zuzanka1
29.01.08,14:52
Dobrý deň,

neviem si poradiť s takouto vecou. Naša spoločnosť má v regiónoch zástupcov na živnosť. Títo majú možnosť podpisovať zmluvy s novými klientmi. Neviem či v takomto prípade je potrebné, aby si od spoločnosti vypýtali aj kópiu výpisu z OR, alebo toto potrebné nie je. Napríklad neviem pravý dôvod, prečo to robia napriklad T-mobile, Elektrarne ...

Viete mi niekto poradiť?

Dakujem
KEJKA
29.01.08,22:22
Za sro koná onateľ. Ten môže splnomocniť inú osobu na zastupovanie. Závisí v akom rozsahu sú splnomocnení zástupcovia firmy na živnosť ( majú oprávnene - splnomocnenie podpisovať zmluvy?
Výpis z OR je na preukázanie vzťahu k spoločnosti, ktorú zástupca zastupuje, resp. a overenie,aký gvzťah k spoločnosti má ten, kto podpísal splnomocnenie. Vaši zástupcovia na živnosť v OR zrejme nefigurujú.
zuzanka1
30.01.08,11:29
V tejto mojej otázke nejde o našich ľudí, ale o tie spoločnosti s ktorými oni zmluvy podpisujú. Mňa len zaujíma dôvod, prečo ked idem do t-mobilu ako firma, prečo odo mna potrebuju výpis z OR nie starsi ako 3roky. My vystupujem kvázy ako ten t-mobile (tiež poskytujeme našim klientom nejake služby a meme s nimi zmluvy) a preto to potrebujem vedieť. Dakujem
STRELEC
30.01.08,11:46
V tejto mojej otázke nejde o našich ľudí, ale o tie spoločnosti s ktorými oni zmluvy podpisujú. Mňa len zaujíma dôvod, prečo ked idem do t-mobilu ako firma, prečo odo mna potrebuju výpis z OR nie starsi ako 3roky.
Overia si spolu s OP, že oprávnená na podpis alebo zmenu zmluvy, sídlo ich odberateľa, identifikáciu osoby aj firmy. Proste tak trochu preventívne opatrenia. Vy to požadovať nemusíte. Je to Vaša vec.
Rovnako ako KEJKA som si pred dovysvetlením myslel, že otázka je smerovaná na Vašich "zástupcov". Klient Vašej firmy by takúto zmluvu s "nejakým" živnostníkom asi ani nemal podpísať pokiaľ nemajú nejaké preukazné, hodnoverné poverenie oprávnenou osobou = konateľ, konatelia k podpisovaniu zmlúv. Spôsob konania a podpisovania za spoločnosť nie je nadarmo v OR.
Dám Ti príklad: za spoločnosť podpisujú dvaja konatelia spoločne. Priznanie k DPH za spoločnosť je platné len ak sú obaja spoločne podpísaní. Inak - ako keby nebolo podané.

My vystupujem kvázy ako ten t-mobile (tiež poskytujeme našim klientom nejake služby a meme s nimi zmluvy) a preto to potrebujem vedieť. Dakujem

V texte citátu.