím zaklepať na drevo :D), aktualizácia databázy denne, obnovenie licencie 1x za rok, stačí klik na ich stránku a v priebehu 5 minút máte nový kľúč. Na podozrivé stránky ihneď upozorní a ak nereaguješ, tak ťa od nich sám odpojí.

Ja som s ním veľmi spokojný.
fredy27
27.08.09,15:46
Ja som taktiež za Avastom už tretí rok, zatiaľ som žiadne svinstvo nechytil (musím zaklepať na drevo :D), aktualizácia databázy denne, obnovenie licencie 1x za rok, stačí klik na ich stránku a v priebehu 5 minút máte nový kľúč. Na podozrivé stránky ihneď upozorní a ak nereaguješ, tak ťa od nich sám odpojí.

Ja som s ním veľmi spokojný.detto
Mal som aviru, každý deň mi vyskakovalo okno na kúpu licencie. Kamarát mi dal info o Avaste a som spokojný.:cool: