gjana
14.03.05,13:51
Naša spoločnosť sa rozhodla predať osobný automobil cez autobazár. Dňa 21.01.2005 sme uzatvorili Zmluvu o obstaraní predaja veci, kde sa dohodla suma za ktorú bude vozidlo predané, vo výške 120.000,- Sk. Nakoniec sa predalo za 100.000,- Sk dňa 14.03.2005 a na túro sumu mám aj pokladničný doklad. Môžem túto zmluvu priložiť k pokladničnému dokladu aj keď sa sumy nezhodujú? S akým dátumom by som mala vyradiť automobil z evidencie, keď prepis na polícii sa uskutoční až budúci týždeň a teda aj pomernú časť dane z motorových vozidiel si môžem žiadať až od toho dátumu, ktorý bude uvedený v tech. preukaze. Ďakujem.
Zita5
14.03.05,13:26
Naša spoločnosť sa rozhodla predať osobný automobil cez autobazár. Dňa 21.01.2005 sme uzatvorili Zmluvu o obstaraní predaja veci, kde sa dohodla suma za ktorú bude vozidlo predané, vo výške 120.000,- Sk. Nakoniec sa predalo za 100.000,- Sk dňa 14.03.2005 a na túro sumu mám aj pokladničný doklad. Môžem túto zmluvu priložiť k pokladničnému dokladu aj keď sa sumy nezhodujú? S akým dátumom by som mala vyradiť automobil z evidencie, keď prepis na polícii sa uskutoční až budúci týždeň a teda aj pomernú časť dane z motorových vozidiel si môžem žiadať až od toho dátumu, ktorý bude uvedený v tech. preukaze. Ďakujem.
Automobil vyradíš z evidencie v deň , keď ho už fyzicky nemáte , čiže dňom predaja . Čo sa týka zmluvy, trvala by som som na jej prepísaní , aby sa zhodovala s PPD . Pomernú časť dane si budeš žiadať od DÚ dnom prepisu na nového majiteľa . Nezabudni si prefotiť TP už s novým majiteľom a poslať to ako prílohu k žiadosti o vrátenie pomernej časti dane .
Manual
14.03.05,15:18
Automobil vyradíš z evidencie v deň , keď ho už fyzicky nemáte , čiže dňom predaja . Čo sa týka zmluvy, trvala by som som na jej prepísaní , aby sa zhodovala s PPD . Pomernú časť dane si budeš žiadať od DÚ dnom prepisu na nového majiteľa . Nezabudni si prefotiť TP už s novým majiteľom a poslať to ako prílohu k žiadosti o vrátenie pomernej časti dane .Presne tak, poriadok robí priatelov, niet čo dodať.
Pekný podvečer...
Zombor
14.03.05,19:33
Sa mi to tu paci, len ked tak pekne vycerpate temu tak uz nemam co dodat :)
gjana
15.03.05,04:59
Ďakujem za pomoc. Ste zlatí.