dutaxovka
29.01.08,12:52
Chcem Vás poprosiť či mi viete poradiť pokiaľ mám zaújem otvoriť si malú kaviareň existuje nejaká stránka kde by som sa podrobne dozvedela čo všetko potrebujem k otvoreniu? potvrdenia,povolenia,účtovníctvo a tak...ďakujem vopred za odpoveď
mysimis
29.01.08,12:15
Chcem Vás poprosiť či mi viete poradiť pokiaľ mám zaújem otvoriť si malú kaviareň existuje nejaká stránka kde by som sa podrobne dozvedela čo všetko potrebujem k otvoreniu? potvrdenia,povolenia,účtovníctvo a tak...ďakujem vopred za odpoveď

Neviem o lepšej stránke ako je táto. Tu sa toho dozvieš....hlavne skús využiť aj vyhľadávač.
V prvom rade si musíš vybaviť živnosť. Tá sa vybavuje veľmi jednoducho, ideš na okresný úrad - odbor živnostenského podnikania, vypíšeš si žiadosť a na tomto odbore Ti vyžiadajú výpis z registra trestov, na základe ktorého Ti vystavia ŽL, prihlásia Ťa do ZP a na DÚ. Do SP nie si povinná prvý rok podnikania sa prihlasovať. Ďalej si s nájomnou zmluvou alebo listom vlastníctva vybavíš prevádzku na živnostenskom úrade, ďalej si na mestskom úrade požiadaš o schválenie prevádzky a otváracích hodín. Na hygienu si odnesiš žiadosť o schválenie prevádzky, prevádzkový poriadok, fotokópiu LV alebo nájomnej zmluvy, fotokópiu živnostenského listu a kolok v hodnote 500,- Sk. Na Colný úrad si musíš ísť vybaviť povolenie na predaj alkoholu.
Toto som Ti napísala v skratke, ak Ťa ešte niečo zaujíma tak sa pýtaj. Ak budeš zamestnávať v kaviarni niekoho, vyplývajú Ti z toho ďalšie povinnosti.
boss800
29.01.08,12:25
no neviem neviem,ale neni to viazana živnost ? ktoru treba podložit výučným listom napr v odbore kuchar čašnik,alebo nejaka hotelierska škola ? lebo pochybujem že napr ako sústružník možes vykonávať takuto činnosť...ale ak zamestnáš zamestnanca ktory je v odbore vyučeny tak myslim da sa.Sam som nad tym uvažoval ale škola ktoru som vychodil je uplne mimo takehoto podnikania.....Neviem sam poriadne tiež ako to je ..možete niekto napisať či kavaren može otvoriť hocikto,alebo osoba musí byť v odbore vyučena ?
Zoltán Kovács
29.01.08,12:28
AK nie si vyučený v odbore potrebuješ na získanie živnostenského povolenia zodpovednú osobu, ktorá má potrebné vzdelanie, a bude uvedený v živn.liste. Táto zodpovedná osoba musí mať pracovnoprávny zvťah so živnostníkom uzavretý.
mysimis
29.01.08,12:29
Pokiaľ sa jedná o kaviareň tak tam je to živnosť voľná. Pokiaľ by sa jednalo napr. o jedáleň, hotel, penzión tak tam je to už koncesia.
zalobaba
29.01.08,13:22
Pokiaľ sa jedná o kaviareň tak tam je to živnosť voľná. Pokiaľ by sa jednalo napr. o jedáleň, hotel, penzión tak tam je to už koncesia.

Koncesia určite nie !!!!
mysimis
29.01.08,13:26
Opravujem sa, napozaj nie koncesia /kedysi ale bola/. Teraz je to živnostenský list a ak niekto nie je vyučený, môže si ustanoviť zodpovedného zástupcu.
krupo
29.01.08,21:27
Da sa urobit si hygienicke minimum,ktore nahradi to,ze nie si vyuceny v odbore a nemusis ustanovit ziadneho zodpovedneho zastupcu. stoji to myslim 700 sk
STRELEC
29.01.08,21:35